Skocz do zawartości

Dziwna folia pokryciowa


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Poniewaz Oliwka spi to tak szybko chcialem zasiegnac opini, badz rady co do tego produktu

Aukacja

Kupilem 2 m i ciesze sie ze tylko dwa...Totalny kanal. Kupujac sugerowalem sie opisem ze jest to folia termokurczkiwa, ale ona co najwyzej lezala na polce kolo termokurczliwej..Owszem jest to folia pokryciowa, posiada klej aktywowany zelazkiem ale nie jest kurczliwa wiec mozna sobie pomarzyc ze wyprowadzimy jakies niedociagniecia badz naprezymy pokrycie omiedzy zebrami...Totalny kanal... folia wcale sie nie kurczy a nawet marszczy bardziej az do pewnej temp. ktorej przekroczenie powoduje rozdzielenie koloru od folii i mamy w miejscy przegrzania folie ale juz przezroczysta. Ponad to strasznie ciezka i sztywna...

A moze ja cos zle robie..Krylem juz wieloma foliami , wielu producentow..Ale cos takiego ?

Wiem ze kiedys takie folie byly ale myslalem ze juz nikt tego nie robi...

Potwierdza sie przyslowie ze co tanie to drogie. I tak musze kupic przyzwoita folie

Szczerze to czuje sie troche nabity w butelke...Gdyby nie to ze sprzedajacy napisal ze to folia termokurczliwa to moze byloby bardziej uczciwie. TAka folie o wiele taniej zastapic mozna zwykla folia z sklepu dla plastykow ze zwyklym klejem i przynajmniej nie potrzeba zelazka a i tak wagowo wychodzi tez na kozysc np. ORACALU bo ta folia jest nawet ciezsza jak mi sie zdaje..

Moze ktos juz tez kupil i wypowie sie jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma to wspólnego z tematem ???

Nawet jak wstawi negatywa to raczej model lepiej mu z tym nie poleci:(

A co najwyżej dostanie negatywa zwrotnego i tyle skorzysta.

Oczywiście kontakt bardzo ważna sprawa .

Może przecież okazać się, że robi coś nie tak , folia wymaga innej technologii.

Jak ja się przesiadłem z solarfima na folie spalinowe to też miałem podobne problemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam takiej folji i wcale nie narzekam, a tak wogóle to ta folia po prostu jest do dużych modeli i do pokrywania np skrzydeł lub kadłubów ale pełnych nie żeberkowych, np styro kryte balsą bądź fornirem, a przy benzynie naprawdę się sprawdza, a kolejna rzecz to jest to że jest gruba i sztywna co wzmacnia znacznie konstrukcję modelu, i bardzo ciężko ją rozerwać

 

 

to jest moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam takiej folji i wcale nie narzekam, a tak wogóle to ta folia po prostu jest do dużych modeli i do pokrywania np skrzydeł lub kadłubów ale pełnych nie żeberkowych, np styro kryte balsą bądź fornirem, a przy benzynie naprawdę się sprawdza, a kolejna rzecz to jest to że jest gruba i sztywna co wzmacnia znacznie konstrukcję modelu, i bardzo ciężko ją rozerwać

To sie zgadza tyle ze moze podpowiesz mi jak mam ja naprezyc pomiedzy zebrami? albo jak zakaczyc koncowki skrzydel skoro folia nie przejawia nawet najmniejszej tendencjii do obkurczania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wg. mnie chyba aż tak źle jak to opisujesz ,z tej samej aukcji

 

ff85befe0f643500.jpg

 

7a7761b18cd40877.jpg

 

To tylko próbka na jakimś starym niedokończonym i nie do końca wyszlifowanym stateczniku

ale jak przeczytałem Twój post to musiałem sprawdzić co kupiłem.

Po tym jak już okleiłem i naprężyłem przestawiłem żelazko na max-a i jeszcze raz całość przeprasowałem żeby zobaczyć co będzie się działo przy za dużej temp. nic specjalnego się nie dzieje żadnego rozdzielenia kolorów .

Zrobiłem jeszcze test na skrzydle fornir-styro daje się tym oklejać.

Jakim kolorem oklejałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie używałeś białego koloru folii?, no faktycznie jest ona trochę felerna bo się robi przeźroczysta, ale tylko wtedy jak dasz za dużą temperaturę żelazka, ale inne kolory są ok, używałem wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Tez kupilem 1 m bialej i 1 czerwonej. Czerwona po otrzymaniu sprawdzilem i ladnie se nalozyla. Biala nakleilem na deske z balsy i tez bylo OK. Po przeczytaniu tego tematu zaczalem testowac na konstrukcji z rzeberkami. I faktycznie biala wypada kiszkowato, nie chce sie kurczyc :( . A jak zwieksze temp to folia sie topi i robi przezroczysta.

Dobrze ze u mnie bedzie sluzyla do pokrycia skrzydla styro + fornir, bo tak sprawdza sie elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.