Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W niedzielę polataliśmy. Dołączona grafika

 

 

Maciej zaprezentował nowego Wicherka 25. Model (choć jeszcze nie całkowicie skończony) został zbudowany wg. planów ale z dużą ilością własnych rozwiązań. Mimo dużych obaw przed oblotem, w pierwszym locie model nie wymagał żadnego trymowania ! A latał fantastycznie dostojnie i stabilnie i z dużym nadmiarem mocy. Były dwa loty, oba udane, zakończone wręcz ,,podręcznikowymi,, lądowaniami :shock:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sławek odbudował Madmana i oblatał go.

 

Dołączona grafika

 

Tomek przewietrzył długo nie widzianą spalinowa Ekstrę, a Wojtek zaprezentował stary model z ,,napędem hybrydowym,, :roll: . Silnik elektryczny w modelu chyba się kończy (łożyska lub obluzowane śruby) i chwilami w locie brzmiał tak jak silnik spalinowy (oczywiście dla laików modelarskich, bo my ,,stare wygi,, wiedzieliśmy o co chodzi 8) ).

Na zdjęciu Wojtek próbuje reanimować silnik,

 

Dołączona grafika

 

Ale po następnym locie powiedział że ,,kategorycznie koniec z piankami,, , próbowałem mu tłumaczyć że ,,pianki nie są takie złe,, ale chyba się zawziął :?

 

Ja rozbiłem Pittsa-Robbe (ale nie kończę z piankami), po odbudowie i wyposażeniu modelu w pakiet 2200 4S (co chyba było błędem), po trudnym starcie nie potrafiłem zapanować nad nim. Lot to była walka, model notorycznie walił się na prawe skrzydło, zataczał się w prawo i lewo w gorę i dół aż skończyło się kretem. Straty nie są duże, da się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapuję,ja mam bagnet z rury dural coś około 20 mm średnicy,z bagnetami to samo rozwiązanie i latam z nimi jeżeli o nich nie zapomnę :D

A jak poszło z wyważeniem ?

Ciężar aku z przodu kadłuba wystarczył?

Musi chyba być lekki tył kadłuba bo widzę tam serwo od kierunku,a może i od wysokości też tam jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy coraz więcej Wicherków :D

Chyba obaj będziemy uczestniczyć w biciu rekordu w Wilczych Laskach? :D

 

edit:

Ja w swoim mam lotki+klapy czyli w skrzydłach 4 serwa a reszty nawet nie liczę :D

A radio oczywiście z kompem :D

W skrzydle Naca 2415 z R310 robiłem kiedyś czyli dawno,dawno temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietrek mam wszystko zaliczy,nawet po znajomości :D

Znam go od pierwszego zlotu :D

 

cyrax_ojz napisał/a:

 

klapy wydają się zbędne bo lata naprawdę wolno

 

Tak z tym się prawie zgodzę ale w moim przypadku i na moim lotnisku zależy z z jakiego kierunku wieje wiatr.

Takie lotnisko ciut wąskie chociaż z asfaltem,wasze lotnisko pod tym względem jest super.

Czasem to pomaga coś tam jeszcze zrobiłem,klapolotki jakieś miksy,trochę miałem okazję pokombinować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.