Skocz do zawartości

MC3030 - użytkowanie?


darzur

Rekomendowane odpowiedzi

przełącznikami się nie przejmuj sam sobie dorobisz, przełącznik kupujesz w sklepie elektronicznym, dolutowujesz kabelek serwowy zakonczony wtyczka "typu JR" trzy pinową i wpinasz w goldpiny i już działa. Przełączniki mogą być dwu lub trzy stanowe wszystko zależy gdzie je "wepniesz".

 

i tu jest miła sprawa jak nie podoba Ci się to że przełącznik musisz ciągnąć a chcesz pchać, a masz już wszystko zaprogramowane to po prostu odwracasz wtyczkę i już

 

warto szukać z pokrętłem wieloobrotowym (chyba było możliwe w 3030) ono naprawdę przyspiesza choć nie jest super konieczne

 

to że nadajnik jest "pusty" to pikuś, nie pamiętam już czy w 3030 ale w 4000 można odwrócić działanie trymera albo ustawić zakres jego działania na zero - czyli nic nie zmienia, przypisanie kanału sterowania a później serwa czy paru serw do trymera jako manipulatora takiego jak inne suwaki wydawało mi się wariactwem do póki nie miałem takiej potrzeby aby z tego skorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armand - wtyczka JR to w 4000, w 3030 jest wtyczka z trzema dlugimi szpilkami. Cos dokladnie odwrotnego.

Co do firmware - wszystko co wyprodukowane po 1992 ma najnowszy firmware. Facet ktory pisal oprogramowanie dla Multiplexa rozbil sie samochodem w 92 i od tego czasu . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie trzeba odwrotne zanabyć, albo po prostu goldpiny i dolutować i okoszulkować

tak czy inaczej to są łatwe do dostania złacza i nie wymagaja jakiś wymyślnych zaciskarek

jednak pamieć zawodzi - parę lat juz mineło od przesiadki na 4000, ale np. czasami latam na 2020 albo mój syn na tym lata - ile już lata ma ten nadajnik aż poszukam daty produkcji

 

są jakieś drobne zmiany w oprogramowaniu, ale to kosmetyka mówiąc szczerze nie widzę różnicy po między wersjami, w ostatnich 4000 był inny wyświetlacz (wg. mnie gorszy bo z mniejszymi znakami, ale za to podświetlany "przsztyczkiem elektryczkiem" co by w nocy jak sie ustawia model swiatła w sypialni nie palić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darzur - jeszcze jedno - jezeli kupisz 3030 zrob sobie kabel by podlaczyc Tx z PC. Robisz backup, mozesz to edytowac na PC, i wlozyc w Tx.

Tak czytałem o tym. Problem w tym, że to są chyba kable RS232 albo szeregowe a takiego złącza już od lat w kompie nie mam. Poza tym nie wiem jak ten soft będzie na Win7 działał, no ale oczywiście to trzeba będzie popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek_K, tak przycisk R "pikna sprawa", ale to jest obraz elastyczności i pewnej choć "innej" otwartości systemu.

 

Są naprawde dobre porty RS232 na USB - trzeba poszukać, nie wszystkie symulują wszystkie sygnały portu szeregowego ale trzeba poszukać. Nie pamiętam które trzeba kupować ale wiem w którym sklepie i sprzedawca wie które ma mi dać. Jutro sprawdzę może coś jest napisane na wtyczce bo "blister" to dawno w koszu na segregację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spokojnie poczekam na SP1 lub 2 i dopiero przesiądę się na Windows 7, jakis taki jestem uwsteczniony bardzo w tej materii, ale może to po latach "sieci korporacyjnych" tak mam.

 

Leszek_K - masz może schemat kabelka "po ręką" ostatnio szukałem i jakoś mi cięzko szło z Google się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armand - Tak trzymac. Raz sie sparzylem na swiezym produkcie MS i wystarczy. Kosztowalo nas to miesiac ciezkich robot.

 

Schematy kabelka sa tu:

http://www.igull.co.uk/page1/page5/assets/sMPX%20Cable.pdf

A teraz uwagi:

1. opcja 3 jest to chrzanu. Dzialac moze ale nie musi.

2. Chipy Max sa duze, nie da sie wcisnac w obudowe zlacza D9. Uzylem DS275 - 8 nozek, zadnych elementow dodatkowych (poza 78L05 + 2x100nF oczywiscie) i wchodzi bez bolu.

Link do DS275 tu:

http://www.futurlec.com/Dallas/DS275.shtml

 

A tu jest MC3030Manager:

http://mc3030.heim1.de/index.php#cable

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.