Skocz do zawartości

Mój RWD 5 by skazoo


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz, koledzy sie posmiali, więc może ja juz bardziej na powaznie.

W zasadziw wszystko w tym modelu jest nie tak, silnik, kadłub, wręga silnikowa, stateczniki, bowden, oklejanie, totalna maniana. radosna twórczość pod tytułem RWD-5 by Skazoo...

Wsadź go do pieca, (to nie jest złośliwość, tylko rada starszego kolegi), zabierz się za budowę następnego, zrób go staranniej, bez pośpiechu, kożystając z doświadczen które zdobyłes teraz. Trzymaj się dokumentacji. Jeżeli do mocowania skrzydła na rysunku jest kołek, to znaczy że tam ma byc. jeżeli jest na wrędze oznaczone położenie silnika, to własnie tam powinienes go osadzic, nigdzie indziej. Solidnie połacz skrzydła, bagnet musi wytrzymać znaczne obciążenia.

Pamiętaj, każdy element konstrukcji został przez Skazoo dokładnie przemyślany. Kołek stabilizuje położenie płata, przednie listy, do których mocujesz gumę umożliwiaja wysuniecie skrzydła przy krecie. Bowden ma przechodzić przez kadłub dokładnie tam gdzie jest zaznaczone w dokumentacji. I tak dalej i tak dalej.

 

Powodzenia

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podłączę się do tematu, nie warto zakładać kolejny...

Również zabrałem się do wykonania tego modelu, jest to mój pierwszy, który wykonam własnoręcznie - wcześniej latałem tylko Easy Starem, no ale od czegoś trzeba zacząć, a z tego co zaobserwowałem, nawet ludzie starszej daty dopiero zaczynają, więc żaden wstyd :). Ad rem...

 

Odwiedziłem 2 sklepy modelarskie w mojej skromnej mieścinie, zwanej Stolicą Wielkopolski i niestety w obydwu klej UHU por się skończył, a dostawa niezbyt prędko... W związku z tym chciałbym skleić depron (lub jak kto woli Izofloor) żywicą 10min. Pytając koleżkę 'Gugla' natknąłem się na różne opinie na tem temat. W związku z tym pytam tutaj: czy depron z depronem mogę kleić żywicą 10min.? Bo rozumiem, że listewki do depronu jak najbardziej? (i tak już po fakcie ;-)).

 

Dzięki zawczasu i pozdrawiam,

Piter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do sklepu budowlanego, albo z kasetonami sufitowymi. Klej Polimerowy do styropianu mają. Nie jest może tak wygodny jak POR (dłuższy czas schnięcia), ale wystarczający do naszych celów.

 

http://www.budowlany.sklep.pl/product_info.php?manufacturers_id=54&products_id=19230&osCsid=da726176befbe5bc3c5ab22389e679b4

 

Np. coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam Panowie, ale... szukając spodni w centrum handlowym natknąłem się na... nowy sklep modelarski, gdzie dostałem UHU. Podziękowania dla mojej Pięknej, prawdopodobnie przyszłej małżowinki ;-).

Znaczy sie byłeś w KingKrosie - Marcelin. :)

Tez byłem tam wczoraj.

jak bedziesz kleił pianke to rob tak, najpierw posmaruj obydwie powierzchnie, potem poczekaj % minut, az klej CAŁKIEM WYSCHNIE, dosłownie nie bedzie go widac. Potem przykladasz sklejane powierzchnie i dociskasz. I juz trzyma jak złoto, ALE! Nie da sie oderwać i nie mozna przesunąc i poprawić, wiec jak nie jestes pewien klej klasycznie.

 

Baxter

 

latasz koło King Crosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, a mianowicie, wyważyłem rwd 5 (bez akumulatora bo gdzieś mi go wcieło) i poszedłem zoabaczyć czy on szybuje no i ku waszemu zaskoczeniu model leci prosto i kilkanaście metrów.Teraz tylko znajde gdzieś akum i w górę ;)

Gdzie to pytanko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(.....)

 

Baxter

 

latasz koło King Crosa?

Dokładnie w KC to było. Wiem, że kiedyś tam był 'stragan' z modelami, a tu taka niespodziewajka :)

 

Dziękuję za poradę, ale na razie będę kleił 'klasycznie'. To mój pierwszy własnoręcznie wykonywany przeze mnie model i nie mam jeszcze dość pewnej ręki.

 

Czy latam koło Crossa... Na razie latałem moim Easy Starem gdzieś po polach i to 2 lata temu, ostatnio umawialiśmy się w innym temacie, ale wyszły nici, pojechałem w końcu sam i niemiłosiernie wiało. Ale bardzo chętnie wybrałbym się na 'dwa pakieciki', choć nie kojarzę w tym miejscu większej przestrzeni...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.