Jump to content

Jakie śmigło do 400


ppompka

Recommended Posts

Moje pytanie jest takie same jak w temcie czyli jakie śmigło założyć na Permax'a 400 6V i regulator 20A. I jak zdjąć zębatke od przekładni z osi silnika. Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo o 12 jade do Białegostoku i modelarskiego

Link to comment
Share on other sites

Smigiełko biały Gunter z tego co pamiętam 175x 160mm.Zębatkę lekko podgrzej i ściągnij(podważ) plaskimi szczypcami opierając się o obudowę silnika.Możesz też spróbować podłozyć pod zebatkę odpowiednie "łapki" przymocowane do platu i puknąc z góry w ośkę wybijakiem,ewentualnie gwoździem :wink:

Link to comment
Share on other sites

zębatki zawsze wklejało się na ośkę na specjalny klej. Tak jak pisali poprzednicy. Należy mocno podgrzać owe elementy i delikatnie (aczkolwiek stanowczo :) ) ściągnąć zębatkę. Jeśli nie da się ściągnąć szczypcami, wybij ją delikatnie.

Link to comment
Share on other sites

Instruktor-e tam,szczegóły-w przeważającej cześci mojego postu napisałem o podgrzaniu zębatki :mrgreen: a jeśli umiejętnie by to wybił to nie ma szans na uszkodzenie komutatora.

Janosik72-z tego co się orientuję(aczkolwiek mogę się mylić) to śmigiełko 125mm było do silnika 280,zaś do silnika 400 jest śmigło 175mm

Link to comment
Share on other sites

Janosik72-z tego co się orientuję(aczkolwiek mogę się mylić)

Skoro - aczkolwiek możesz się mylić - to może ogranicz swoje wypowiedzi tylko do tych, w których masz pewnosć na 100%, a nie tylko gdybasz...

Do 400 jest właśnie biały GUNTHER 125x110 i na tych śmigłach mój model latał najlepiej. Co wcale nie oznacza, że inne będą gorsze, choć ja własnie zrezygnowałem z tych innych na rzecz wspownianego GUNTHERA.

Link to comment
Share on other sites

Czarne gunterki też są znakomite. Mój twinstar na tych czarnych z obciążeniem w postaci aparatu foto duzo sprawniej latał. W sumie rozmiar ten sam co białe, ale ten ich lekki tuning powoduje,że są bardziej "drapieżne" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.