Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Adam_Max:

zależy w co każdy silniczek jest zapakowany. Ja ostatnio zamawiałem małe silniczki, jeden był w zwykły kartonik a drugi w sztywne, prawie ozdobne pudełko :-)

Poza tym HK oszukuje trochę na wadze przedmiotów. Zapłaciłem za paczkę 2-2,5kg a na cle zważyli na 1,6kg. Po prostu trzeba z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wydaje mi się, że to po prostu oznacza coś, na co powinno zostać nałożone cło i vat. Ja te naklejki mam na każdej paczce z Hobbycity.

Pewnie tak :) Nie wiadomo o co chodzi ale VAT musi być :jupi:

 

 

A jako wisienkę na torcie dostałem dzisiaj okulary z USA i gratis w postaci CŁA do tego ;D Uroczy sprzedawca z ebaya wpisał prawdziwą wartość i na dodatek zaznaczył "commercial sample". Nie omieszkałem już mu podziękować że to co się z nim utargowałem nadrobiłem z nawiązką kilkakroć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie wygląda to tak:

2011-02-22 10:40 WER Warszawa | Zatrzymanie w cle | Przyczyna niedoręczenia nie ujęta w klasyfikacji

2011-02-23 09:08 WER Zabrze | Zatrzymanie w cle | Oczekiwanie na dowód nabycia/ informacje o wartości od adresata

2011-02-23 09:22 WER Zabrze | Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)

 

Co teraz? dzwonić? czekać na jakieś zawiadomienie? szykować fakturę z HK czy podać potwierdzenie przelewu z PP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz list a na nim będzie na odwrocie podany adres e-mail. Wyślesz na niego prośbę o uregulowanie należności VAT a w załączniku dasz dowód zapłaty z paypala.

W mailu musisz jeszcze podać co jest w przesyłce, np: pakiet zasilający do modelu redukcyjnego, klej cyjanoakrylowy do modeli redukcyjnych, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz? dzwonić? czekać na jakieś zawiadomienie? szykować fakturę z HK czy podać potwierdzenie przelewu z PP?

Możesz sobie oszczędzić do 2 dni jeżeli zadzwonisz do WER Zabrze i poprosisz o numer pozycji magazynowej na podstawie numeru przesyłki.

 

Ja tak robię jak tylko mam informacje, że jest na cle. Jak przychodzi do mnie zawiadomienie to paczka czasem jest już po ocleniu :) Co prawda te panie tego nie lubią.. bo muszą szukać w komputerze ( to powinno być natychmiast dostępne.. więc nie wiem co to za system mają.. ), ale jak Ci się spieszy to tak zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem do EasyGlidera silnik Turnigy 35-36/1100, ale w końcu zdecydowałem że chyba lepiej zrobię jak założę 35-30/1100.

Na HobbyKing'u możemy znaleść dwa typy złote, oraz drugie z oznaczeniem SK.

W opisie tych silników SK przeczytamy, że spełniają wyższe oczekiwania, mają japońskie łożyska, magnesy typu "N45SH" i ogólnie podwyższoną sprawność o 10%.

 

SK 35-30 / 1100

Gold 35-30 / 1100

 

No ale takie pytanie do użytkowników, którzy posiadają jedne i drugie, czy faktycznie widać jakąś różnicę w jakości i sprawności w/w silników.

 

I jeszcze zapytam odnośnie pakietów dostępnych na HobbyKing'u. Obecnie mam jeden Turnigy 2200 3S/20c lekko uszkodzony i chciałbym jeszcze domówić 2 kolejne, ale nie sądziłem, że jest taki duży wybór.

Pakiety 2200 3s

 

Pomijając wysoki prąd wy/ładowania, które akumulatory polecacie lub odradzacie ze względu na jakość funkcjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a mi po 4 miesiącach skompletowała się paczka i zmieniono status na procesing. Byłbym w skowronkach, tylko że się ona już ten procesing drugi tydzień kończy ciągnąc. :? What up ? Maybe HC have a problem? Why? :? Ostatnio zauważyłem też że coś im serwery znikają co jakiś czas... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że wczoraj zamówienie zostało wysłane, tzn, status się zmienił i pojawił nr paczki, której jeszcze nie ma w trackingu. Nie przyszło też żadne powiadomienie na poczcie o wysłaniu paczki jak to zawsze miało miejsce. Natomiast niedawno, w nocy była przerwa techniczna w funkcjonowaniu serwisu. Prawdopodobnie coś rozbudowywali, ze względu na wzmożony ruch na ich stronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko że paczki i listy dalej pojawiają się w trackingu dopiero po jakichś 10ciu dniach od nadania... później jeszcze ze 3 dni na wyjście.

"The item (RB014998153HK) was posted on 19-Feb-2011."

A w trackingu dopiero od dzisiaj.

 

 

Idzie to bardzo wolno teraz. Nie wiem czy chce mi się tracić miesiąc czasu na zamawianie rzeczy i czekanie czy nie lepiej dopłacić i mieć to na wczoraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzać w trackingu małe paczki? Zamówiłem kilka drobniejszych rzeczy do 300g , wybrałem przesyłkę - International (Registered) Air Mail. Przesyłka z 24 stycznia gdzieś krąży po świecie i nie wiem gdzie. W przypadku paczki wystarczyło kliknąć na numer przesyłki i pokazywała się lista a tutaj tego nie ma. Rozumiem , że trzeba wypełnić ten przydługawy formularz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.