Skocz do zawartości

Radionamiermik badz inna pluskwa


dobiecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Ostatnio stanąłem przed problemem odnalezienia modelu który mi nawiał w stronę rozległych dzikich pól. Mimo kilkudniowych poszukiwań nie odnalazłem modelu, a chodząc po tych polach zacząłem się zastanawiać nad wyposażeniem modelu w jakiś nadajniczek sygnału i pelengacje, ewentualnie GPS, ale to chyba droższa sprawa, może posłużyć sie siecia GSM ? dokładność rzędu 200 m byłaby moze nie za duża ale to duzo więcej niż strona swiata i domyslanie się ile może przelecieć szybowiec goniony silnym wiatrem ze 100 m.

Czy ktoś już robił takie eksperymenty?

Proszę o pomoc.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu kupisz od Remzibiego lipo monitor? Podpinasz to pod balancer, zaczyna piszczec gdy slabnie bateria badz po 30min od podlaczenia. Jesli chodzi o dalekie ucieczki to oczywiscie mozna jakis gps zastosowac aczkolwiek najlepiej sprawdza sie karteczka z numerem telefonu i napisem "nagroda" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie brzęczki są dobre, ale musimy się dość blisko nich znaleźć aby usłyszeć, a co kiedy w wyniku awaryjnego lądowania pakiet się rozepnie. Tak samo komplet FPV z dodatkami, ma to dwa plusy, jak znajdziemy się blisko może wrócić odbiór i z nagrania jeżeli takie robiliśmy możemy odtworzyć przebieg lotu i jak transmisja trwała do końca na spokojnie wytypować miejsce upadku, tu także wypięcie się zasilania, lub utrata wizji kiedy model jeszcze jest wysoko i może wszędzie odlecieć nic nam pomoże.

Dlatego najlepsze jest niezależne urządzenie ze swoim zasilaniem w obudowie która może wytrzymać katastrofę, a więc GPS w połączeniu z GSM które możemy odpytać o aktualną lokalizację. Takie zabawki są i za przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie !

Andych czy mógłbyś powiedzieć czy te urządzenia potrzebują jakiegoś wykupionego abonamentu, aby moc odpytać je o położenie?

Jak sądzę karta sim musi być aktywna, ale lokalizacja to chyba oddzielna płatna usługa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Na Allegro widziałem tez takie urządzonka za trochę ponad 100 zł ale są tez takie za 1000.

Nie wiem skąd się bierze taka duża różnica. Podobnie nie wiem czy kartę sim która mam włożyć do tego urządzenia ma być aktywna czy wystarczy sama startówka bez zasilenia konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie nie wiem czy kartę sim która mam włożyć do tego urządzenia ma być aktywna czy wystarczy sama startówka bez zasilenia konta?

Co to znaczy „aktywna”, wiadomo że musi się załogować u operatora i mieć możliwość wysłania SMS`a, więc parę złociszy musi być na koncie, ale nie martw się abonamentu nie musisz wykupywać. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie nie wiem czy kartę sim która mam włożyć do tego urządzenia ma być aktywna czy wystarczy sama startówka bez zasilenia konta?

Co to znaczy „aktywna”, wiadomo że musi się załogować u operatora i mieć możliwość wysłania SMS`a, więc parę złociszy musi być na koncie, ale nie martw się abonamentu nie musisz wykupywać. :)

albo inaczej, na czas lotu "pożyczyć" karte SIM o małżonki, kolegi czy kogoś tam....

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo inaczej, na czas lotu "pożyczyć" karte SIM o małżonki, kolegi czy kogoś tam....

baxter

Tlumaczac na jezyk przebieglego modelarza - kup synowi/corce komorke na karte pod choinke, przy czym zaznacz ze bedziesz pozyczal sobie na lotnisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie właśnie to właśnie wyobrażałem.

Trochę mnie zmyliła wypowiedz Marcina/Meteora, że kupuje startówke i po kłopocie, trzeba ją jeszcze utrzymać w aktywności, a to niesie ze sobą koszty.

Najgorsze jest to, że należało by mieć takie cudo na stałe w modelu, a to nie jest zbyt wygodne w przypadku pożyczania karty. Mieć kartę ekstra na ta okoliczność to jakieś 20 zł co miesiąc - trochę bolesne.

Nie wiem jak to dokładnie jest - jak kupię kartę i ją zasilę - po jakimś czasie skończy się okres aktywności czy można ją zasilić po upływie tego czasu i ona się "zreaktywuje" czy konieczna będzie nowa karta?

Jeszcze będę chciał popróbować radiopelengacji zobaczę jakie będą efekty, potem ewentualnie kupię lokalizator .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.