Skocz do zawartości

Jaki szybowiec? Jak najtaniej na początek?


angos93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki szybowiec polecacie na początek? Chodzi mi o jakiś zestaw do złożenia tak do 150zł i jakąś tanią aparaturę do tego? Czy lepiej kupić Sky Lady? Dodam że nigdy wcześniej nie latałem więc chodzi mi o coś, gdy bym rozbił żeby były jak najmniejsze straty?

 

Co do aparatur którą polecacie z tych najtańszych :

 

http://www.rc4max.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2373&category_id=265&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

 

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=104

 

 

http://www.nastik.pl/nadajnik-kanalowy-dynam-neko4-35mhz-mode2-brak-p-1503.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi się udało kupiś Flach 5 Xsystem za 350zł. jestem zadowolony. Na razie cały czas tego radia używam i jest ok. Model z lotkami jest łatwiejszy do opanowania. zbudowałem Zefirka sterowany SW i SK i go rozbiłem bo nie umiełem tak latać... szybko dorobiło się skrzydło z lotkami i już wszystko było ok. Jak model chcesz sam budować to polecam którąś z wersji TOTO. Sam zbudowałem TOTO1 i był moim pierwszym modelem rc z silnikiem i z lotkami i no to jest to. Polecam!! ASW28 trzyma się świetnie w powietrzu, a pilotaż nie jest trudny. Więc model także polecam choć trochę kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mx 12- Bardzo dobry wybór na poczatek. ale jeżeli chodzi o tą cene to jestem ciekaw gdzie można zdobyć tą apke, za tą kwote. Od jakieoś czasu szukam jej i najtaniej spotkałem ją na allegro i to za ok 400zł. + wysyłka, niby to tylko 50zł. ale wole poszperać jeszcze ze 2-3 miesiące. Jeśli by ktoś chciał sprzedać, lub by widział link to był bym bardzo wdzięczny za info.

PS. Na twoim miejscu to poczekal bym jeszcze przez swięta i uzbierał bym sobie troche $ kupił bym coś z przyszłościa. Jakiś dobry modelik (motoszybowiec) i Mx 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki szybowiec polecacie na początek? Chodzi mi o jakiś zestaw do złożenia tak do 150zł i jakąś tanią aparaturę do tego? Czy lepiej kupić Sky Lady? Dodam że nigdy wcześniej nie latałem więc chodzi mi o coś, gdy bym rozbił żeby były jak najmniejsze straty?

 

 

CAŁY zestaw, z modelem i wyposażeniem do 150zł to niestety tylko w "Erze". Tyle kosztują chińskie pseudo samolociki, które się do niczego nie nadają.

Najtaniej wyjdzie ci budowa modelu z pianki typu Depron (taka sama jak ta, z której robi się tacki do mięsa czy opakowania w knajpach na wynos).

Piankę taką kupuje się w sklepach budowlanych jako "podkład pod panele podłogowe".

Najlepiej o grubości 5mm.

 

Osobiście polecam "Zefirka" i Toto-0

Plany "Tota" znajdziesz tu:

http://www.tbm.lasowice.net/

Plany Zefirka:

http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm

 

To proste modele. Koszt ich budowy nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Na Zefirka np. wystarczają dwa arkusze pianki 1x0,5m. Koszt ok. 4zł/szt.

Do tego kleje, taśmy, proste narzędzia.

 

Co do aparatury - nie kupuj najtańszej. Naprawdę warto wyłożyć trochę więcej i mieć nadajnik, który wystarczy ci na kilka lat kariery, a w razie jeśli ci się to nie spodoba, odsprzedaż go z małą stratą.

A tych najtańszych, to nawet za 1/3 ceny będzie ci cięzko się pozbyć.

Poza tym, aparatura to najważniejszy element modelu. Możesz kupić kiepski silnik, słaby pakiet, najtańszy odbiornik i serwa - ale nadajnik musisz mieć najlepszy na jaki cię stać.

 

Aktualnie, Sezon modelarski prawie się skończył. Teraz siedzimy w naszych ciepłych jamkach i budujemy dowe puzzle do rozbijania na wiosnę, lato i jesień.

Wykorzystaj ten czas, na zbudowanie modelu, zbieranie pieniążków na wyposażenie i zdobywanie wiedzy.

 

A bym był

zapomniał. Jeśli nie szkoda ci kasy, mozesz kupić najtańszą wersję aparatury E-sky 0404. Byle nie 2,4GHz - szkoda kasy.

