Skocz do zawartości

OL-PEN MODEL - www.modelarski.com Wycinanie elementów modeli ploterem laserowym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2019 o 10:01, Kicior napisał:

Przed momentem zakończyłem niedoszłą współpracę z OL-PEN model w temacie frezowania sklejki.

 

Muszę z ręką na sercu przyznać, że z taką sytuacją się jeszcze nie spotkałem.
 

Już po uzgodnieniu ceny, to było chyba najbardziej bezsensownie stracone 1,5 miesiąca: zwodzenie, kręcenie, przesuwanie terminów, uczenie się nowej maszyny, zrzucania winy na kolegę, który nie ma czasu, itp...

Dziś zadzwoniłem po raz N-ty pytając czy w końcu elementy zostaną wycięte i p. Radek  stwierdził... "no nie.. nie dam jednak rady"

 

ŻENADA. NIE POLECAM !!!

 

Albo inaczej: jeśli ktoś posiada 6-8 tygodni czasu do zmarnowania na telefony i maile, to przeciwnie - bardzo polecam !

:)

Nie wiem , jak wygląda wycinanie, bo na szczęście z tej oferty nie skorzystałem.

Ale zaczynam mieć podobne odczucia w temacie wykonania zamówionej kabinki do mojego modelu.

5 grudnia gdy doszło wysłane kopyto, usłyszałem, jutro się za to biorę i cisza. Wysłałem zapytanie w messengerze, oczywiście zero odpowiedzi.

Po którymś zapytaniu, jestem w trasie już się biorę i cisza.

Potem że kopyto wymaga poprawek, ale już w tym tygodniu na bank będzie.

Tym razem telefon, obietnice kolejne, obietnice na FB (chwilki, minutki) i nic.

Robota przy modelu stoi idą święta i sylwester a kabinki nie ma.

Na SMS-a odpowiedzi brak...

 

Szkoda wysłanego kopyta, bo zaczynam się zastanawiać, czy za chwile się nie okaże - "no nie.. nie dam jednak rady"

 

Smutne to bo wydawałoby się, że modelarz powinien traktować klientów/kolegów modelarzy poważnie, a tu zachowanie godne nie napiszę kogo....

 

Także jeśli planujecie coś tam kupić lub zamówić do wykonania, uważajcie!!!!!!

Jak widać z tym opanowaniem sytuacji to chyba cos nie tak...

1019429488_ScreenShot2023-12-18at22_20_05PM.png.d867d2392a34b1015fd76bd086e85d72.png

645405815_ScreenShot2023-12-18at22_20_16PM.png.a32f5befafa8fa3770faf5a388bfd34a.png

1301617557_ScreenShot2023-12-18at22_24_10PM.thumb.png.95a3c78839db1434212cbf630b93ac10.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba nabrać techniki i wykonać porządne KOPYTO - jak się nie w jak się to robi to się pyta ... tutaj niestety doświadczenie "0"
Druk się szpachluje najlepiej szpachlą samochodową , a  nie SZPACHLÓWKĄ DO BALSY !
Napisałem KOPYTO WYMAGA WZMOCNIENIA I POPRAWEK ! -bo to zwykły wydruk bez wypełnienia i próba zrobienia z tego kabiny na VACU = zniszczenie kopyta
Mnie w modelarni nauczono pomagać więc chciałem pomóc i poprawić kopyto żeby wyszła z tego KABINA  a nie  odcisk durku 3D bo każdą linijkę widać.
 

JEDNYM SŁOWEM DRAMAT...

Widzę jednak chęć dopieczenia komuś 🙂 ... no i się nawinąłem ... spoko nie pozostanę dłużny 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak miło, kolejne wymówki.

Co ciekawe, tylko tutaj, bo na moje zapytania o termin wykonania, zero odpowiedzi.

Jak widać polityka tej firmy, to zwodzić i udawać pomoc.

Chcąc pomóc naprawdę, moźna nauczyć się szanować klientów i odpowiadać na ich pytania, a nie czytać je i milczeć,

Co ciekawe, przed wysłaniem opisałem jak wygląda to kopyto i wysłałem fotkę. Wtedy to nie był wielki problem :)

Widać to w załączonej korespondencji.

IMG_4143.thumb.jpeg.7000a4595a4ae1865bf5f106b20d4288.jpeg

 

Jedyny plus tej sytuacji, to fakt iź i ja i moi znajomi, wiemy już , źe trzeba omijać te firmę szerokim łukiem.

A czytający ten wątek niech sami wyciągną wnioski ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie widać że jest PUSTE W ŚRODKU i powierzchnia nie jest gładka  ale można powiedzieć "lekko wyboista"  ale pomyślałem dobra zrobię niech będzie ... i to był błąd bo jak zacząłem poprawiać to szpachla do balsy zaczęła się sypać ...

 

CZYLI INFO dla tych co robią kopyta -  kopyto musi być PEŁNE W ŚRODKU najlepiej jeżeli jest to twardy materiał - może być to np: BARDZO twarda balsa... powierzchnia utwardzona,  jeżeli to styrodur+ laminat to laminat co najmniej 1mm , jeżeli druk to trzeba środek wypełnić - np zwykłym gipsem ... 

Powierzchnia GŁADKA bez rys, BO WSZYTKO NA KABINIE WIDAĆ , nawet jak podejdzie włos w czasie roboty...

