Jump to content

Zużycie paliwa silników żarowych 4T


darek.3333

Recommended Posts

W 2-taktach znalazłem szacunkowe przeliczenie zużycia paliwa. Jak to jest w 4T? Wiadomo , że silnik silnikowi nie równy a i różnie się te silniki używa ale może ktoś zna jakiś poziom odniesienia? Np - ile pali Saito 100 przy spokojnym lataniu a ile na pełnym gazie? Może każdy , kto tu zajrzy podzieliłby się ile jaki i przy jakim lataniu silnik żarowy 4T zużywa paliwa. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam - pełne informacje o silnikach Saito są na poniższym linku:

http://saito-engines.info/index.html.

Sam latam na tych silnikach o pojemności od 12,5 ccm do 39 ccm. Maszynki wspaniałe i co ważne niezawodne. Ważne jest to, że należy prawidłowo przeprowadzić procedurę pierwszego uruchomienia. Wystarczy ok. 20 minut na ziemi z bogatę mieszanką bez wchodzenia na duże obroty. Reszta już w powietrzu. Kilka zbiorników wypalić podczas spokojnego lotu. Saito musi mieć dobre chłodzenie podczas docierania.

Powodzenia.

 

Edit:

http://saito-engines.info/index.html

Sory - jest błąd linku - teraz powinno być OK

 

Od Rob Mc Fly:

Proszę używać opcji edycji.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Dla Saito 100 jest to ok 40 cm na minute. Oczywiscie bardzo duzy wplyw ma ustawienie gaznika oraz sposob latania a dokladniej operowania gazem. Fabrycznie nowy jest ustawiony na bardzo bogata mieszanke. Twoj jest uzywany wiec juz pewnie byl przykrecony. Polecalbym cos pomiedzy 14-18oz (415-525cm).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki , że się odezwałeś w tym temacie. Podczas ostatnich lotów latamy tym modelem około 7min. aby coś w razie czego zostało w zbiorniku. Mamy mały zbiornik 250ml , na te 7min model zużywa coś około 180ml więc wychodzi coś około 26 ml / min. Tak więc nie jest źle. Jest to lot dość rekreacyjny, Czasami tylko jakaś beczka lub pętla i trochę zwiększone obroty. Na początku byłem przyzwyczajony do OS MAX 46 LA w trenerku , gdzie na 250ml i oszczędnym pyrkaniu udawało się powisieć 20 min i jeszcze zostawało prawie pół zbiornika. Tak więc dziwiłem się , że po 10 - 12 min model gasł i prawie każde lądowanie było ze zgaszonym silnikiem. Teraz rozumiem , że nie starczało mu paliwa.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Saiciaki mają fabrycznie bardzo bogato ustawioną lsn. Po prawidłowym wyregulowaniu palą malutko. Ale mało kto dobrze ustawia lsn. 250 ml przy 91 i 15 minutach, saito 100 może ze 300 w tym czasie. Saito 125 na śmigle apc 16x6 paliło około 250-300 na 10 minut. Latanie 3d.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.