Skocz do zawartości

Kleje cjanoakrylowe


Gość wotoma

Rekomendowane odpowiedzi

Miałe ostanio przyjemność smakowania w większej C2H5OH z przyjacielem, który handluje częściami zamiennymi do człowieka, takie tam: główki kości, panewki, etc. Zainteresowało mnie jedno - jak części zrobione z wysokogatunkowej stali tytanowej, specjalnych stopów sa mocowane do pozostałych "elementów". Odpowiedź jeszcze krótsza: Normalnie najpierw klej, a po ilus tam dniach oblewa sią tkanką kostną i człowiek uzywa kończyny.

Z upływem czasu ustalenie jaki to klej było coraz trudniejsze ....

Nie chciałem wierzyć, ale TE elementy przykleja się podobno specjalnym klejem na bazie klejów cjanoakrylowych. Jaki to klej, nie powiedział tajemnica handlowa.

Przeszukując wszystkowiedzący net - pierwsze zastosowanie to kleje tkankowe wymyślone do szybkiej polimeryzacji i spajania klejonych struktur ciała, a pierwsze zastosowanie to lata piędziesiąte ubiegłego wieku. Miały jednak wadę były stosunkowo toksyczne. Ale dla tego kto je zapotrzebował miało to mniejsze znaczenie - wojsko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

nie podpuszczajmy młodych bo w gorzowie jeden chłopak z odstajacymi uszami przykleił je sobie na super glue - niestety po tygodniu zmarł z powodu ogolnego zakazenia organizmu

oooo... Nasuwa mi się jedno: Są dni, są chwile, są ludzie i są debile

 

No i nagroda Darwina się należy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podpuszczajmy młodych bo w gorzowie jeden chłopak z odstajacymi uszami przykleił je sobie na super glue - niestety po tygodniu zmarł z powodu ogolnego zakazenia organizmu

oooo... Nasuwa mi się jedno: Są dni, są chwile, są ludzie i są debile

 

No i nagroda Darwina się należy :roll:

pomyśl sobie jak mu te uszy musiały przeszkadzać jak musiał być zdesperowany i jak musieli się z niego śmiać że postąpił tak a nie inaczej a Ty tu o nagrodzie Darwina wyjeżdżasz... Tobie się należy a nie jemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem-jak mógł umrzeć?I jakie zakażenie od CA?Chyba nie oderwał uszu od głowy razem z mięsem?A benzyna ekstrakcyjna,CA remover i tym podobne? :mrgreen: Ja kumplowi modelarzowi przyniosłem pokazać rozklejacz do CA,a ten nawet sie nie zastanowił-wziął CA,polał łape i przykleił do kawałka balsowej deski :shock: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Ja kumplowi modelarzowi przyniosłem pokazać rozklejacz do CA,a ten nawet sie nie zastanowił-wziął CA,polał łape i przykleił do kawałka balsowej deski :shock: :D

 

 

sorki ale nie moge:D własnie spadłem z krzesła:D

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a jak się przyspiesza klejenie tego żabiego kleju?

Cześć

Trzeba jej :* dać :faja:

I przy odrobinie szczęścia możesz dostać w nagrodę rękę księżniczki i pół królestwa za zdjęcie z niej złego czaru :devil: :rotfl: .

Albo Rente księzniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.