Skocz do zawartości

Depronowe DLG


grabos65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wam przedstawić model zrobiony z głowy bez żadnych planów no i udało się lata wygląda to tak

Dołączona grafika

 

Rozpiętość 70cm, waga około 60gram

Zasilenie to bateria noki, serwa 2szt Power HD 3.7g waga około 60gram

 

No i po tym modelu narobiłem sobie chęci i chce coś większego lepszego. I teraz takie pytanie czy opłaca się robić większe DLG z depronu o rozpiętości 1m?

 

Mam jeszcze jeden pomysł żeby przerobić zestaw modelu Ajax model klasy F1A (modelarze seniorzy powinni go znać) model wiekowy ale jakoś wykonania elementów i dbałość o szczegóły imponująca np do złożenia modelu potrzeba 4 natarcia to w zestawie jest 5 i tak jest z każda rzeczą wszystko w zapasie a nie tak jak teraz w zestawach modeli wszystko na styk albo czegoś brakuje... Oczywiście zrobil bym bez uszu tylko wznios skrzydła V wszystkie elementy ważą jakieś 100gram a wiec z elektronika chyba bym sie zmieścił w 200g. :?:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pakiet pasuje idealnie do kadłuba oraz serwa się zmieszczą

Dołączona grafika

Tak myślałem żeby zamiast wypełnień miedzy żeberkami dać węgiel jak na zdjęciu co o tym myślicie?

Jeśli nie udało by się zrobić z tego dlg to przynajmniej chciał bym model na skarpę w Płocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie dlg, tylko model F1N przerobiony na RC :shock: Ale tak ogólnie to fajny.

Może nie profesjonalne DLG ale sposób wyrzucania jak w DLG :D

 

Następnym razem zamiast baterii od noki lepiej dać jakąś mniejszą (pojemności)

Już leci z HC pojedyncza cela 240mAh :D

 

Po kilku lotach depron nie wytrzymał...

Dołączona grafika

 

Spodobało mi się rzucanie za skrzydło :P więc zrobiłem taki modelik na szybko

 

Dołączona grafika

 

Waga 100g rozpiętość 1000mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykuje stwierdzenie, że masz za małą cięciwę skrzydła przy kadłubie(wygląda jak 100 mm, osobiście dałbym 120-130 i węższą końcówkę, te troche balsy wpadnie szybko we flatter) i zbyt mały wznios.

i również troche za ciężkie usterzenie, sądząc po ramieniu i przyłożonej do niego masy na dziobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uwagi ale to są moje pierwsze kroki z DLG :wink:

Cięciwa to 124mm (płat 100mm i lotka 24mm) szerszego nie mogłem dać ponieważ robiłem to z jednego kawałka balsy (1000mm na 100mm) i tylko nadałem profil, co do stateczników miałem je odchudzić ale po założeniu elektroniki SC pasował idealnie to nic nie robiłem ale obiecuje że następna wersja będzie lepsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.