Skocz do zawartości

EDGE 540 poprawiony projekt MÓJ 2200mm


Rekomendowane odpowiedzi

Do tych skośnych sklejkowych elementów prawdopodobnie w zamyśle miał być doklejony poprzecznie łączący je element ze sklejki.Podejrzewam że miała to być osłona wylotu wydechu co można spotkać w niektórych modelach .Chyba brakuje Ci podłużnic z którymi te elementy będą się stykały.

 

 

tak jak mówi Sławek te elementy po prostu przyklej wzdłuż podłużnic dolnych, na górę tych skośnych elementów musisz też wykonać taki kwadratowy element pokrywający go, ale niestety we własnym zakresie, chyba że nie będziesz mieć tłumika typu canister tylko zwykłą puszkę to ten element możesz pominąć i najzwyczajniej go tak jak wspomniałem przykleić wzdłuż, a co do spływu w skrzydłach to musisz wkleić do lotki listwę grubości 10 mm a na spływ 8 mm i to wyprofilować, co wynika z materiałów, które wysłałem każdemu jako plan

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

a tu są te wspomniane elementy przyklejone do podłużnic:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cicha woda...

Widzę że ostro ruszyłeś i pięknie ci to wychodzi. Mój na razie marznie w dużym pokoju, ale ferie zimowe w moim przypadku już niedługo i wtedy już nic mnie nie powstrzyma w budowie :mrgreen: (niech tylko któryś spróbuje :twisted: )

 

piotr, buduj dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chętnie bym pomógł w kopytach pod maskę i kabinkę lecz niestety nie mam tego modelu wiec ciężko co kolwiek zrobić bo nie będzie do czego mierzyć...

chciałem sobie zamówić u Kakabe zestaw lecz otrzymałem odpowiedz ze firma zawiesiła działalność a z artexu od 2 tygodni nie otrzymałem odpowiedzi... a inne firmy które znam... koszmar ... wszystkie pieniądze zdzierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest jeszcze apel o ujawnienie się kogoś kto ma laser i dałby radę w miarę tanio wyciąć jeszcze kilka zestawów EDKA, bo z tego co się dowiedziałem KAKABE niestety wyjechał za granicę w poszukiwaniu lepszego bytu, a chętnych widzę że było by więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ciągu najbliższych kilku tygodni nie będę miał możliwości zrobienia kopyta do maski oraz kabiny, ponieważ nie mam dostępu do modelarni, a mieszkanie nie nadaje się do tego typu prac. Dopóki sprawa z kierownikiem modelarni się nie wyjaśni, niestety nie będę w stanie tego wykonać. Jeśli bardzo wam się nie śpieszy to myślę że pod koniec marca wszystko będzie zrobione, jeśli śpieszy to bardzo bym prosił o wykonanie kopyt kogoś chętnego, mogę przesłać mailem obrysy maski itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Spokojnie, kopyto do kabiny zrobię niebawem , pewnie będzie pasowało do waszych wersji ale na maskę silnika nie liczcie bo moja będzie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Filipie że nie masz się o co martwić, kolega Rafał.K zajmie się zrobieniem maski i kabinki, na pewno będzie też można u niego to zamówić w rozsądnej cenie, jak również wycięcie zestawu można mu zlecić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.