Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich problemach łączności aparatury z odbiornikiem (model rozłączył się w trakcie lotu :() stwierdziłem, że czas na nową aparaturę. Po głębszych przemyśleniach wybór pad na Hiteca Aurora 9. Mam nadzieje, że teraz rozbije model tylko i wyłącznie ze swojej winy a nie aparatury.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Z przyjemnością informuję kolegów, że nasz klubowy kolega p. Jan w poniedziałek 7.02.2011r. w Złotowskim Domu Kultury o godz. 18 organizuje wystawę swojego dorobku modelarskiego z okazji 50-cio lecia czynnego uprawiania modelarstwa lotniczego.

 

I z tej okazji wszystkich nas serdecznie zaprasza.

 

No Janek, pół wieku się tym zajmujesz :D i jeszcze ci się to nie znudziło :shock: 8) .

 

 

 

Oczywiście będę wraz z rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj nie mogłem uczestniczyć we wspólnym lataniu z kolegami ze względu na napięty plan dnia, ale ok. godz. 14 pojawiła się dwugodzinna luka w programie. Pakiety od rana na wszelki wypadek naładowane ( od rana była piękna pogoda i ucichł szalejący od piątku wiatr) Fun Cub w 100% gotowy do oblotu więc - jadę! Tylko Wojciech w rozmowie telefonicznej powiedział że oni już zjechali i będę sam a na dodatek może padać.

 

Tutaj zdjęcie modelu przed oblotem. Precz z przesądami !

 

Dołączona grafika

 

Pierwszy start udany, model trochę ciężki na nos, skręca w prawo, trymowanie,w miarę leci prosto :D . Trochę prób z klapami. 10.51 min w powietrzu. Konieczna regulacja ustawienia silnika. Zwiększyłem skłon, zmniejszyłem wykłon i pierwszy start na klapach (opuszczone 1/3 maksymalnego wychylenia). Po trzech metrach model w powietrzu :shock: . Zaczyna kropić. Tylko 3min. w powietrzu. Lądowanie bez problemu, choć model trochę ciężki na nos. Pakietu nie mogę przesunąć do tyłu więc trzeba dodać ciężarek na ogon (ok. 15g.)

 

Prezentacja funkcji ,,Crow,, .

 

Dołączona grafika

 

Ogólnie jestem zadowolony, choć konieczna będzie jeszcze regulacja.

Opis modelu zamieszczę później w temacie ,, Silnik do FunCub-a,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny post pod postem. Moderatorzy bądźcie wyrozumiali ! :|

 

Wczoraj odbyła się wystawa dorobku modelarskiego p. Jana z okazji 50-lecia jego fascynacji modelami latającymi. Publiczność dopisała, choć tłumów nie było to jednak przybyli pasjonaci oraz ci którzy w to już się bawili i sympatią darzą te hobby a także znajomi i przyjaciele p. Jana.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Cały nasz klub modelarski (z szanownym jubilatem w środku)

 

Dołączona grafika

 

A tutaj z panem burmistrzem Złotowa który przybył na wystawę.

 

Dołączona grafika

 

Po otwarciu spotkaliśmy się w swoim gronie przy kawie i ciasteczkach a ci którzy nie prowadzili zostali poczęstowani lampka dobrego wina.

 

Dołączona grafika

 

Modelarski narybek ulokował się na drugim końcu stołu.

 

Dołączona grafika

 

Były kwiatki.

 

Dołączona grafika

 

Parę słów od jubilata.

 

Dołączona grafika

 

I rozpoczęły się rozmowy w podgrupach tematycznych 8) . I jak to bywa na spotkaniach modelarzy czas dostał skrzydeł (górnolotnie :roll: ) i dwie i pół godziny przeleciało nie wiadomo kiedy.

 

Modele.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Były złożone ,,kity,, , ARF-y i dzieła własnych rąk z różnych okresów działalności. Oczywiście modele z początków zabawy nie uchowały się jak również nie są to wszystkie modele, w przybliżeniu mogę powiedzieć że druga taka część została w pracowni. Jan tłumaczył że nie chciał przeładować wystawy. A ja chyba nie wszystkie modele które były na wystawie sfotografowałem :oops: . Jak widać p. Jan nie gardzi żadnym materiałem przydatnym do budowy modeli.

 

Można pogratulować pomysłu takiej wystawy.

A na dalsze lata życzymy p. Janowi zdrowia i wielu pięknych modeli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henio, jak najbardziej :D .

W niedziele polataliśmy. Było słonecznie ale zimno i wietrznie. Pojawiły się nowe modele, Maciej zaprezentował Jeta bardzo podobnego do FunJeta z MPX.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Model wbrew temu co asekuracyjnie mówił Maciej, lata bardzo dobrze, jest szybki w pionowych wznoszeniach jak i wolny przy lądowaniu. Podobno jest to taki sam model jaki zamierza zrobić Grzegorz (krankor) z ta różnicą że jego model ma startować z wody

 

Tomek oblatał nowy model. Extrę z World Models. Model w stosunku do swojej wielkości jest bardzo lekki ale też i bardzo delikatny. Szczególnie podwozie wymaga koniecznego wzmocnienia. Sklejka ażurowana 2mm jest za słaba aby wytrzymać nawet bardzo delikatne lądowanie na naszym lotnisku. Świadczy o tym dwukrotne wyłamanie podwozia tego dnia. Jak powiedział Tomek: będzie to poprawione.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

 

Wojtek latał naprawionym Pulse, z nowym silnikiem i pakietem 4S. Model jest teraz lżejszy ale ciut wolniejszy.

 

Dołączona grafika

 

A tutaj Wojtek przy naszej klubowej buchalterii, przyjmuje składki. Sezon się zaczął a w planach są wydatki.

 

Dołączona grafika

 

Zimno dało się nam we znaki. Ten przenikliwy lodowaty wschodni wiatr potrafi zniechęcić do dłuższego przebywania na lotnisku, choćby w najbardziej doborowym towarzystwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowny Kolego Tomku ze szczecinka.

 

Napewno bedzie Pan organizowal w tym roku slynne Wicherki w Wilczych Laskach a wiec czekamy na jakies wiadomosci kiedy to maja sie one odbyc, chcemy tak rozplanowac wyjazdy na zawody zeby zawitac tez do Wilczych Laskow.

Jerzy Trocki i koledzy modelarze z Gorzowa Wlkp

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.