Jump to content

Nowy odbiornik do RDS8000


Zwitold

Recommended Posts

Witam.

 

Posiadający RDS8000 wiedzą jak denerwująca jest dostępność tylko jednego ośmiokanałowego odbiornika. Ale te czasy minęły. Razem z pojawieniem się SD-10G

Dołączona grafika

firma wypuściła trzy nowe odbiorniki: sześcio, siedmio oraz dziesięciokanałowy dedykowany do SD-10G. Niestety nie ma tych odbiorników w krajowych sklepach. W unijnych kosztują tyle co w USA tyle że w euro. Na e-bay'u nie znalazłem. W zasadzie to znalazłem dwa sklepy z tymi odbiornikami: jeden to hobbypeople.net (ci niestety wysyłają tylko do USA i Kanady) oraz drugi radicalrc.com. Zakupiłem sześciokanałowy do swojej 250'tki gdyż trochę mnie denerwował ten ośmiokanałowy klocek w takim małym latadełku :).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i oczywiście cena trochę niższa. Nie tak tanie jak assana :) ale zawsze 50$ to nie 90$.

Link to comment
Share on other sites

Binduje się tak samo jak ten z zestawu. Przycisk do bindowania znajduje się wewenątrz tej plastykowej koszulki. W sumie to wymiarowo podobny jest do AR6100E. Co do zasięgu to sprawdzę dopiero w sobotę. Ale w moim wypadku to raczej nie będzie to miało znaczenia. 250'tka jest tak mała że odległość 15 metrów to już baaardzo dużo :), a nie sądzę by zasięg był aż tak mały. Według tego opisu:

"For all Airtronics 2.4Ghz Aircraft Transmitters. The 92664 6ch RX uses the standard Z connector. This is a limited range park-flyer RX. I have tested this model RX over 1000 feet overhead with good results."

To powinno być trochę ponad 300 metrów (według sprzedawcy). 300 metrów przy tak małym heli to odległość kosmiczna. :)

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałem w tych amerykańskich sklepach odbiorniki i są również tańsze pełno zakresowe.

Jak długo się czeka na paczkę i czy sa jakieś dodatkowe opłaty w Polsce?

Masz na myśli te siedmiokanałowe? Na stronie airtronics.net nie ma tych odbiorników, ale są za to trzy i czterokanałowe 2.4Ghz (te niestety są do "surface transmitters" i nie bindują się z "air transmitters"). Sześciokanałowe tylko takie jak ten mój. Zamówiłem ten odbiornik w radicalrc.com 29.10.2009. Wysłali 03.11.2009. Doszło do mnie wczoraj czyli 12.11.2009. Nie tak źle. Odbiornik 47$. Zapłate za przesyłke naliczyli dopiero po spakowaniu paczki 3$. Listonosz wrzucił mi to do skrzynki pocztowej gdyż paczka była w formie trochę grubszego listu.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Wszystkie nowości Sanwy, w tym nowe dobiorniki, mozna sobie jak na razie pooglądać tylko na stronie producenta SANWA (po kliknięciu w lewy niebieski kwadrat). Strona niestety tylko po japońsku.

PP

To skąd w tym sklepie internetowym www.radicalrc.com/shop/?s...3208967&cat=211

są odbiorniki z podanymi cenami zakupu. Czy to trochę nie dziwne?

Link to comment
Share on other sites

Ależ ja nie twierdzę, że ten sklep sprzedaje coś czego jeszcze nie ma.

Tylko jak na razie, to wszystkie nowości Sanwy są tylko na stronie, którą podałem. Na stronie Airtronics jeszcz nie ma, ani danych ani instrukcji :(

PP

Link to comment
Share on other sites

Witam

Fajnie, że pojawiło się coś nowego ale te 300m :roll:

Masz jeszcze siedmiokanałowy pełnozakresowy ważący 7 gram. Niestety ten kosztuje 69$, ośmiokanałowy 79$ więc oszczędność w zasadzie jedynie na wadze. Ja kupiłem sześciokanałowy do małego heli. 300 metrów to przy tym modelu odległość kosmiczna, FPV nie będę nim latał (choć wiem że są tacy co latają) :)).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.