Skocz do zawartości

4 in 1 do Lamy V4


Luki17

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Madrian, a sprawdzałeś czy tylko zgadujesz? w Lamie masz silniki 180 a w Honey-u 300 i N30 na ogonie, to dlaczego miał by być słabszy? Poza tym dlaczego miały by być inne mixery? Jedyny mixer więcej jaki jest w Honey-u II to od skoku łopat ale to jest mikser wbudowany w aparaturę eskajową a nie w moduł 4in1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgaduję. Już się spotkałem z próbą zamiany tego modułu, zamiast oryginalnego.

Po za tym nie pisałem że to było do HBK II :) Są gorsze wynalazki z tej rodziny. :roll:

Na pewno jest problem z regulatorami.

Po prostu - nie pasuje do Lamy.

 

Ale kolega Luki ma prawo spróbować. :wink:

W końcu demokracja i te sprawy, a ja wyrocznią nie jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączałem moduł od Honeya do Lamy i wszystko działało jak należy ale.. (zawsze jest jakieś ale) rozkręciłem swój moduł i okazało się że dla silnika głównego są dwa tranzystory mocy a dla silnika ogonowego tylko jeden i teraz pytanie czy w module Lamy są po dwa tranzystory mocy na silnik czy po jednym? Innymi słowy czy moduł od Honeya jest "wzmocniony" dla silnika głównego czy "osłabiony" dla silnika ogonowego? Mixery oczywiście pasują. A może ktoś ma zdjęcia płytki modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2:22minuty filmu widać wyraźnie tylko dwa tranzystory mocy po jednym dla silnika i miejsce na dole na trzeci tranzystor :D Wniosek - 4in1 od HB jest wzmocnioną wersją 4in1 od lamy

 

a tu zdjęcie modułu z Hb i żeby nie było wątpliwości, te trzy tranzystory to IFR7413Z czyli 13A chyba wystarczy dla silnika 180 ;D

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chyba chciałeś powiedzieć IRF1374 ?

tak

Czy aby zdublować tranzystory (w lamie) wystarczy dolutować je na wolne miejsca?

tak

Skoro te tranzystory zasilają silniki, to co to za elementy w obudowie

TO263(lub podobnej) po drugiej stronie płytki?

tranzystory ale nie mocy :wink:

 

jakiś czas temu naprawiałem moduł od lamy bo zjarane były tranzystory mocy, do tego stopnia że nie można było odczytać co na nich jest napisane więc standardowo wlutowałem IRF1374 lama lata do dziś ale jest strasznie mułowata, wykonuje strasznie powoli - obrót wokół osi i reaguje na gaz. Mogło by to oznaczać że to jakiś kolejny"poprawiony" moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.