Skocz do zawartości

RC-przegląd modelarski .."Budowa Sopwith'a Camel'a&quot


Emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ogóle, RC Przegląd mi się podoba, można fajne rzeczy poczytać. Od Modelarza powoli odchodzę, ta gazeta na prawdę przestaje być dla mnie w jakikolwiek sposób interesująca. Cały czas to samo, albo piszą o lataniu gigantami/makietami, czy też mistrzostwach świata w czymś tam. Myślę, że zwykły modelarz chętniej przeczytałby rzetelną recenzję jakiegoś nowego piankowaca, modelu do 2m - czegoś, co może się znaleźć w naszych "hangarach". No, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest doskonała relacja z budowy. Ja podziwiam kunszt autora.

No tak! Bo to właśnie ten model i ta relacja jest drukowana w "Przeglądzie". Teraz będzie w formie drukowanej :-)

 

EDIT:

 

Myślę, że zwykły modelarz chętniej przeczytałby rzetelną recenzję jakiegoś nowego piankowaca

Myślę, że zwykły modelarz krzywi się na widok recenzji nowego piankowca i chętnie czyta relację z budowy drewnianego modelu lub analizuje przedstawiane techniki modelarskie - ale to jest tylko moje zdanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy liczyć na następnego Camela, bo właśnie jeden z kolegów dostał plany :-).

Może się przyzna. Sam wkręciłem Roberta w ten model i obserwowałem dzień po dniu jego narastającą postępy i narastającą manię makietowości. Wyszło obłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zwykły modelarz krzywi się na widok recenzji nowego piankowca i chętnie czyta relację z budowy drewnianego modelu lub analizuje przedstawiane techniki modelarskie - ale to jest tylko moje zdanie ;-)

Mi nie chodziło konkretnie o piankę, tylko o model na kieszeń przeciętnego modelarza. Chyba się rozumiemy ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, RC Przegląd mi się podoba, można fajne rzeczy poczytać. Od Modelarza powoli odchodzę, ta gazeta na prawdę przestaje być dla mnie w jakikolwiek sposób interesująca. Cały czas to samo, albo piszą o lataniu gigantami/makietami, czy też mistrzostwach świata w czymś tam. Myślę, że zwykły modelarz chętniej przeczytałby rzetelną recenzję jakiegoś nowego piankowaca, modelu do 2m - czegoś, co może się znaleźć w naszych "hangarach". No, ale to tylko moje zdanie.

Nie, zebym bronil "MODELARZA", albo agitował, ale to pismo, (jak kazde branzowe) zyje tekstami autorów którzy znaja dziedzinę. Jak zauważylem, to na tym forum wielu jego użytkowników to prawdziwi Fachowcy. A Czy tak trudno dla fachowca napisać artykuł? otóż wcale nie jet to trudna sprawa. Wystarczy chcieć. Redakcja czeka z utęsknieniem na fachowe teksty. Wiem cos o tym. Wystraczy porozmawiać z redaktorem naczelnym. Nie narzekajcie więc, tylko piszcie. I pieniążki można zrobić i to wcale nie małe.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, RC Przegląd mi się podoba, można fajne rzeczy poczytać. Od Modelarza powoli odchodzę, ta gazeta na prawdę przestaje być dla mnie w jakikolwiek sposób interesująca.

No to jesteśmy w opozycji. U mnie jest zupełnie odwrotnie. "Przegląd" kupowałem przede wszystkim ze względu na artykuły Gordona Whiteheade'a. Na początku działalności mieli ciekawe opracowania np "Kogutka", PZL-27, coś z warsztatu np o laminowaniu itp. W numerze z Października już dla mnie nie było nic - tylko relacje ze spotkań i recenzja modelu którego nie kupię. Stronę web mogliby sobie poprawić.

Z drugiej strony mamy "Modelarza" gdzie pojawił się w tym roku cykl poświęcony RWD-10 i PZL-5. Raczej idzie nowe. Dobrze że jest jakaś konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dokładnie stronę wykonawcy tego Camel'a i muszę powiedzieć, że szczęka mi opadła do samej podłogi :shock: Wszystkie modele są wykonane bardzo precyzyjnie. Nie wiem jak mam to opisać to co ja zobaczyłem na tej stronie (być może dla innych modelarzy taka dokładność to normalka - dla mnie jeszcze nie :( ) W każdym razie wszystko jest po prostu super.

Podoba mi się też sposób opisu budowy tych modeli. Wszystko jest bardzo dokładnie i szczegółowo opisane. Szczerze mówiąc lubię przeglądać teki relacje z budowy. Wiem, że na tym forum można znaleźć sporo takich relacji, jednak chyba nie ma takich, w których pisałby tylko autor, lecz piszą również pozostali forumowicze.

Więc mam takie pytanie do Was - czy znacie jakieś stronki, na których byłyby podobne relacje do tych na stronie autora tego Camel'a z budowy modeli latających RC :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Link co Camela: http://strony.aster.pl/robertg/index_cam.htm

Strona Tomka Kicińskiego chyba póki co zniknęła z sieci :-(

Ale można coś wygooglać w archiwach:

http://web.archive.org/web/20071216074643/http://www.iskraproject.com/index.html

długo się ładuje, ale warto poczekać

EDIT: - lipa, archiwum nie przechowuje zdjęć :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.