Skocz do zawartości

Dylemat. Jaką drogę wybrać...


ValdeK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pierwszy post na forum i pierwsze plany co do modelarstwa.

Najpierw planowałem kupić sobie za 540zl~ zestaw ASW-28 RTF i za jakiś czas pomału kupować aparature (mx-12) ładowarkę itd. najpierw to co będzie mi służyć przez długi czas ale sytuacja się troche zmieniła..

W kwietniu obchodze 18-tke i będę mógł wybrać sobie model taki jaki będę chciał (oczywiście bez przesady) i teraz mam dylemat kurcze, może "poprosić" sponsorów odrazu o aparaturę i kupić resztę drobiazgów samemu? (mam w "sejfie" coś koło 500zl)

Czy może nie zmieniać swoich pierwotnych planów i najpierw model rtf i później reszta?

Chciałbym na końcu mieć taki sprzęt:

 

-mx-12

-ładowarka turnigy accuel 6 czy jakoś tak

no i oczywiście z 2 pakiety i inne potrzebne bajery.

Jak Wy byście to rozwiązali mniej więcej?

 

ps. przepraszam za wszystkie błędy ale orłem z polaka nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Teoretycznie większość osób robi tak, że kupuje aparaturę najlepszą na jaką go stać nawet kosztem modelu :)

Proponował bym uzbierać kasę na np. MX16 lub MX 16s (s - synteza).

Wyposażenie do modelu można kupić na prawdę za grosze a sam model zrobić za 10-20zł :)

ps. przepraszam za wszystkie błędy ale orłem z polaka nie jestem ;)

Polecamy Mozilla Firefox :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mx12 mi wystarczy jednak. Za grosze ? Policzyłem że cały komplet razem z modelem wyniesie mnie około 1300 zł oczywiście wszystko nowe. Za grosze czyli gdzie można kupić, hobbycity itd? Szczerze to jestem dość staroświecki i lubie oglądnąć towar przed zakupem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraj na MX 16 ! Zobaczysz, że za kilka miesięcy powiesz sobie:

"A mogłem uzbierać do lepszej"

Oczywiście, że HobbyCity ! Chyba, że chcesz sporo przepłacić i kupić w PL sklepach ?

Przeczytaj na forum jest bardzo obszerny temat o zamawianiu w HC.

A odnośnie towaru w sklepie ;) Nie było chyba przypadku żeby wysłali nie to co się chciało a towar jak na taką niską cenę jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Malker, a czemu kolega ma nie uzbierać na FF10 czy od razu 12FG?

 

Może jakiś argumencik? Czego koledze zabraknie w MX-12 przez pierwszych kilka lat latania? Oczywiście oprócz timera :mrgreen:

 

Rację ma Malker w tym, że warto od razu kupować dobry nadajnik, MX-12 spełnia to kryterium. A model do nauki faktycznie można zrobić za umiarkowane pieniądze*:

 

3 serwa po 18zł, regulator za 50zł, silnik za 40zł. Do tego kilka płyt depronu na RWD 5 by Skazoo czy innego zefirka lub toto. Albo zainwestujesz 350zł w model Multiplexa.

 

*jak robiłem swój pierwszy model z depronu z 7-8 lat temu, to serwo HS-55 kosztowało 110zł i innych nie było :( . teraz za tyle kupisz prawie całe wyposażenie bez pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym jeszcze raz zaczynał to zaczął bym tak jak zacząłem :shock:

 

Najpierw kupiłem depron, listewki i klej za 20zł i zbudowałem TOTO-0 (chciałem najpierw zbudować model potem ładować się w koszty ponieważ mogło mi się odwidzieć).

Następnie gdy model był gotowy i doszedłem do wniosku, że jednak mi się prędko nie odwidzi zakupiłem Optica 6 (rok temu nówka z odbiornikiem, pakietem etc. 370zł), najlepszą aparaturę na jaką było mnie stać jak mi polecało całe forum :wink: Potem dokupiłem wyposażenie za ok. 200zł jak napisał kojot, teraz ok 280 wyjdzie i ładowarkę za 50zł, taką najprostszą, w moim wypadku wow-rc.

Do dziś mi wszystko służy, przez rok w aparaturze nigdy nie użyłem więcej niż 5 kanałów z 6 i wykorzystałem jeden mikser...

Polecam takie rozwiązanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2 lata używam mx-12(kupiłem używane) i jeszcze niczego mi nie brakuje. Poza mną jest jeszcze w Bydgoszczy parę osób z mx-12, więc w razie problemów masz się do kogo zwrócić. Na allegro Czasem można dostać za 300-400zł

Za ok. 200zł* kupisz wyposażenie, za drobniaki kilka płyt depronu i parę listewek i będziesz miał już świetny model do nauki. Accucell to ok. 100zł*. Potem już samo się potoczy ;)

 

ps tutaj masz nasze bydgoskie forum.

