Skocz do zawartości

Slingsby petrel type-13 wieeelki projekt 5m


mrroberto

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni moj model szybowca zostal juz oblatany a i nacieszylem sie nim troche. za oknem zrobilo sie zimno i pomyslalem o czyms co mogloby mi zajac czas wolny. a ze w miare jedzenia rosnie apetyt pomyslalem iz po ostatnim 3.6m powinno byc cos wiekszego. na rynku sporo jest zestawow ale i ceny tez spore. uznalem wiec ze do wiosny daleko i majac sporo czasu poskladam cos od podstaw. wyszukalem kilka projektow ale jeden przypadl mi szczegolnie do gustu. Jest to szybowiec Slingsby type 13 petrel, konstrukcja klasyczna drewniana o rozpietosci skrzydel 5m. A oto link ze zdjeciem i dwa filmiki.

 

http://www.scalesoaring.co.uk/VINTAGE/Plans/ChrisWilliams/images/Large_Images/PETREL_POSTER.jpg

 

Po zapoznaniu z konstrukcja wczoraj zamowilem plany oraz wycinanie elementow laserowo. obydwie przesylki juz wyslane i sa w drodze do mnie. mam nadzieje ze prace rozpoczne jeszcze przed swietami. Zanosi sie na powazna robote wiec bede co jakis czas relacjonowal przebieg prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Jerzy Markiton

Jeżeli, Smutny, było to do mnie, to nie rozumiem dlaczego w liczbie mnogiej ?

Przeczytałem całość jeszcze raz i jedyny wniosek jaki się nasuwa ..... a zresztą....

 

Przed laty, w Kabarecie Starszych Panów, leciał taki dowcip:

-Mosiek ? Jest interes do zrobienia...

- Tak ? A ile można stracić ?

moje: 1000 zł !

 

Elementarz marketingu: - nigdy nie krytykuj konkurencji. Konkurencja ma wspaniałe rozwiązania ale My mamy lepsze !!!

 

A jeśli wziąłeś pomysł od konkurencji, poprawiłeś i sprzedajesz jako swoje, to się przynajmniej do tego nie przyznawaj.... Większość i tak się domyśli, głupi się nie kapnie i nie wyjdziesz na skośnookiego..... Tylko Oni, w odróżnieniu od Ciebie, poprawione, oferują za 50% oryginału.

 

A na poważnie: przecież nie kupię 5m makiety czy pół makiety od specjalisty od styropianowych hotlinerów.......

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszly dwie paczki. plany oraz elementy wyciete z balsy oraz ze sklejki. po pierwsze

Ten zestaw ma 4,6 metra - mam identyczny od nich ( apropos lipa na maxa w ich wydaniu_) :] jak dostaniesz plany - to się przekonasz jaka ma rozpięość :]

to nie jest prawda. jeden plat skrzydla 236cm+drugi 236cm+21cm+-2cm kadlub= 492cm+-2cm calosc.

teraz jakosc. ja nie jestem rozczarowany zakupem. elementy ktore wymagaly idealnego wyciecia tez i takie sa. wiele elementow nalezy dorobic samemu ale nie powinno to przysparzac wiekszego problemu. jedyna niedorobka ktora zauwazylem jest to wyciety ze sklejki element listwy splywu w stateczniku poziomym i pionowym. nie jest idealnie krzywa lecz jakby wycieta troche na szybko lecz docelowo bedzie oklejana balsa i szlifowana wiec nie ma to wiekszego znaczenia. do minusow moge zaliczyc takze brak elementow skrzynki bagnetowej lecz jest ona rozrysowana na planie i bardzo prosta do wykonania. Jednym slowem wszystko co jest trudne do wyciecia i pracochlonne jest juz wyciete. Reszta jest dostepna w sklepie modelarskim. Jedyna trudnosc to oszklenie kabinki ale jest to do przejscia tylko troche bedzie z tym zachodu. do plusow nadplanowych moge zaliczyc wyciete wzorniki i podporki do utrzymania katow podczas montazu skrzydla. Ja jestem zadowolony i wiedzialem co kupuje, zamawiajac w firmie specjalizujacej sie w wycinaniu elementow laserem. wiekszosc zdjec juz widzieliscie wiec ja zamieszcze tylko dwa...

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=3276

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=3277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.