Skocz do zawartości

Kleje cjanoakrylowe


Gość wotoma

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pytam się powaznie i na serio-czy Wy z tym "medycznym" zastosowaniem CA przpadkiem nie bujacie??bo coś mi się wierzyć nie chce :P jutro ide odpalać z palca osę 15ccm z ostrym jak zyletka plastikowym śmigłem więc wiedza ta może okazac mi sięn użyteczna :mrgreen:

A nie lepiej pożyczyć rozrusznik? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Pod koniec lat siedemdziesiątych bardzo lubiłem oglądać program Sonda. W programie tym pokazywano rzeczy które ( w tamtych realiach) filozofom się nie śniły a które teraz są normalnością i trafiły pod strzechy. I w jednym z programów, prowadzący duet Kamiński-Kurek ( nieodżałowanej pamięci :( ) poruszyli właśnie temat klejów. Teraz wiem że to były kleje CA. Nazwa mi nie utkwiła w pamięci ale najbardziej utkwiło mi medyczne zastosowanie tych klejów. Poparte to było zdjęciami z oderwanym uchem. Od rany poprzez klejenie i dalej gojenie aż do całkowitego wyleczenia. Były też eksperymenty w studio, takie jak sklejanie palców i inne których już dokładnie nie pamiętam. Ciekawe czy nasze szpitale stosują dzisiaj taką metodę. Oglądało się to jak film fantastyczno-naukowy, historie nie z tej ziemi. A to że kiedyś będę sam stosował te kleje w modelarstwie to mógłbym (wtedy) między bajki włożyć :shock:. Zastanawia mnie tylko jedno. W nazwie kleju jest słowo ,,cyjano,, . Jeżeli pochodzi ono od słowa ,, cyjanek,, Który jak wiemy jest bardzo silną trucizną to jaki wpływ ma na nasz organizm. Chyba że jest dobry i zły cyjanek ( tak jak zły i dobry cholesterol). Przypadek Tomka, próba wpływu dokonana na własnym ciele pokazuje że można z tym żyć :D i cieszyć się dobrym zdrowiem jak i humorem ;D . I tutaj jestem najbardziej zaskoczony. Może któryś z kolegów potrafi dokładnie to wyjaśnić.

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dermabond albo Vetbond . Oba dostępne w kraju i oba sprawdziłem na sobie.

 

Dermabond ma dziadowskie zamknięcie albo mi się taki trafił bo po otwarciu opakowania następnego dnia cała buteleczka była sztywna .

Vetbond jest przeznaczony dla zwierząt ( a człowiek to niby roślina?) - szczypie strasznie ale działa (lepiej wcześniej się załatwić bo będzie plama na spodniach :wink: )

Przypadek zastosowania tego kleju był szeroko opisany w prasie po wędkarskich MP gdzie oberwałem hakiem . Pozostały bezbolesne blizny pomimo ze rana była głęboka -

nie można powiedzieć by rany szyte były bezbolesne bo takich kilka mam i blizny "się czuje"

Może to przez aseptyczne działanie klejów - nie wiem nie znam się na tym i mnie to nie obchodzi .

Ważne że działa i by w torbie na ryby mieć nienaruszoną buteleczkę z klejem .

 

Opakowanie Vetbond 3ml kosztowało ostatnio 140pln (podobno można kupić taniej)

http://solutions.3mpoland.pl/3MContentRetrievalAPI/BlobServlet?locale=pl_PL&lmd=1166715397000&assetId=1166674891410&assetType=MMM_Image&blobAttribute=ImageFile

nieprawda że klei tylko małe rany

 

 

Inne które można trafić na naszym rynku to Histoacryl, Nexaband

nowością jest klej SurgiSeal w jednorazowych genialnych dozownikach

 

http://www.adhezion.com/docs/common/video_window.aspx?alt=Adhezion%20Biomedical%20Surgiseal%20Video&video_name=surgiseal_video

 

 

Kleje te nie powodują ostrych stanów zapalnych i ulegają naturalnemu usunięciu z martwą warstwą naskórka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Robię odkop ;]

Chciałem się pochwalić, że skleiłem palca CA po rozcięciu skalpelem ( oj głębokim, głębokim :oops: ) i gitara :lol2:

Przypomniałem sobie opowiadanie Motylastego i chciałem sprawdzić czy metoda działa i o dziwo mięsko się trzyma a krew nie cieknie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego pecha że zawsze gdzieś trzepnę paluchami tak że mi paznokieć pęknie. W takich wypadkach jest niezastąpiony CA :D

A ciekawe czy w aptece można normalnie kupić taki klej do zastosowań medycznych? Boje się że jak się zapytam o coś takiego to spotkam się z reakcja alergiczna na kolejnego czuba :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apteczka nie powinna zawierać leków a także płynów dezynfekujących ponieważ: pojemniki mogą być nieszczelne i spowodować zalanie całej apteczki a także może się skończyć termin ważności więc nawet jeśli istnieje to i tak tego w apteczce mieć się nie powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.