Skocz do zawartości

MC3030 - użytkowanie?


darzur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W związku z tym, że mój Flash 5x wyzionął ducha zacząłem rozglądać się za nowym nadajnikiem. Na razie nie zależy mi na 2.4GHz a raczej na maksymalnej uniwersalności. Poczytałem trochę i najbardziej spodobał mi się MC4000, ale niestety jest za drogi. Sporo tańszy jest 9kanałowy MC3030. I tu pytanie do użytkowników. Czy można go kupić jako radio ogólnego przeznaczenia tzn. samoloty, heli, szybowce być może coś jeżdżącego i pływającego? Bardzo podoba mi się filozofia programowania tych nadajników, ale nie wiem czy np. 3 punktowa krzywa skoku i 5 punktowa gazu jest wystarczająca dla heli (jeszcze nie miałem heli)? Czy szerokość impulsu 1.05 - 1.6 - 2.15 nie będzie przeszkodą w normalnym użytkowaniu tego radia? MC4000 pozwala to wszystko obejść, ale niestety ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

3030 nie jest tej samej klasy co 4000 ale i tak trudno znalezc cos co temu dorowna. Niezaleznie od rodzju modelu. A jezeli tak to za X razy wieksze pieniadze. I napisalem dorowna, nie przewyzszy.

Z szerokoscia impulsu mozna zyc. Nigdy mnie to nie bolalo.

Poza tym, mozesz dokupic modul Assana. Odbiorniki sa tanie i dobre.

Jako ze 3030 jest calkowicie otwarty - nie ma ograniczen do czego mozesz przypisac krzywe. Wszystko da sie powiozac ze wszystkim.

Inaczej mowiac - mozesz tym napedzac kazdy rodzaj modelu, w dowolnej konfiguracji.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3030 nie jest tej samej klasy co 4000 ale i tak trudno znalezc cos co temu dorowna. Niezaleznie od rodzju modelu. A jezeli tak to za X razy wieksze pieniadze. I napisalem dorowna, nie przewyzszy.

Z szerokoscia impulsu mozna zyc. Nigdy mnie to nie bolalo.

Poza tym, mozesz dokupic modul Assana. Odbiorniki sa tanie i dobre.

Jako ze 3030 jest calkowicie otwarty - nie ma ograniczen do czego mozesz przypisac krzywe. Wszystko da sie powiozac ze wszystkim.

Inaczej mowiac - mozesz tym napedzac kazdy rodzaj modelu, w dowolnej konfiguracji.

Powodzenia

Wiem, że nie jest tej samej klasy, ale też różnice w cenach są niebagatelne (500E vs 200E). No właśnie ta szerokość mnie trochę martwi, ale z tego co wyczytałem można tak w niej skonfigurować serwa żeby działały w normalnym zakresie tzn 1.5ms i 2ms, bo nie wiem jak na 1ms z 1.05ms. Co do 2.4GHz to jak będę przechodził pewnie i tak wszystko się pozmienia. Generalnie narazie nie potrzebuję i preferuję systemy otwarte a żaden z 2.4 się do takich nie zalicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem - szerokoscia impulsu sie nie martw. Zyje z tym od ponad 10ciu lat bezproblemowo. Uzywam 3010 (troche zubozone 3030) i 4000.

W ogole poza Multiplexem nikt nie robi systemow otwartych - BTW - czy ktos potrafi powiedziec dlaczego?

A czy kiedy w końcu najdzie mnie ochota na 2.4GHz to bez problemu zrobię z niego 9 kanałów z np. JETI Duplex? Jeżeli tak, to to radio wydaje się być ideałem. Aż dziw że są tak mało popularne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody sa dwa:

1. nie blyszczy jak japonsko/koreanskie cudaki

2. programowanie jest inne niz w w/w urzadzeniach. To ze jest trywialnie proste i logiczne nie znaczy nic.

 

Ale - idz na powazne zawody szybowcow, gdzie bez bardzo zlozonego programowania nie pozyjesz - nie znajdziesz tam Futaby czy JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rynek wtórny.

 

nie jestem pewien 3030 (w 4000 do 9 kanałów możesz, 12 tylko MPX) możesz ustawić nutrum albo na UNI 1,5 ms lub MPX 1,6 ms

Tak tylko rynek wtórny, ale chyba wolę dać te 200E za 3030 niż coś nowego w tej cenie. A szerokość można ustawić tylko w mc4000. 3030 działa tylko w mpx (1.05 - 2.15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można go kupić jako radio ogólnego przeznaczenia tzn. samoloty, heli, szybowce być może coś jeżdżącego i pływającego?

Tak - można tak powiedzieć. Jednak z małym wyjątkiem, który nazywa się heli.

Można zaprogramować w nim śmigłowiec ale nie jest to zbyt wygodne i funkcjonalne.

 

PS: Mam 3030 na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - można tak powiedzieć. Jednak z małym wyjątkiem, który nazywa się heli.

Można zaprogramować w nim śmigłowiec ale nie jest to zbyt wygodne i funkcjonalne.

PS: Mam 3030 na sprzedaż.

To dość istotny wyjątek. Mógłbyś trochę rozwinąć temat? Co jest nie tak z heli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krall - a tu mnie zaskoczyles, bo ja akurat 3010 do helikopterow uzywam. Ktos zapomnial mi cos powiedziec.

:D No dobra - nie będę się mądrował bo nie jestem merytorycznie do tego przygotowany.

3030 kupiłem chyba w 2003 - pięknie sprawdzała się w szybowcach i samolotach ale jak 2 lata później rozpoczęłem zabawę z heli to... Po zapoznaniu się z działem heli w instrukcji i zorientowaniu się który nadajnik był wówczas na rynku najlepszy w (zaawansowanym) programowaniu funkcji helikopterowych kupiłem drugi inny nadajnik.

Reasumując - w 3030 da się zaprogramować helikopter ale są nadajniki bogaciej wyposażone w funkcje heli i wygodniejsze w programowaniu.

To wszystko co chciałbym napisać w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze Multiplex jest najczesciej stosowany tam gdzie wymagane jest bardzo zlozone miksowanie wszystkiego ze wszystkim. Szybowce to znakomity przyklad.

Ale znaczy to rowniez ze to samo sie uzywa w heli. Wszystkie Multiplexy maja wbudowana pelna obsluge dowolnie skonfigurowanych glowic a wszystkie sygnaly kontrolujace glowice da sie miksowac tak jak wszystko inne.

Nie zgodze sie ze inne nadajniki sa szybsze w programowaniu - nie sa. Programowanie jest inne.

 

Typowy przyklad - wlaczysz Multiplexa, przelaczasz pamiec modelu na "pusty" i co - ano nic. Bo nadajnik nie wie ktora wajcha jest do czego i z ktore serwa ma obslugiwac. Nie mowiac o tym jak ma je obslugiwac. Wszystki inne nadajniki maja to wbudowane na sztywno.

Jedyna moim zdaniem - i nie tylko moim, wada Multiplexa jest kiepska dokumentacja. To wielu ludzi zniecheca. Dokumentacja podaje wszystko co nadajnik moze, po lebkach opisuje jak to zrobic i dalej baw sie bracie sam. Szczesliwie w tej chwili jest masa porad, opisow itd napisanych przez uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zaczynam polować na 3030. :) Z tego co widzę to było ich parę wersji i o ile pamięć 99 modeli nie jest może istotna to nowy firmware już tak. Poza tym na aukcjach widać je z różnymi kombinacjami przełączników i tu muszę jeszcze rozgryźć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.