Skocz do zawartości

Waga kieszonowa-problem


tom000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy okazji zakupów a Havlu nabyłem tą o to wagę:

 

http://www.havel-composites.com/shop/57-Narz%C4%99dzia/2972-Cyfrowa-waga-do-500g-z-rodzielczo%C5%9Bci%C4%85-01g---ma%C5%82e-rozmiary.html?pls=0

 

Niestety zamiast 500gr przysłano mi 100 ale to nie jest jakiś wielki problem.

Wagę należy skalibrować kadąc na niej ciężarek 100gr ,jako że nie posiadam takiego to posłużyłem się monetami 20gr których odpowiednia ilość daje 100gr(waga jednej monety wzięta z internetu) Niby wszystko jest ok ale gdy potem kładę jedną monetę w celu kontroli to ukazuje się 15gr (w rzeczywistości ma ok 3gr)

Ma ktoś może taką wagę? Jeśli tak to będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pytanie jak dokładnie odmierzyć 100ml chłodnej wody.Co do monet to nowe nie były i wiem że ten haczyk się tam pojawia ale nie w tym problem(jak dojde jak to ustawić to załatwie odważnik 100gr) Gdybym nawet nie wiem jak się starał popełnić błąd z tymi monetami to waga miała by pomyłkę pewnie z 0,5gr a nie 15 :wink: Ciekawe jest też to że jej skala jest jakby logarytmiczna :mrgreen: tzn przy 10monetach waga podaje 97gr a dopiero jak dam 31 to jest 100 :twisted:

Napisałem już do havla że ich waga popełnia jakiś "czeski" błąd zobaczymy co odpowiedzą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Myślę, że dobrym rozwiązaniem bez zakupu ciężarków byłoby się udać do jakiejś szkoły pokroju gimnazjum/liceum do pracowni chemicznej / fizycznej, tam mają dosyć dokładne odważniki, myślę że nauczyciel nie miałby nic przeciwko wypożyczeniu ich na chwilkę - to rozwiązanie ma jedną wadę pewną, a drugą prawdopodobną:

1) trzeba iść :)

2) po tym iściu może się okazać, że ochroniarz na wejściu powie "do widzenia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - czy monety kładłeś wszystkie naraz, czy dokładałeś po kilka? Zwykle kalibrację włącza się przy nieobciążonej wadze i kładzie odważnik, a waga sama się kalibruje - może zgłupiała, jeśli ciężar był dokładany porcjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to biega panowie. Czy to są monety ,woda ,ciężarek z wędkarskiego nie jest takie ważne.Monety kładłem na raz więc to nie w tym rzecz.

Chodzi o to że kalibrując wagę od 31monet waga jednej monety powinna wynosić dokładnie 100/31 (3,22...) a nie 15gr (a tyle wskazuje waga) . Problem więc nie tkwi w ciężarkach tylko w wadze lub w moim ustawieniu.Dla tego szukałem kogoś kto ma taką samą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę post pod postem bo chciałem napisać coś o firmie Havel tak aby więcej ludzi przeczytało :wink:

 

Napisałem do nich że waga jest uszkodzona i że sama przesyłka będzie równa cenie tej wagi więc nie wiem jak to rozwiązać itp

 

Pani mi odpisała że nie ma problemu.Uszkodzona waga zostaje u mnie ale doślą mi nową wagę(już skalibrowaną) :mrgreen:

 

To się nazywa profesjonalizm :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.