Skocz do zawartości

Jaką firme wybrać?


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poszukaj na tym Forum .

Znajdziesz tam opisy i recenzje. Warto poczytać bo nie można generalizować a niektóre zestawy Airfix'a to "przepaki" np Academy, Italeri itd. Poza tym Airfix produkuje modele których nie uświadczysz u innych producentów (chociaż poziom jest żenujący i tutaj zgodzę się z kolegami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wiem że gadamy o gustach ale za nic nie przejdzie mi przez gardło "heller to dobre jakościowo modele". Temat ten sam co airix chociaż nowe modele moze i są lepsze.

 

Ja bym polecił na pierwszy model coś z revella z seri 1:72, spitfire, fw190, me 109, hurricane, p-47. Koszt ok. 15zl, ew. nowe academy 1:72.

 

Jeżeli chodzi o klej no to revell albo CA, jeżeli chodzi o farby i szpachle to proponuje vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176, bardzo mi pomogłeś. Dzięki :)

Nie wiedziałęm że Revell ma tak tanie modele :shock: Zawsze myślałem że poniżej 40zł to nie ma co patrzeć a tu taka niespodzianka :twisted:

Kupie sobie Foczke :)http://www.allegro.pl/item866271622_focke_wulf_fw_190_a_8_r_11_revell.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz porównanie tego modelu z różnych firm :)

 

Tamiya - http://www.hsgalleries.com/gallery04/fw190a472lj_1.htm

Hasegawa - http://www.hsgalleries.com/gallery04/fw190a5md_1.htm

Revell - http://hsfeatures.com/features04/fw190a5u14i72gp_1.htm

 

 

i wiele innych modeli mozna zobaczyć tu http://hyperscale.com/features.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - propozycja pierwszego modelu plastikowego do sklejania :!: :?: :!: :?: :!: :?: Zaraz posypią się pytania o pierwszy klej, o pierwszy nożyk... Pierwszy plastik skleiłem gdy nie chodziłem jeszcze do szkoły, potem były kolejne coraz lepsze jakościowo( wczesne lata 70 i składnica harcerska).

Pytanie jaką wybrać firmę też jest bez sensu, chcesz kupować modele tylko tej firmy, którą poleci większość forumowiczów?

Revell faktycznie jest dobrą firmą ale...tylko modeli od pewnego nr katalogowego. Wcześniejsze nr to przepakowane stare modele. Mam ponad 100 niesklejonych modeli lotnictwo w 1/72, najwięcej Italieri, Hasegawa trochę Revell i Academy. Z konieczności jest i kilka dawnych Heller - jako czeskie SMER i nawet 3 z Airfixa( prawdą jest to, że wielu kupowało to dziadostwo bo tylko oni robili dany typ samolotu). Mam kilka modeli tego samego typu ale różnych firm i różnice potrafią być faktycznie spore. Dotyczy to jakości materiału użytego na wypraski, jakości lini wglębnej podziału blach(lub wypukłej - "kropki" nity) oraz ogólnej staranności.

I tak mimo wszystko ertman Heller ba bardzo dobrą fakturę wyprasek, Academy więcej elementów ale i trochę mniej doskonałe kształty wyprasek. O ile szczegóły te mają znaczenie dla kogoś kto długo siedzi w temacie to dla czaczynającego przygodę z plastikiem nie są najistotniejsze, dla takiego modelarza ważniejsza będzie cena zestawu, a te mogą być spore. Jeśli już mówimy o REvell to na 100% warto kupić jedną z wersji Me- 262, Fw-190 czy olbrzyma Fw-177 Greif.

Jeśli interesuje ciebie jakiś konkretny model to spróbuję zrobić skany by pokazać te szczegóły, o których mówię, a wiem o czym mówię bo mam z tym do czynienia o 40 lat ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - propozycja pierwszego modelu plastikowego do sklejania :!: :?: :!: :?: :!: :?: Zaraz posypią się pytania o pierwszy klej, o pierwszy nożyk...

Kto pyta, nie błądzi... Nie każdy ma doswiadczenie (jakiekolwiek) w budowie modeli i woli zapytać o wszystko niż się zniechęcić po pierwszym nieudanym razie... Moim zdaniem takie forum jak to, jest właśnie po to, aby osoby, które posiadają ów doświadczenie pomagały w znalezieniu odpowiedzi na takie [głupie] pytania osobom, które go nie mają... chociaż podobno nie ma głupich pytań, tylko "niemądre" odpowiedzi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW190 A8/R11 revella składa się "fenomenalnie", jak miałem tyle lat co ty model ten do malowania był gotowy w kilka godzin co było dla mnie całkowitą nowością po Plastyku.

 

Jakość i spasowanie naprawdę bardzo dobre. Me 262 nie sklejałem ale z tego co się orientuje to model z tej samej serii a więc pewnie podobnie bedzie sie skladac.

 

Polecałbym ci wersje A8, nie przepadam za dziwacznymi modelami z antenami a i malowanie A8 jest łatwiejsze. Na pewno musisz uzbroić się w farbę podkładową, taka moda ostatnio w porównaniu z 10 lat do tyłu :wink:

 

A tak naprawdę to dużo ułatwi ci, niby puszka droga ale warto. No i same farby jak już mówiłem z dostępnych no to ze względu na nie wygórowaną cenę Vallejo, humbrole, revelle itd sobie odpuść.

 

Uprzedzam pytanie o pędzle - Ja wybrałbym Italerii a jeszcze chetniej właśnie revella gdybym wybierał pierwsze pędzle bo na Kolinsky'ego czerwonego sobola wątpię abyś polował :wink: Za mag-pol'em nie przepadam, słaba trwałość.

 

Co do pytania o sensowność pytania, pracowałem w sklepie modelarskim i słyszałem gorsze pytania nawet od starszych ludzi takze takie pytanie wraz z uzupełnieniem to formułka :wink:

 

Irek wyższość hellera nad nowym dragonem może młodzieży odpuśćmy :wink:

 

Cieszyłbym się gdyby na forum więcej było właśnie także rozmów nt. tego co modelarze RC robią poza modelami RC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.