Skocz do zawartości

Dylemat. Jaką drogę wybrać...


ValdeK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No ok ale jeśli odbiornik ma synteze a ja w nad. kanał 72 to skąd odbiornik będzie wiedział że to ja nadaje do niego a nie ktoś inny? Na czym wogóle polega ta synteza ? Nie wiem jak zapytać kurcze, jak mam kwarcowy odbiornik i mam taki sam kwarc jak w nadajniku to odbiornik wie że to mój nadajnik wysyła mu sygnał na danym kanale i nikt mi teoretycznie nie może "wejść" na mój kanał. A teraz jak mam odbiornik z syntezą i nadajnik z kwarcem o kanale 72 i jest drugi modelarz który "pracuje" na kanale 69 to skąd mój odbiornik wie że to właśnie odemnie ma ściagać sygnał a nie z innego kanału? Ale namotałem, sorry

 

edit:

właśnie przypomniałem sobie że przed lotem odbiornik i nadajnik się tak jakby zestraja ze sobą i wtedy odbiornik wie co robić, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Synteza" to, mówiąc najogólniej, możliwość ustawienia na odbiorniku (nadajniku) dowolnie wybranego kanału; gdy nie ma "syntezy" a jest kwarc to kanał jest tylko i wyłącznie ten, od którego jest kwarc.

Przykład: masz dwa modele, w każdym odbiornik z kwarcem na inny kanał, np. 69 i 72. Używając nadajnika z modułem syntezy możesz ustawić np. kanał 69 i latać modelem nr 1, potem po prostu przełączasz na kanał 72 i latasz drugim.

Inny przykład: masz zarówno nadajnik i odbiornik z modułami syntezy. Przybywasz na lotnisko, są inni piloci, pytasz zatem który kanał wolny, ustwawiasz na nadajniku i odbiorniku ten kanał i latasz. Nie musisz czekać aż zwolni się kanał dla którego masz kwarce.

 

Zapamiętaj też: NIGDY nie mogą pracować obok siebie dwa nadajniki na tym samym kanale. Odbiornik nie wie kto nadaje, słucha tego kto "głośniejszy". To tak jak ze zwykłym radiem: gdyby nadawały dwa nadajniki w jednym mieście na tej samej częstotliwości (kanale) to w radioodbiorniku usłyszysz tego kto silniejszy.

 

Jeżeli włączysz nadajnik na kanale który jest aktualnie zajęty przez innego pilota to jest duże prawdopodobieństwo że ów pilot przynajmniej się spoci z wrażenia; w sytuacji najgorszej model zwali się na ziemię.

 

Jeżeli masz jakieś wątpiwości lub pytania: śmiało pytaj. Kto pyta wstydzi się tylko raz :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Kto pyta wstydzi się tylko raz...

A g..., to znaczy pozwolę sobie być odmiennego zdania:

Nie wstyd spytać, jeśli się nie wie; wstyd nie spytać i rozpirzyć model :evil:

A dokładnie to samo miałem na myśli - zatem jesteśmy tego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz małe fundusze, możesz kupić Optica z modułem spectra .To był mój poprzedni nadajnik i trochę żałuję że go sprzedałem.Jego wadą było rozjeżdżanie sie kanałow 62-66 ale że miał syntezę, to nie musiałem ich używac .Zaletą jest wyjmowany moduł więc można bez problemu wkładać i wyjmować moduł 2,4GHz.Skusiłem się na MX 16 bo ma pasmo B ,rzadko spotykane na lotniskach ale wtedy nie było jeszcze techniki 2,4 GHz.

 

Ludzie żle piszą o Opticu ale chyba go nie mieli.Jak na swoją cenę ma niezłe plastiki i porządne mechanizmy.Wadą jest słaba rączka ale w prestiżowej Futabie machanizm drążków jest np. dużo gorszy pod względem wykonania plastików/Wiem co piszę bo to mój zawód/.

Często na forum koledzy piszą, kup aparaturę najlepszą na jaką cię stać i jest to prawda ,ale nie możesz w nieskończoność podbijać swoich możliwości .

Patrik Svida wygrał Mistrzostwa Europy Aircombat WWII we Wrocławiu na Flashu 5 a Marek Dawidowicz Mistrz Świata w WWI lata na MX 12 lub Futabie 6 /2,4/.Wierz mi te modele lataja do 200 km/h i sprzęt musi być niezawodny .

Co do MX 12 to mój Graupner współpracuje bez problemów z odbiornikami Hitec,Jeti ,Graupner a kwarce używam Jetiego zarówno do odbiorników na pojedynczą jak i podwójną przemianę.

Bedziesz się długo zastanawiał a nie latał ,zostaną ci tylko marzenia.

Syn( Mistrz Polski WWI 2009) dostał Futabę TC 10 i twierdzi ,że gdyby nie to że zaczął latać dużym helikem to nie byłaby mu taka potrzebna.Nie lata makietami i nie ma jak wykorzystać posiadanych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sądze że wystarczy mi mx-12 za które w poniedziałek ide wpłacić kase i jak dostane może pod koniec tygodnia to wstawie fotki :D Planowałem kupić dopiero w kwietniu ale że pojawiła się fajna oferta to kupie wcześniej, sprawie sobie prezent na święta hehe :lol: i zdąże też poćwiczyć na symulatorze przed zakupem pozostałego sprzętu co chyba jest dobrym rozwiązaniem :) Będę miał co robić w zimowe wieczorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

mam pytanie, doszła do mnie przesyłka mx-12.

Jak ją włączam to wyświetlają się informacje na temat modelu itd. Ale jak naduszę jakiś przycisk np. up/down to nic się nie dzieje. Powinno chyba pikać co?

jak sprawdzić czy aparatura w pełni działa bez modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha uffff Boże jak ja sie martwiłem...Wielkie dzięki Paweł!

Zastanawia mnie jeszcze przycisk który sie nazywa Hov. Thro Rocker - nie "pika" a ten po lewej stronie pika. WSZYSTKIE przyciski muszą pikać? a ten Trothle Hold flap/mix i ten po prawej flight mode throtle cut - tez musza pikac?

Aby poprawnie podłączyć aparature do kompa w celu "polatania" na symulatorze to najpierw trzeba podłączyć nadajnik do komputera tak czy coś trzeba uprzednio ustawić ? Antene należy mieć wysuniętą podczas takiego ćwiczenia na komputerze czy należy ją wysunąć? Bo słyszałem że się kwarce mogą spalić czy coś.

 

Edit:

Ok z tym symulatorem chyba już wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.