Jump to content

Instrukcja do Aurory 9 polskie tłumaczenie


pietka

Recommended Posts

Witam Kolegów Modelarzy

Właśnie zacząłem używać Aurorę 9 i mimo braku polskiej instrukcji mam same pozytywne wrażenia. Z info od sprzedawców wiem tyle, że polska instrukcja ma się pojawić na początku roku, mimo to chciałbym ją już teraz przetłumaczyć na własne potrzeby, bo różnie to z tymi obietnicami dystrybutorów bywa. Poza tym czasami tłumaczenia są wręcz kretyńskie ( np. instrukcja do dx6i) widocznie tłumaczone przez osoby nie mające pojęcia o modelarstwie lub przez jakiś automat tłumaczący. Po pierwszym czytaniu widzę, że nie jest zbyt skomplikowana ale niektórych pojęć typowo modelarskich, jako świerzak ( param się tym hobby od roku, w hangarze 14 szt samolotów, a co! ) nie rozumiem lub nie znam. Dlatego też chciałbym zaprosić do współpracy kolegów modelarzy ( zwłaszcza specjalizujących się w helikach- tego tematu nie znam w ogóle). Chciałbym w tym wątku zapytać od czasu do czasu kolegów o coś lub poprosić o objaśnienie niektórych spraw czy to na forum czy w PW.

Pozdrawiam

Piotr

P.S. ! pyt: Czy jest ktoś wśród kolegów , kto zna się na prawach autorskich i mógłby powiedzieć jak takie samodzielne tłumaczenie ma się do nich?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Jakiś czas temu zamieściłem w wątku o RDS 8000, tłumaczenie fragmentów instrukcji. Jak sądzę z odzewu, poszło mi nieźle. Inicjatywa cenna i chętnie pomogę, z tym samym zastrzeżeniem, że nie znam z praktyki nomenklatury modeli śmigłowców.

Co do praw autorskich, to na własne potrzeby można przetłumaczyć wszystko. Inną kwestią jest zapewne , odpowiedzialność za skutki niewłaściwego użycia urządzenia spowodowane błędem, czy niejasnością tłumaczenia. Jak jest w tym przypadku nie wiem, ale spotkałem się z praktyką umieszczania w nieprofesjonalnym tłumaczeniu udostępnianym następnie znajomym, klauzuli " Autor tłumaczenia nie ponosi odpowiedzialności za skutki niewłaściwego użytkowania urządzenia, powstałe w wyniku błędu oryginału lub tłumaczenia niniejszej instrukcji...."

PP

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.