Skocz do zawartości

Lama -problem po wymianie odbiornika


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno doszła do mnie lama, a ze mam swój nadajnik, to nie chciałem używać tego z zestawu. Niestety przez inną kolejność kanałów i inne pasmo musiałem wymienić odbiornik. Podpiąłem odbiornik dokładnie tak, jak był podpięty ten standardowy biorąc poprawkę na różnice w kolejności kanałów. Wszystkie mixery wyłączone, wszystko działa poza jednym: Dolny wirnik się nie kręci. Silnik jest dobrze podpięty. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/wa...B&v=pD_6MObkERI

nie mam tu głośników, wiec nie wiem co opowiadają, ale moze pomóc.

Zrobiłem tak samo, tylko nie lutując-kanały 1 i 4(gaz i kierunek) do modułu sterowania silnikami, ustawienia jak na samolot. Kolejności też raczej nie pomyliłem. Sprawdzałem odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze KTÓRĄ masz lamę? Jeśli "małą" czyli V3 lub v4 i ich pochodne to niestety moduł 4w1 jest nie tylko odbiornikiem, ale mikserem, regulatorem, żyrem i odbiornikiem.

Zastapienie go SAMYM odbiornikiem nic nie da. Musiałbyś zastapić też pozostałe elementy.

Tzw. mikser w Lamie to najzwyklejszy V-tail. Z żyrem i regulatorami nie ma problemu.

Jeśli natomiast masz dużą Lamę - "Big Lama", to ma ona osobny odbiornik. Jest to standardowy E-sky 0420 6ch, ale może mieć on inne wyjścia kanałów, niż aparatura MX-12.

Spróbuj przepinać niedziałający silnik, na inne wolne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - rozebrałeś moduł i wyjąłeś płytkę z obiornikiem? Czy tak?

Bo na tej płytce jest zintegrowane, tylko nie pamiętam, na szybko, które - żyro lub Mikser. Chyba mikser. Musiałbyś dokupić osobny V-tail. Jeśli żyro też było na tej płytce, to niestety je też trzeba zastąpić nowym zamiennikiem. Ale może jest na płytce z regulatorami. Musiałbym sprawdzić, a teraz mi się nie chce. "Debowe" mi się oszrania i prosi o szybką uwagę. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian, Ta płytka to zwykły odbiornik bez mixerów ani żyro. Całość jest na drugiej płytce.

qbacz,

Z trymerem nie działa, z potencjometrami wolałem nie grzebać, żeby kaszany nie zrobić. Co dziwne-górny wirnik reaguje tak, jak powinien-przy ruszaniu kierunkiem zwiększa i zmniejsza obroty. Spróbuję dzisiaj z innym odbiornikiem, bo może to wina długiego czasu logowania corony.

EDIT:

Niestety, z innym odbiornikiem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuje że twoje radio to MX-12 ,ale masz w nim też 35Mhz ? czy tylko 2,4Ghz

 

Mojego syna lama jest na 35mHz i radio też mam mx-12 na 35MHz, nie próbowałem ale myśle że w zasadzie wystarczyło by zmienić tylko w tym 4in1 kwarc i latać na swoim MX-12 bez wymiany odbiornika.

 

edit : nie doczytałem że masz inne pasmo w modelu i nadajniku :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję dzisiaj z innym odbiornikiem, bo może to wina długiego czasu logowania corony.

A żyroskop/regulator loguje się w prawidłowy sposób? (chodzi mi o tą migającą diodkę)

 

Przyszło mi jeszcze jedno do głowy. Może w Twoim nadajniku, w chwili włączenia nie masz gazu ustawionego na całkowite minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żyroskop/regulator loguje się w prawidłowy sposób? (chodzi mi o tą migającą diodkę)

Loguje się tak samo, jak na esky- trzy mignięcia czerwone, dwa zielone i zielone włączone na stałe.

Przyszło mi jeszcze jedno do głowy. Może w Twoim nadajniku, w chwili włączenia nie masz gazu ustawionego na całkowite minimum.

To też nie to. Jeśli gaz nie jest na minimum, to się nie loguje. Dla pewności zjechałem wszystkimi trymerami gaz na min i nie pomogło.

 

Może po prostu na tej lamie ciąży jakaś klątwa? To by wyjaśniało dlaczego poszła tak tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz kolejność kanałów w odbiorniku? Lama potrzebuje Gaz(3) Kierunek(4), jeżeli radio daje Kierunek(3) i Gaz(4) jak np. MPX to nie będzie łatwo. Mikser "na sztywno" oczekuje sekwencji kanałów.

Faktycznie to może być strzał w "10"

I nie chodzi o to, żeby odpowiednie kanały podłączyć do odpowiednich pinów, tylko o to żeby impuls sterujący na kanale gazu przychodził wcześniej niż na kanale kierunku.

Ja nie wiem, czy tak jest w Lamie, ale teoretycznie może to mieć znaczenie dla miksera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy tak jest w Lamie, ale teoretycznie może to mieć znaczenie dla miksera.

Tak jest w Lamie - wiem, bo próbowałem ją zmusić do współpracy z Cockpitem. Niestety bez dodatkowego układu opóźnienia impulsu się nie da :( Nie wiem tylko jak to wygląda nadajniku wątkotwórcy.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz kolejność kanałów w odbiorniku? Lama potrzebuje Gaz(3) Kierunek(4), jeżeli radio daje Kierunek(3) i Gaz(4) jak np. MPX to nie będzie łatwo. Mikser "na sztywno" oczekuje sekwencji kanałów.

Wygląda na to, że tutaj leży problem. Czy to musi koniecznie być kanał 3 i 4? U mnie jest tak:

1.gaz

2. lotki

3. wysokość

4. kierunek

Więc jak by zamienić lotki z kierunkiem to wtedy zamiast 3 i 4 byłby 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.