Do tego kabel do komputera.

Potem ściągnij jeden z darmowych symulatorów modeli RC, podłącz aparturę do komputera (trzeba obowiązkowo wyjąć kwarc) i ćwicz, ćwicz, ćwicz.

A oblot będzie mniej stresujący i zyska większą szansęna sukces. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Jeśli nie szkoda ci kasy, mozesz kupić najtańszą wersję aparatury E-sky 0404. Byle nie 2,4GHz - szkoda kasy.''

 

 

A dlaczego nie 2,4 GHz?

Myślałem że one są najlepsze.

Po pierwsze, system 2,4GHz ma także wady i nie jest idealny. :wink: Po prostu sa to inne wady, niż te posiadane przez "stary" system 35Mhz.

Ale jak wiadomo, nowości trzeba reklamować. Stąd wysyp tanich nadajników 2,4GHz.

Jakościowo nic tu nie się nie zmienia. Jest to taka samo dziadowski nadajnik jak starszy braciszek. Tak samo będą ci drżały serwa i tak samo będziesz miał problemy ze sterowaniem i tak samo będzie się psuć. tylko zapłacisz więcej kasy. No i gdybyś chciał wykorzystać tę aparturę do innego modelu, to ceny odbiorników 2,4Ghz, mogą cię lekko zaszokować. :wink:

 

Dlatego też, jeśli chciałbyś wykorzystać ten nadajnik w charakterze Joysticka (E-sky oferuje też Joystick w formie nadajnika 0404, ale jak już wybierać, to chyba lepiej mieć prawdziwy nadajnik.) to szkoda wydawać kasę, na niepotrzebne bajery. Kasa się przyda na inne rzeczy.

Za różnicę w cenie masz przynajmniej jedno serwo, a to już coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w domu posiadam również Wicherka-10 lecz w marnym stanie co myślicie o tym?:

Straszne cuda się przed mymi oczyma ukazały :P . Co to się działo z tym modelem od razu widać, że statecznik jest "zwichrowany", zmienił się w śmigło. Proponuje zmienić statecznik, (może i inne części modelu ciężko powiedzieć) lub kupić model motoszybowca np. EASY GLIDER od MULTIPLEXA. Ale zrobisz jak będziesz chciał. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wykonywałeś ten model wicherka,statecznik zwichrowany,a te zawiasy meblowe.Chyba model leżał gdzieś wilgotnym pomieszczeniu i powykręcał trochę listewek.Jeżeli udało się wykonać tego wicherka to na pewno uda ci się zrobić TOTO lub Zefirka,na forum znajdują się opisy wraz dokumentacją zdjęciową tych modeli.Czytać i oglądać po mału kilka razy, nie spieszyć się a wykonasz te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wykonywałeś ten model wicherka,statecznik zwichrowany,a te zawiasy meblowe.Chyba model leżał gdzieś wilgotnym pomieszczeniu i powykręcał trochę listewek.Jeżeli udało się wykonać tego wicherka to na pewno uda ci się zrobić TOTO lub Zefirka,na forum znajdują się opisy wraz dokumentacją zdjęciową tych modeli.Czytać i oglądać po mału kilka razy, nie spieszyć się a wykonasz te modele.

No zgadza się ja wykonywałem tego wicherka. I tak jak mówisz powichrował się od wilgoci bo przeleżał ponad rok na strychu. Więc jak mówisz że dam rade zrobić Toto to spróbuje, albo się zastanowię i do zbieram trochę kasy i kupie coś gotowego tak jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie gotowego modelu możesz wykonać kilka modeli z depronu,które przydadzą się do nauki latania,osprzęt zawsze możesz przerzucić z mod. do mod.A o rozwalenie modelu nie musisz się starać bo i tak będą krety.Im więcej prostych modeli na początek tym mniej czasu poświęcisz na odbudowę i naprawę,a czas spędzisz na nauce latania. Na awiatikowe forum , zakłatcę RC -znajdziesz opis budowy Wicherka wersji szybowcowej rc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szukałem depronu (lub izofloru) w sklepach budowlanych, lecz widzę że ciężko to dostać, :cry: było coś podobnego lecz bardzo kruche, grube i rowkowane. A co myślicie o tym na początek??: http://www.allegro.pl/item823398593_szybowiec_serva_sanwa_gotowy_do_lotu.html

Ile ten szybowiec warty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.