Jump to content

Koła na trawe


sigreg

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio trafila do mnie katana mini ze stajni PA, nie powiem, bardzo ladne dla oka latadlo, i swietnie wykonane. Katana w zestawie ma kola o srednicy 45 mm, i pierwszemu wlascicielowi na pasie asfaltowym w zupelnosci wystarczaly. Niestety ja dysponuje jedynie miejscowkami trawiastymi, z trawa rowna, wykoszona, jednakze daleko jej do asfaltu. W zwiazku z tym pytanie, jakiej srednicy kola polecalibyscie na trawe ? czy 45 mm wystarczy ?

 

Grzesiek

Link to comment
Share on other sites

Raczej zależy od wysokości trawy :] Ja mam tez z tym problem, ale załaduje chyba jakieś z 70mm do swojego RWD, z tym że ja mam trochę nierówności dodatkowo... Ja bym po prostu metodą prób i błędów doszedł do tego na twoim miejscu. Definicja równo skoszonej trawy tez jest zależna od kosiarki, wysokości koszenia, trzeźwości osoby koszącej trawnik :lol: i innych czynników... :] Np. na typowo angielskim trawniku (około 1,5cm wysokości trawy) powinien już 45mm kółkach śmigać raczej... Ale i trawniki są różne:] na ten przykład trawnik łąkowy (ja taki mam pod domem) ma to do siebie , że czasem trafi się na nim jakiś "mleczyk" i już kapotaż gotowy :lol: (wiem z autopsji :? ) Nie ma reguły na jakich kółkach po trawie się śmiga dobrze, a na których już niekoniecznie :lol2: :) Więc trudno cokolwiek doradzić... No chyba że się mylę i jest inaczej :] Ale to już sie musi jakiś bardziej doswiadczony w tym temacie kolega wypowiedzieć :]

 

Acha, dodam jeszcze że masz fajny avatar :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

W takim razie trzeba przeprowadzić testy empiryczne.

Może jakiś wspólny forumowy projekcik?

Oczywiście ta oponka będzie jako pomocnicza na kólko ogonowe, na główne koła trzebaby poszukać czegoś :P ciut większego

Link to comment
Share on other sites

Awatar sie robi ;) Zalozylem kola piankowe 65 mm na "szprychowych" obreczach. Dosyc waski profil ale za to lekkie. Dzisiejsze pierwsze loty i testy na trawiastym lotnisku pokazaly ze 65 mm na "typowa polska łąkę" z wykoszona niezbyt gesta trawa wystarczaja w zupelnosci - jakby ktos stal przed podobnym dylematem 8)

 

Grzesiek

Link to comment
Share on other sites

No to całkiem równa ta trawka

Ponieważ mi zależało na bardziej "dostojnym" dobiegu i rozbiegu zastosowałem 85mm. Zdecydowana róznica do 65mm

U mnie nawet makietowo się to zfrało bo model to Ju 52 a on i w oryginale kółka miał niemałe:)

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj zakupiłem w "majsterklepce" w lublinie takie gumowe 70mm.. myślałem że są mniejsze, na trawnik będą w sam raz :] (są wielgachne...) temat w sumie dość zabawny ale może się komuś przydadzą zawarte w nim informacje :wink: ;D

Link to comment
Share on other sites

Ja przetestowałem ostatnio piankowe koła o średnicy 100mm. Nie tylko trawę pokonują, ale wszelkie doły, o które i koń, co to ma nogi cztery, by się potknął ;-)

Tez miałem te koła w modelu (bo u nas straszna trawa) poknuja nierówności bardzo dobrze, ale maja jedną wade, jak model stał i czekał na loty (waga 3,3 kg) wgniatały sie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.