Skocz do zawartości

EDGE 540 poprawiony projekt MÓJ 2200mm


Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie dziś takowa myśl :?: :idea: :idea: :roll:, że sporo osób prosiło mnie o zrobienie takiego modelu pod trochę większy silnik typu 80-100cm?, no i wymyśliłem, ........ powiększę go x1,2 i wyjdzie mi model 2640 rozpiętości, oraz co będzie dobre, że nie bedę musiał uwzględniać grubości materiału, ponieważ wyjdzie mi 3 mm grubości, nie będę musiał praktycznie nic przerabiać, jedynie otwory pod rury, serwa, zawiasy, itp....., a co z tym idzie będzie można wykorzystać sklejkę topolowa pod ten model.

 

TAKŻE JEŚLI KTOŚ CHCE WIĘKSZY MODEL TO ZAPRASZAM, postaram się zrobić szybko korekty pod te silniki :!: :!: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No mam nadzieję że podoba się wszystkim to co robię, ale niestety już za dużo elementów i komp mi się tnie, a i tak już widać że złożenie jest ok, a więc najbliższa relacja to już zdjęciowa

A nie prościej by było Piotrze złożyć kadłub jako jeden zespół, potem skrzydło jako następny i tak dalej i tak dalej... Komp miałby lżej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś masz jak zwykle rację, ale jest bliskie wycięcie już modelu, i jego składanie, także całą resztę pokażę na fotkach, bo dalsze ślęcznie nad tym rysowaniem nic dalej nie wniesie, ew jak będę miał chwilę czasu to pomontuję wszystko do kupy dla lepszej wizualizacji całości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Dziś zostały wysłane pierwsze trzy zestawy poprawionego przez Piotra modelu :D

 

Wszyscy Koledzy którzy są jeszcze chętni do nabycia modelu proszeni są o zgłaszanie na PW

Proszę o w miarę szybką decyzję, ponieważ są poważne braki materiałowe na rynku i z tego co dowiedziałem się sytuacja będzie podobna do tej z ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wyliczyłem środek ciążkości za pomocą programu do jego obliczania, i wyszło mi trzy punkty, jeszcze nie wiem dlaczego trzy, ale wyszło:

- 122,6 mm

-155,2 mm

-187,8 mm

podejrzewam że do latania zwykłego oraz do 3D, ale niech się wypowiedzą ci którzy znają podobny program, bo ja akurat korzystam z niego dośc rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo programy uwzględniają stateczność modelu, co innego potrzebuje trenerek, a co innego Radek z 2,2 m kataną.

Pewnie 90 % pilotów dobrze będzie się czuła w środkowym wymiarze ,a Ci bardziej obłąkania przesuną to do tyłu , może nawet dalej niż Twoje wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dziś porównałem w CAD firewall-e z obu projektów,niestety nie pasują do siebie, różnice są niewielkie ale jednak są.Te różnice uniemożliwiają wykonanie jednej, uniwersalnej formy negatywowej do obu projektów.Ponieważ nie jest opłacalne robienie takowej formy do jednej mordy zrobię swoją maskę metodą traconego styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu Sławku, z tą mordką, coś wykombinuję, jak się uda to sam poświęcę trochę czasu i ją zrobię, a może któryś z forumowiczów by się pokusił o takową, w każdym bądź razie daleko do jej zrobienia jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś trochę posiedziłem nad wyciąganiem części z formatek, uff :? jest tego sporo, i jest trochę szlifowania, muszę się zaopatrzyć w listewki balsowe to ruszę z robotą, a wszystkim którzy kupili model i chcą już zacząć mogę podesłać plany żeby wiedzieli mniej więcej co i jak i do czego, proszę o maile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.