Skocz do zawartości

"Styczeń dla modelarni w Pszowie"


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Podoba mi sie pomysl wiec zdecydowalem przekazac dla tej modelarni nadajnik odbiornik i kwarce firmy eksy tak by dzieciaki mialy komplenty zestaw, a tego jak zwykle w kazdej modelarki brakuje.

 

 

 

Pozdrawiam 4hobby

 

Prosze o kontakt mailowy w celu podania adresu do wysylki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zebraliśmy do tej pory 1220zł ale tylko dzięki "wysokim" wpłatom, nadal nie doszliśmy nawet do setki "wspomagających". Jak widać już cel pierwotny osiągneliśmy, przeliczyłem pare rzeczy, pogadałem z kolegami jak oni by wydali te pieniądze. Oczywiście mamy już rozgospodarowane 1220zl + 600zł do przodu ale to od nas zależy czy ten nowy plan się powiedzie czy nie. Ale to plan w razie co. Już w tym momencie mamy spore środki które staramy się rozważyć i umieścić w odpowiedni sprzęt. A uwierzcie że te 600zl do przodu byłoby solidną przysłowiową "kropką nad i".

 

Czekamy dalej jak się akcja rozwinie. Zostało jeszcze dwa tygodnie, wierze że damy radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze tym brzdacom to narazie po beszczotce reglu i 2 serwach na głowe aparatura i ładowarka wspolne a za reszte kupic jakies zestawy zeby budowac sie nauczyli. - ja tez sie dołozyłem wkładem rownowaznym z tygodniowa abstynencja alkoholowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche panowie brakuje aby jeszcze te wspomniane 600zl uzbierać ale nie jest źle. Uwierzcie że jest to nawet realne ale nadal niektórzy chyba nie słyszeli o akcji. Jeżeli moge was prosić to podczas rozmów z kolegami "napomknijcie" rozmówcy o akcji, a może ktoś jeszcze nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jutro nie będę miał czasu odpisać gdyż mam nockę w akademiku [w poniedziałek i wtorek egzaminy] zsumuję już dzisiaj kwotę jaką zebraliśmy:

 

Do wspomnianych uzbieraliśmy 1220zł zebraliśmy 107zł, do wspominanego zwieńczenia akcji pełnym sukcesem brakuje nam 493zł

 

Plan obejmuje [kwoty podane z wysyłkami, wysyłki dzielone]:

 

3 aparatury HK-6A + kable do symulatora ~540zl

12 serw mini do 6 modeli szybowców F3-J/M ~140zl

14 serw turnigy 9g eco dla modeli przekazanych przez kolegów ~85zl

Żywice szybkoschnące ~40zl

akcesoria do modeli [dzwignie, stopery, zawiasy] ~40zl

 

Akumulatory do 6 kompletów nadajników [6x8] + 6 pakietów [6x5] do odbiorników + rolka cyny [rolka to 20zl za 500g] to ok. 320zł

 

Ładowarkę jako prosty zasilacz/zasilacze [jeszcze nie wiem na ile mi pozwolą szpargały + fundusze własne] dla akumulatorów Nimh w własnym zakresie dołożę

 

Do tego momentu wydaliśmy 1165zł

 

Zostało nam 162zl ale pojawia się opcja konkretnego ARF

 

Pozostałe pieniądze chciałbym usytuować w kadłuby laminatowe - oferta to 60zl za laminatowy, szklany kadłub + pozostałe elementy typu balsa, bowdeny itd. ale brakuje mi na to tych wspominanych 600zl

 

Plan zakładał zakup 6 kompletnych modeli tj, jak wyżej półfabrykatów + materiałów

 

Potrzeba w skrócie:

 

6x60zl na kadłuby

24x5zl na deski balsowe

60zl listewki

60zl bowdeny

 

I już 600zł poszło, do pełni szczęścia brakuje 180zl na folie oraz 120zl na treningowy holu gumowy ale tutaj jest możliwość inwestycji własnej modelarzy/rodziców a może i nam by się udało to zrealizować, jeszcze tydzień.

