Skocz do zawartości

KLEJ do radiatora


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje coś takiego, jak klej do przyklejenia radiatora do regulatora.

Oprócz przewodzenia ciepła musi zapewniać wytrzymałość mechaniczną.

 

Potrzeba mi czegoś takiego, bo oryginalny radiator został wessany przez turbinkę.

Trzymał się typowo na termokurczce, ale dla lepszego chłodzenia wyciąłem w niej okienko i pewnie przesadziłem z rozmiarem, więc po rozgrzaniu regulatora termokurczka jeszcze się skurczyła, no i turbinka oderwała ten nieszczęsny radiator.

Nie mam tam na tyle dostępu, żeby zrobić to po staremu, więc chciałbym spróbować przykleić radiator czymś o konsystencji silikonu sanitarnego.

 

Czy jest coś sprawdzonego, co porządnie klei i jednocześnie przewodzi ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wskazówkę, nie przyszło mi do głowy, żeby szukać hasła klej termoprzewodzący.

Zawsze myślałem, że to tylko jakieś pasty, "silikony" bez wytrzymałości.

 

Taśma też pewnie dobra, ale ze względu na trudność w manipulowaniu i dociśnięciu, a też niebezpieczeństwo oderwania, gdyż występują tam spore drgania i dosyć duży pęd powietrza, raczej zastosuję ten klej dwuskładnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.