 

35 minut temu, witold_pi napisał:

Sorki a ile kosztuje zrobienie wacum na takim kopycie?

Czy trzeba zrobić z PLA, szpachlówka poliestrowa samochodowa, wypełnić gipsem?

 około 30-60 zł w zależności  od wielkości . 

Kopyto można wydrukować zaszpachlować szpachlą samochodową - prysnąć jakimś podkładem  i np wypełnić gipsem 🙂
Jeżeli to druk wysokiej jakości można użyć szpachlówki w SPRAY -u
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Radek Oleksy napisał:

Tak ale nie widać że jest PUSTE W ŚRODKU i powierzchnia nie jest gładka  ale można powiedzieć "lekko wyboista"  ale pomyślałem dobra zrobię niech będzie ... i to był błąd bo jak zacząłem poprawiać to szpachla do balsy zaczęła się sypać ...

image.png.edad83d444474e01764391d3b9a91d05.png

Nie twierdzę, że było idealne, bo nigdy wcześniej ich nie robiłem.

Gdybym dostał taką informację wcześnej że trzeba to bym je poprawił i wypełnił. Myślałem o gipsie.

Dostałem hasło nie trzeba, to wysłałem.

 

Może warto wobec tego informować dokładniej klienta, bo on nie musi się na tym znać perfekcyjnie, gdyby tak było, robił by to sam :)

Taka informacja była by też na pewno pomocna na stronie sklepu informującej o takiej usłudze.

 

PS. Gdyby nasza prywatna korespondencja była tak dokładna i szybka jak ta tutaj, to pewnie nie byłoby tego wątka ;)

 

Może czasem warto zamiast jechać po kliencie, że niedouczony wyciągnąc też wnioski i coś poprawić u siebie.

 

Ja napewno kolejne kopyto, teraz zrobię lepsze. A przynajmniej się postaram :)

 

 

 

5 minut temu, Artur Lis napisał:

Panowie dobre wychowanie , mówi o tym ze takie sprawy załatwia się na PW !!! 

A nie,  publicznie się wylewa uwagi . 

Czy to nie jest wątek opinii o sklepie? 

W jednym się zgadzam wolałbym to załatwić przez PW, ale się nie dało.

A wątek tutaj spowodował z jednej strony ruch w moim temacie a i info o tym jak szykować kopyto ;)

Nie ma tego złego :)

 

Dla mnie na razie temat zakończony. Mam obietnicę próby zrobienia owiewki i tym razem mam nadzieję, że temat się zakończy pozytywnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tutaj MOJA WINA ... czasami człowiek dostanie zaćmy ... i nie wyjaśni dobrze, albo nie spojrzy dokładnie jak sprawa wygląda...

Wątek wątkiem ...mam nadzieję że sprawa pozytywnie się zakończy i tyle 🙂

Mam niestety mało czasu na pisanie , odpowiadanie ... i pewnie w tym temacie się nie poprawi , teraz zrobiło się spokojniej to częściej zaglądam do kompa i na telefon ...

 

A jakoś tak mi się dostało to się odgryzłem 😁
 

dla mnie dobry finał jest podstawą 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zeby domknąć temat, bo podobno prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna tylko jak kończy :)

Oleksy.thumb.png.88408a7b08cc7700f9cc541070300895.png

Nasza współpraca z firmą zakończyła się tak, jak widac powyżej.

Ponieważ do dziś nie dostałem obiecanej informacji, dziś postanowiłem owiewkę zrobić sam.

Kopyto ponownie druk3D, ponownie "zła" szpachla, ponownie lakier jaki był. Jedyna zmiana, wlałem do środka około 30-40 dkg gipsu.

Efekt, a zrobiłem 3 podejścia , bo w dwóch pierwszych poprawiałem błędy w skrzynce i stojaku, widać na fotkach poniżej.

31543E8C-5F9D-49C3-98B3-846829B7A9C6_1_201_a.thumb.jpg.cb6179ad3ee3d1a30685a5ee0040dcb2.jpg

06BB408F-ED0F-463C-A2E1-AE8188DF2193_1_105_c.thumb.jpg.acdf126ce001cb9aa2c1a35997b89387.jpg76FF88AC-4C31-4033-A1C2-820774D58B05_1_201_a.thumb.jpg.8a030f00dc4a632550784b412909fdea.jpg11E19E4B-2FE0-4174-AC79-33BE6D303A15_1_105_c.thumb.jpg.c19be9dbaff42610e23cd514772540ed.jpg

 

Minusem sytuacji jest zmarnowany miesiąc i pierwsze dobra jak widać kopyto.

 

Dużym plusem, fakt, że już umiem to zrobic sam i więcej nie dam się zrobić w konia, róznymi tłumaczeniami.

 

Koszt wykonania takiej kabinki, jest śmieszny Vacu ma wartość około 7 zł.

 

PET G 0,75 mm 2,05x1,25 m - płyta bezbarwna VIVAK - to koszt z kurierem 119 zł

Skrzynka zrobiona z odpadów płyt, odkurzacz miałem :)

 

 

I tyle ode mnie w tym temacie, nie będę tego więcej komentować bo szkoda czasu.

A Wy wnioski wyciągnijcie sami.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.