 

Przydało by się opracować i wydrukować pod te kadłuby skrzydło [tutaj musieli by usiąść już specjaliści od tej klasy, ja moge narysować to ale zaraz bedzie że się nie znam]

 

Aby w pełni zrealizować plan zakładając że Paweł ma model, dla Krzyśka odkupimy model od kolegi z forum a nie dużo nam brakuje to brakowałby dokupić 4 komplety czyli ok 500zl

 

Oczywiście najsensowniej IMO byłoby każdemu po komplecie takim samym i niech budują z tym że znam możliwości modelu Fen'a który ma trafić do Krzyśka. Niepodważalnym plusem jest to że model po zapakowaniu odbiornika i pakietu jest RTF.

 

Jak to koledzy napisali wczesniej, jak nie rozbiją modelu to nie nauczą się latać, tutaj nawet te dwa modele RTF nie będą zbytnią przesadą.

 

Może powrócę jeszcze do tematu akumulatorów i ładowarki. Otóż ładowarka + zasilacz to jest 180zł z funduszu, ja swoją/e ładowarki zrobie za free z tego co mam w piwnicy, żadna filozofia złożyć zasilacz/e. Za 180zł mamy ponad połowe akumulatorów do modeli. Rozmawiałem z kilkoma kolegami na ten temat i w sumie prawie jednogłośnie ogłosili że świeże akumulatory będą cenniejsze od nawet kilku modeli RTF gdyż stare accu + niedoświadczony modelarz = model rozbity. Nie liczyłbym też tutaj na inwestycje rodziców na tym etapie.

 

Dzieciaki dostają prawie kompletny sprzęt, jak dobrze pójdzie to dostaną całkowicie kompletny chociaż zawsze znajdzie się coś o czym ja nawet zapomnę albo zakładam że zakupienie kabelka za 5zl to nie bedzie problem [ a znam rzeczywistość i wiem że na obecnym etapie tej modelarni nawet z tym mogą być problemy].

 

Mógłbym to wszystko policzyć ale uwierzcie że jak policzę nożyki, wiertełka, pilniczki, kabelki, kleje etc. to nam 2x tyle nie wystarczy.

 

Problem mam troche z napalonym Koteckiem i tym że troche wybiega w przyszłość a ja jestem też dość daleko i powstają czasami pewne niedopowiedzenia - patrz model Fen, powiedziałem że porozmawiam a Rysiu pobiegł kolegom się pochwalić jaki piekny model bedzie w modelarni :D Zobaczymy, ja to wszystko muszę jeszcze raz policzyć.

 

Najciekawsze jest to że Kotecek też ma ciekawy plan niespodzianke, oby mu się udało go wprowadzić w życie.

 

A was po raz kolejny proszę o przyłączenie się do akcji, tak niewiele nam brakuje do urzeczywistnienia 102% tego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa związana z tym tematem a szczegóły problemu są w linku na pierwszej stronie.

 

Sprzęt na pewno trafi do tej modelarni, do tych konkretnych dzieci o których rozmawialiśmy w przytoczonym temacie.

 

Ile i jakiego sprzętu trafi nadal zależy tylko od nas. Mamy jeszcze tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało nam się dozbierać wspominanych 600zl.

 

Stanęło na 1375zl

 

Lista zakupów w sumie została ustalona, paczki jadą ...

 

Co przyjedzie się okaże :wink:

 

Zostało mi jeszcze parę złotych do rozdysponowania, jeszcze nie wiem co do nich pojedzie ale zapewne jakiś zapas listewek o popularnych przekrojach, tego nigdy za wiele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

:jupi:

 

Panowie akcja "Styczeń dla modelarni w Pszowie" została rozliczona a sprzęt przekazany.

