Skocz do zawartości

[P] Poszukuję planów PZL P62!!


M-712

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Teraz buduję Łosia ale po jego zakończeniu mam zamiar zbudować PZL P62 ale nie mam planów. :( Czy ma może ktoś tak owe?? Czytałem na tym forum jeden z tematów o właśnie tych planach ale był to stary temat i chcę zapytać czy coś od tamtego czasu się zmieniło??

Z góry dziękuję!! :D

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziękuję ale nie o takie plany mi chodziło!! Chciałem zapytać czy ma ktoś plany dla modelu o rozpiętości ok 1,3m-1,5m!! Chciałbym aby to był elektryk bo mniej z tym zachodu!! Jeszcze żeby to był model konstrukcyjny coś jak model Łosia seria 3 p. Tomka!!

 

Pozdrawiam

M-712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakie? Plany konstrukcyjne nie istnieją, bo ta maszyna była tylko papierowym projektem. Zatem wszystkie plany są oparte tylko o rysunki koncepcyjne. Lepszych po prostu nie ma i nie może być. Każdy plan szczegółowy tego modelu to licentia poetica.

 

Możesz poszukać w rocznikach Małego Modelarza i poszukać tam tego modelu. Nie pamiętam czy to był P-62, czy P-50, ale któryś myśliwiec koncepcyjny był w MM.

Potem tylko przerobienie z papierowego modelu na model konstrukcyjny.

Przerabianie planów, to jeden z tych boleśniejszych, ale koniecznych kamieni na naszej drodze.

 

Jeśli ci się uda zrobić ładne plany konstrukcyjne tego modelu, na pewno będziesz sławny. :wink:

Jeśli chcesz, to możesz się oprzeć na planach istniejących wówczas konstrukcji - np. Karaś, czy Jastrząb. Opierając się na tamtejszych rozwiązaniach konstrukcyjnych, możesz otworzyć model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy plan szczegółowy tego modelu to licentia poetica.

Witam

Tak niestety jest, bo samolot nie wyszedł poza studium. Nie mniej model z odwzorowaną sylwetką i proporcjami PZL 62, będzie z pewnością trudny w pilotarzu i podobnie jak oryginał przeznaczony dla doświadczonych pilotów.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Znalazłeś jakieś plany? Ja też szukałem. Nic nie ma. Ale znalazłem model kartonowy. Nie pamiętam wydawcy, ale kosztował 18 zł. Z niego będę robił plany za jakiś rok. Niestety. Walczę teraz z PZL P-48 Lampart i nie mam czasu. Też sam robiłem plany.

Jak coś to poszukaj w necie tej kartonówki. Jak bede w domu to podam nazwę wydawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.