Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Słuchajcie paczka wyszła z Urzędu Celnego w dalszą drogę.

Dzisiaj sprawdzam status przesyłki i pojawia się takie coś :

 

 

 

2010-09-07 23:51 WER Warszawa Wysłanie z ładunkiem

2010-09-08 18:00 WER Zabrze Nieudane doręczenie - zatrzymana - adresat powiadomiony Siła wyższa

 

a w danych adresowych mamy jasno i wyraźnie

 

Dane przesyłki

Typ przesyłki: EMS - Przesyłka kurierska zagraniczna

Kraj przeznaczenia: PL

Urząd przeznaczenia: 59700

Kraj nadania: SG

 

Raczej trudno pomylić dokładnie podany urząd przeznaczenia czyli 59-700 z kodem pocztowym Zabrza który ma całkiem inny przedział kodów pocztowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem informuję, co dalej było z moja paczka.

 

Wraz z paczką był protokół, że paczka została częściowo zamoczona i komisyjnie otworzona. (Na poczcie, nie w urzędzie celnym). Dodatkowo informacja, że w paczce znajduję się model samolotu w częściach, a paczka wewnątrz zabezpieczona styropianem. I że "dopuszczona do obrotu" :?:

 

Na paczce oczywiście napisy, że jeżeli paczka uszkodzona, uderzona, zgnieciona, otwierana lub zalana to nie odbierać.

 

Ale do odważnych świat należy, a że paczka nie wyglądała tragicznie, to postanowiłem zaryzykować.

 

Poprosiłem miłą panią na poczcie o to, że przed otwarciem chcę sfotografować paczkę wraz ze wskazaniami wagi. Nie muszę chyba opisywać, jakie to wywołało zdumienie wśród personelu poczty.

 

Oczywiście przedtem musiałem podpisać protokoły i odebrać paczkę.

 

Potem komisyjnie przy przemiłej pani z poczty otworzyłem paczkę i sprawdziłem zawartość.

Okazała się kompletna i nieuszkodzona.

Muszę powiedzieć, że HK pakuję towar naprawdę OK.

Mój p51 elegancko zapakowany w styropianowe pudło. A reszta zmówionych części w woreczkach.

 

Zauważyłem też kolosalną zmianę pokoleniową na poczcie. Pracujące tam młode dziewczyny, a zdarzają się takie, pracują nie dość że ze 3 razy szybciej od tych "bardziej zasłużonych", ale i też z uśmiechem i miłym podejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie widocznie ta zmiana pokoleniowa jeszcze nie doszła... Nie ma nikogo poniżej 40tki.

 

Odnośnie pakowania przez HC- jest ok.

Jednak ostatnio paczuszka z 2ma lipolkami, smiglem, ośką i konektorami miała w środku masę dmuchanych woreczków ale jakimś cudem każdy z nich nie był napompowany... i wszystko w środku latało jak chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile trwa taka inspekcja celna ?

Mój rekord - 6 tygodni :devil: pismo z UC co w środku ( prosili o tłumaczenie ), potem czekanie, potem wyjazd na urlop, potem po powrocie :shock: gdzie motorek ( DL55 ) potem tel do UC potem szukanie ( ponoć wysłali do adresata ), szukanie na poczcie, Ci że nic takiego nie przeszło przez pocztę potem znów UC potem że jednak pomyłka i wpisali w kompa w złej ( tzn mojej ) pozycji że oclone i zwolnione a paczka leżała w magazynie , potem odszukanie mojego meila z tłumaczeniem faktury potem wysyłka do mnie i potem u mnie - TOTAL = około 6 tygodni ... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.