Skocz do zawartości

Czołg pościgowy 10tp


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki chłopaki :)

ritmens, tego obiecać nie mogę ale marzy mi się jakaś produkcja filmowa w terenie mam już ciekawe miejsce... niech tylko się osuszy :devil:

 

EDIT:zapomniałem napisać że elementy obrotu wieży nie są moje tylko dostarczone przez kolegę z zespołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zajefajny... :D

po obejrzeniu tego tematu spodobały mi się czołgi rc i chyba zbuduję jakiegoś :P

mam tylko takie pytanko: jaki najcięższy czołg mogę zbudować na dwóch silnikach 8A i żeby osiągał prędkość powyżej 5km/h?

 

ps.: znalazłem fajną stronkę z czołgami rc - http://rctankcombat.com/tanks/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest bardzo ciężkie pytanie i nie odpowiem na nie bo to pierwszy tego typu projekt nad którym pracuje i zaczynając też nie było wiadomo i nadal nie do końca wiadomo jaki będzie efekt końcowy. Powiem może trochę wymijająco ale tego jestem pewien im lżejszy tym lepszy i mniej (troche) będzie chciał prądu. :wink:

 

A nawet jesli chodziło o pobór prądu to co to za silniki które chcą 8A na jeden bo tak zrozumiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! zaczęły się pytania na które nie znam odpowiedzi popatrzyłem po aukcjach i nie widzę żeby podawali moc choć powinni a może źle szukam :?: Zapytam jeszcze kumpla który to kupował może pamięta. Podejdźmy z drugiej strony jak duży chcesz zrobić swój czołg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem i niestety nie pamięta. 60x30 to jak ten 10tp widzisz jak jest nic dodać nic ująć niedługo zmontuje jakiś film i zobaczymy jego rzeczywiste osiągi dzisiaj dostał wyposażenie rc i przełączniki. Po braku odpowiedzi na uwagęKwasiu, wnioskuję że cały czas podajesz pobór prądu ale jednego czy dwóch silników (chcę mieć jasność sytuacji :wink: )czym planujesz to zasilić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D zapomniałem o tym że cały czas podaje natężenie, a nie moc silnika...

moc silnika to niecałe 100w (o ile dobrze policzyłem) i jednego nie dwóch silników

a czym mam zamiar to zasilić to jeszcze nie wiem (pewnie jakiś akumulator żelowy, albo

od biedy dużą ilością ogniw NI-CD (trochę ich mam))

jak dorwę łożyska to zaczynam budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż próbować trzeba zobaczysz co wyjdzie ale to nie takie proste niestety ja widzę dynamike 10tp w troche ciemnych barwach ale zobaczymy.

Ten wpis jest raczej pod znakiem porażek:

- żeberka na błotnikach i łączenie alu i drewna chciałem je zrobić ze sklejki ale mała powierzchnia = łatwo ułamać. Balsa natomiast więcej kleju wchłonie i lepiej się będzie trzymać ale pęknie na następnym "słoju". ni w 5 ni w 9. Zrobiłem więc z balsy pomalowałem przy okazji dalsa się wzmocni ła ale nie jest to zadowalający efekt w sensie użytkowania bo wygląda ok.

-farba jest kichawa i jak na alu trzyma się nieźle ale przewód wydechowy do poprawki :/

 

wnioski: pośpiech jest wrogiem modelarza :(

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

IMG_0669.jpg

 

IMG_0670.jpg

 

IMG_0671.jpg

 

IMG_0669.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem a potem chciałem żeby był cały szary ale przez dodawanie kolejnych detali dochodzę do wniosku że byłby okaleczony i kamuflaż musi dostać. Włożona praca i tak zsumuje się na efekt końcowy :wink:

 

fotki już były więc teraz film zrobiony na potrzebę prezentacji całego projektu więc jak kto nie chce oglądać obrazków to film zaczyna się na 2:54 :lol2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci się wydaje :wink: lufa zamocowana jest w hmm jak to nazwać " jarzmach " i utrzymywana na 0 przez naciągniętą gumę. Taki zamocowanie jest trochę bezpieczniejsze niż na ośce i tulejkach no bo jak ktoś widzi czołg to jedno z pierwszych skojarzeń ... a lufa się rusza czy nie...? i dla sprawdzenia sobie ją tam odchyli. Wiadomo że nie każdy ( np. dziecko ) ma do czynienia na co dzień z jakby nie patrzeć jednak delikatnymi rzeczami więc jak podniesie za mocno i za wysoko to lufa wysunie się gniazda a potem wróci na miejsce. Takie trochę prymitywne ale jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością przyznam, że w moim odczuciu, jest to jeden z ciekawszych modeli zbudowanych i opisanych na tym forum. Słowa uznania dla Waszego teamu. Widać solidny nakład pracy i Waszą determinację przy jego budowie. Szczerze gratuluję.

 

No.

A teraz faktycznie pozostaje jeszcze wykończeniówka paru detali i chyba jakieś solidne malowanie na koniec, co by nie wyglądał jak puszka z tuńczykiem w oleju :mrgreen: Zgadza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.