 

Przekazaliśmy:

 

3 komplety nadajników wraz z odbiornikami [+ kabel do programowania/symulatora]

14 serw 9g

12 serw 16g

6 kompletów akumulatorów [po 8xAA i 4xAAA]

1 ładowarkę turnigy accucel 6 wraz z zasilaczem

przedłużacze do serw [takze na kable do pakietów 4xAAA]

dzwignie do modeli

guma do holu [czerwona]

co najmniej 3 modele szybowców [FEN wraz z serwami, drugi szybowiec od Pawła, jeden malutki przekazałem ja]

 

Niby mało ale jak wiele, niektóre z pozycji są bardzo tanie pojedynczo ale tworzą sumy wysokie gdy się mnoży je przez ilość kompletów - same akumulatory po bardzo wysokim rabacie kosztowały 301zl - Vipow 2300 i 800mah. Niby po 50zl na osobę ale kupując te akumulatory już na starcie ocaliliśmy jakiś model co dokladnie z kolegami omówiłem i w temacie na forum i poprzez rozmowy poza forum.

 

Nie jestem w stanie zliczyć co jeszcze "osobistą" drogą do nich dotarło. Kolegom jestem bardzo wdzięczny za udział w akcji, myślę że jako stowarzyszenie które m.in. na bazie tej akcji powstało bedzie dalej mogło takie działania organizować i promować.

 

Do zobaczenia wkrótce na kolejnej akcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pomoc udzielona naszej modelarni.

 

Skala zjawiska przekroczyła nasze marzenia.

 

Wszystkim Wam jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

 

Jeszcze raz dziękuję Wam w imieniu dzieci z Pszowa, Wodzisławia i okolic

Rysiek

 

 

ps.

Wszytko co dostaliśmy od Was, rozdzielane jest wśród dzieci na zasadzie wypożyczenia tak jak się wypożycza książki z biblioteki.

Czyli jak któremuś dziecku rodzice kupią np. własną aparaturę RC to ta wypożyczona z modelarni wróci do nas i zostanie wypożyczona (przeważnie wraz z modelem) następnemu dziecku.

 

Podam tylko jako przykład co dzieje się z aparaturami RC w naszej modelarni.

 

Na dzień dzisiejszy posiadamy następujące aparatury RC:

1. HK 2,4 GHz - 3 szt. , (te od Was), dwie są już wypożyczone:

- Krzysiek lat 11 model Citabria (od kolegi samolocik) i model Ubikue (prywatny - kupiony z giełdy pfmrc.eu),

- Daniel lat 10 model EG (prywatny),

2. E-sky - 2 szt. (ofiarodawcy: pejar i jeszcze jeden z kolegów, ale ja przypadkowo bezmyślnie skasowałem całe PW i nie mam mu jak podziękować - jak możesz to się do nas odezwij , bo chcemy Ci podziękować),

3. Sanwa RG 6000 - 1 szt., od Janosik_72 (z Londynu !!!), naprawiona przez pejar (Jarek dziękuję !!!) - aparatura pozostaje w dyspozycji instruktora modelarni, używana jest do sterowania modeli szkolnych na których dzieciaki pod okiem: Szwarca, Józka, Adama i instruktora modelarni, uczą się latać dwoma modelami typu ES, (kiedyś miałem podobną apkę, tz. VG6000, to potrafię zaprogramować tę RG6000 i wykorzystać jej 8 pamięci, które ona posiada),

4. Osobista/prywatna aparatura Flash 4 14 letniego Pawła.

5. Osobista/prywatna aparatura E-sky 11 letniego Krzysia.

6. Dynam od Janosik_72, chwilowo czeka na dalszy rozwój modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

2. E-sky - 2 szt. (ofiarodawcy: pejar i jeszcze jeden z kolegów, ale ja przypadkowo bezmyślnie skasowałem całe PW i nie mam mu jak podziękować - jak możesz to się do nas odezwij , bo chcemy Ci podziękować),

 

 

Odzywam sie jako ten drugi zreszta pisalem o tym na poczatku watku jesli mnie pamiec nie myli aparaturka poszla bezposrednio do was tzn do modelrani bo adres dostalem na pw

 

 

pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.