*(oczywiście +wysyłka :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem swój pierwszy model z depronu z 7-8 lat temu, to serwo HS-55 kosztowało 110zł i innych nie było :( . teraz za tyle kupisz prawie całe wyposażenie bez pakietu.

Ja się mieszczę w 110 z 2 pakietami bez odbiornika ;)

 

Co do aparatury to MX-12 spokojnie kupisz za 400 zł z odbiornikiem. Niekoniecznie musi być nowa, powiem tak - w sumie ja i mój tato korzystamy z Graupnerów od kilkunastu lat. Najpierw FM-314, potem MC-10, MC-12 i teraz 2x MX-16s. Mój MX i obydwie MC były kupione uzywane - Graupner jest dość drogi ale to naprawdę solidny sprzęt, a w dobie przesiadek na 2,4GHz można trafić naprawdę dobrą okazję. Ładowarka Accucell 6 to też moim zdaniem bardzo dobry wybór, sam mam takie 2 ;)

 

Co do reszty wyposażenia: zastrzeżenia mam co do regla. Wielu ludzi je chwali, ja sam ich nie używałem ale na naszym lotnisku na kilka używanych każdy był wadliwy i siał zakłócenia po odbiorniku. Polecam Super Simple lub Turnigy.

 

(Tu uwaga do czytających - NIE ROBIĆ tu dyskusji, czy TP dobre czy złe, są zadowoleni użytkownicy, ja znam niestety (osobiście) tylko niezadowolonych).

 

Myślę też, że do takiej wielkości modelu pakiet 1800mAh to za dużo - będzie ciężki! Ja bym na jego miejsce kupił np. 2 szt 1000-1200.

 

Serw nie znam, polecam na ich miejsce dobrze znane i sprawdzone HXT900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Valdek, ładowanie pakietu 1000mAh na ładowarce Accucell 6 trwa ok. 1-1.30h z balancerem przy prądzie ładowania 1C (1000mAh) wszystko zależy od stopnia rozładowania pakietu.

P.S. Jeżeli zaczynasz przygodę z RC kup Mx 12 lub Mx 12s, zbuduj Zefirka http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm zamów potrzebne wyposażenie. Znakomity model do nauki latania. W między czasie możesz zrobić Deltę http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=18674&highlight=delta model znacznie szybszy od Zefirka.

 

Na Twoim miejscu, skoro masz kolegów w Bydgoszczy, zacząłbym już struganie tych modeli i zamówiłbym wyposażenie. Kiedy to zrobisz zawsze można poprosić kolegów o oblatanie takiego modelu i polatanie na ich aparaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy MX-16S w Nastiku kosztuje nieco ponad 850zł. A w Zestawie jest jeszcze naprawdę niezły odbiornik, który osobno kosztuje ponad 300zł.

MX-12, to dobra aparatura, ale jak zaczniesz mieć "zachcianki" to szybko się kończy.

Też do niedawna latałem Zefirkami i Deltami, a MX-16 wydawał mi się przerostem formy nad treścią. Aż zamarzył mi się model z mechanizacją płata i 6 kanałów poszło na samo sterowanie. :wink: A silnik? A i żyrko się marzy... :wink:

A ogarnąć to wszystko, miksy itd.

Dlatego wyznaję pogląd - lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć.

Oczywiście, jeśli jesteś w stanie nabyć lepszą aparturkę od MX-a, w podobnej cenie, to jak najbardziej korzystaj. :mrgreen:

Nie mam nic przeciwko 2,4GHz, ale uważam, że ten system za bardzo jest przereklamowany. Owszem - ma zalety o których wszyscy pieją, ale ma i wady, które się przemilcza. Największą zaś zaletą jest to, że można kupić naprawdę wyrafinowany sprzęt "starszej" generacji, za śmieszne pieniądze. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt zaczne kompletować na początku wiosny tylko jakoś nie mogę się przełamać do kupowania w sklepach internetowych i to jeszcze z za granicy oO. Ale chyba będe musiał bo jak porównuje ceny z HC i naszych polskich sklepów to wychodzi o połowe taniej :) Narazie przeglądam mase for, sklepy w poszukiwaniu ciekawych informacji :D

Tak przy okazji to po jakim czasie trzeba wymienić kwarce i od czego to zależy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj trochę większy(1-1.5m) model-będzie lepiej latać. Do napędu polecam zestaw:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4852

+baterie 3s ~1.3Ah

serwa hxt900

Tak przy okazji to po jakim czasie trzeba wymienić kwarce i od czego to zależy ?

Kwarce trzeba wymienić jak ktoś zajmie twój kanał a chcesz polatać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oO coraz to nowych rzeczy się dowiaduje :] dzięki

Czyli np. gdyby na lotnisku był jeszcze jeden "pilot" z kwarcem o takim samym kanale jak ja dajmy na to 75 (dobrze powiedziałem wogóle? ) to wystarczy że ja albo on wymienimy kwarce w nadajniku i odbiorniku na jakiś inny kanał i będziemy mogli latać bez żadnych niespodzianek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.