Skocz do zawartości

jak swieca ??


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spalila mi sie swieca os max F i zastanawiam sie czy do tego silnika znajde lepsza czy os max typ F znowu kupic...

Najlepiej kupie dwie zeby miec porównanie tylko za bardzo nie wiem czy ciepla ma byc czy zimnal/

Jakies propozycje swiec do tego silnika?? (asp .91)

 

 

Drugi problem mam taki ze panel startowy podlaczylem odwrotnie do akumulatora i nie wiem czy w panelu mi sie cos moglo rozwalic czy tylko przez to spalilem swiece ??

Nie chce podlaczac drugien do panela bez upewnienia sie ze przez to jej nie spale.

POzdrawiam i czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tak na odległosć nie powie czy spaliłeś coś czy nie. Musisz zrobić próbę. W moim np nagle świeca dostawała takiego napięcia, że zanim się zorientowałem to spaliłem 3 sztuki. Świeca typu F jest bardzo dobrą świecą - kupują ją również do innych marek silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś pewien, że coś się stało? W instrukcji nic nie ma o zabezpieczeniu przeciw złej polaryzacji? Podłącz i sprawdzaj poszczególne funkcje - czyli rozrusznik, tankowanie. Przykładanie miernika do przewodów żarzenia chyba nic nie da( :?: ) bo tu napięcie zawsze było u mnie wyższe i skakało impulsowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik dziala, pompki nie sprawdzalem a na zazeniu jest 12 V ...

Swieca sie przepalila na srodku spiralki i jak ja wsadzilem glebiej ( sprezynke do swiecy) to przejscie miala i zazenie niby zadzialalo .... w takim sesie ze na skali byl pokazany przepływ pradu i swieca zasyczala troche niestety drucik sie nie "zaswiecil". Wydaje mi sie ze z tego powodu ze drucik zarnika byl za bardzo scisniety i mial za maly opór.

Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Kupie swiece i zaryzykuje test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEsto to panel z reczna regulacja zarzenia. Z tego co wiem na wyjsciu zarnika ma byc 12 v ale to jest zasilanie impulsowe czy jakos tak i cos kojarze ze zaleznie od długosci impulsu swieca sie zarzy mocniej lub slabiej .

Tak wiec pradu na swiecy nie regulujemy napieciem tylko impulsami. Jesli sie myle czekam na poprawki;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz panel prawidłowo do akumulatora, a zamiast świecy podłącz żarówkę na 12v(np. samochodową 21W lub większą) i kręć regulacją prądu żarzenia - jeżeli regulator jest sprawny to żarówka będzie reagować na zmiany regulacji prądu. Jeśli próba wypadnie pomyślnie to śmiało podpinaj świecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko swieca jest na 1,5 V wiec moze zarówke na 1,5 V by wypadalo podlaczyc ... Bo jak napiecie skoczy powiedzmy do 3 v to swieca moze sie palic a zarówka 12V bedzie wskazywala ze niby jest wszystko w porzadku ...

Mam nadzieje ze jest wszystko dobrze i to tylko swieca padla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.