Skocz do zawartości

Slow Poke 200%


Adam B.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się od modelu, który odkupiłem od kolegi z lotniska (był jego drugim właścicielem)

1500mm rozpiętości, u mnie latał na Magnum 70FS

Dołączona grafika

 

To jednak nie był jeszcze model dla mnie - nie bardzo sobie z nim radziłem - wystawiłem na allegro i wrócił, jak się potem okazało do swojego budowniczego.

 

Potem jednak sentyment do tego modelu sprawił, że zacząłem myśleć o powrocie do tej konstrukcji.

Wtedy zobaczyłem ten wątek na RC UNIVERSE

 

Dalej wszystko potoczyło się szybko.

Plany

Dołączona grafika

Potem budowa

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Centropłat poskładany "na sucho"

Dołączona grafika

 

Rozpiętość to 3000mm :)

Planuję napędzić go silnikiem 100ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równolegle proponuje zaczac budowe przyczepy do samochodu :wink:

Spokojnie! Skrzydło składa się z 3 części, usterzenie poziome będzie zdejmowane, a długość kadłuba jest dopasowana do możliwości samochodu :)

- a o przyczepie i tak myślę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że model budowany jest w warsztacie 15 km od miejsca zamieszkania i na dodatek z braku czasu prace zostaną wstrzymane do wiosny. Cały czas blokuje mnie również silnik :) bo to spory wydatek.

Dlatego zainteresowani muszą poczekać na dalszy rozwój wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latałem podobnym o rozpiętości 1,5 m lata wyśmienicie, wolno i powierzchnia płata robi swoje. Ale po powiększeniu x2 czy nie będzie zbyt wielka powierzchnia skrzydła, zrobi się taki wielki latawiec. Wiatr przy podmuchach może go znosić zbyt mocno, jednak latać pewno będzie. Jeżeli uda się okiełznać ten model to zaraz biorę się za powiększanie planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak powinny

Możesz uzasadnić... Mówisz na podstawie intuicji czy doświadczenia?
Kiedys zbudowalem cos w podobnych proporcjach

model byl bardzo niestabilny w czasie lotu przy malych predkosciach ,przy szybkich przelotach bylo Ok

Latal ale jakos nie bylo to przyjemne latanie

Poszedl po kilku lotach do poprawki na szafe , po roku zmienilem kadlub byla poprawa w lotnosci ,ale model po jakims czasie sie pocalowal z gleba i zakonczyl zywot w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.