Skocz do zawartości

"Styczeń dla modelarni w Pszowie"


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

It is my pleasure to help those in need.

 

Best wishes to young modellers , their workshop and models they have to build!

 

Just send you 10€ for that purpose.

 

With best regards!

 

Mitja

thank you very much :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HC ma paczki do 5499g do PL a więc nie da rady, paczki bedą i tak pełne, nie wykluczam też kilku paczek ...

 

Nie chciałbym też tutaj interesów łączonych aby było czysto.

 

Jeżeli chodzi o wsparcie modelami to proponuję kontaktować się bezpośrednio na PW z Koteckiem bądź poprzez temat przytoczony na pierwszej stronie - wypełniony jest propozycjami. Zapraszam tam.

 

Tutaj chciałbym tylko rozmowy w sprawie zbiórki funduszy, już nawet nie moge napisać PLN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem dyskusję bo była bezcelowa, uwierzcie wszystko jest "dopięte" i nie macie o co się martwić.

 

Przepraszam że tak to wywaliłem ale troche nie pasowało tutaj

 

Jeżeli ktoś ma propozycję co do zakupów to niech powie co by kupił, co powinna taka modelarnia mieć i dlaczego. Koledzy niech tez nie komentują takich wypowiedzi a przedstawią własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z modelarzy miałby ochotę zabrać kilka modeli? Chętnie przekażę. Mogą być do odebrania z Warszawy.

Czekam na info w tej sprawie.

CountryMama jak będę jechał do W-wy to dam Ci znać na PW, chyba że ktoś wcześniej to zrobi. Może lepszym pomysłem jest spakowac modele i nadać je przesyłką konduktorską? Wtedy ktoś z nas mieszkający w Katowicach, Krakowie lub innym mieście będzie mógł je odebrać i podrzuciś dalej do Pszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przelewy nie przyjdą już chyba że z tego samego banku co mój.

 

Na dzień dzisiejszy mamy 600PLN :!: :!: :!: :!: :!: :!:

 

Oby udało nam się podwoić tę sumę, co najmniej.

 

Chciałbym tutaj już podziękować kolegom ponieważ naprawdę nie otrzymałem jeszcze nawet 50 wpłat a prognozowałem 100na cały miesiąc, a tu w tydzień połowa zamierzonego celu.

 

Rozumiem że ludzie czekają na wypłatę, że nie pytają o dane ale zastanawiam się jak to jest możliwe.

 

PW otrzymało prawie 3000 osób.

 

Nie licząc zasypu zaraz po tych PW, na dzień dzisiejszy dostaje 1-2 zapytania ale wątpię abym rozesłał nawet 100 PW z danymi.

 

Chciałbym uświadomić pewną sprawa kolegom. Większość z nas zna sytuację modelarni w Polsce. Nie jest wesoło ale nie jest najgorzej. Problem mamy z narzędziami i sprzętem , to da się kupić, nie da rady kupić czasu ani zaangażowania dzieci i rodziców a to jest chyba najcenniejsze. Można opłacić instruktora nawet na pełen etat ale to nie rozwiązuje problemu jaki przed nim stoi. Nie myślcie że ta akcja jest dorywczą akcją.

 

Nie jest to tez tak że na fali świąt/sylwestra/orkiestry chce wyciągnąć mamonę na jakiś sprzęt, przekazać go dzieciakom i niech się rozbijają. Troche już pogadałem z ludzmi na PW, GG oraz wymieniłem parę @. Otóż Kotecek nie zostanie sam z tym sprzętem, już wiem że wraz ze sprzętem pojadą najpewniej odpowiedni, "wyszkoleni misjonarze" co by pokazać jak i z czym się obsługiwać w sposób odpowiedni. Ale to i tak jeszcze nie wszystko, już wiem że najprawdopodobniej bedzie tez kilka wizyt z podarkami poza tą akcją a więc sprzęt będzie, chociaż to co chce kupić to są podstawy podstaw bez których nawet nie mamy co rozmawiać o utworzeniu stałej ekipy w ich modelarni ani nawet o szkoleniu młodych.

 

Kotecek opisywał że ma dwóch chłopaków w modelarni którzy się nie znali, za to ich ojcowie mają zdjęcia razem z sobą oraz modelami sprzed 20 lat. Prawie normalnie jak nasza-klasa. U mnie też było wiele podobnych sytuacji gdzie ludzie się spotykali ponownie po latach, najczęściej w innym miejscu co oznacza niejako że jak instruktor odpada to modelarnia upada.

 

Dzieci oczywiście uwielbiają pracować, ciąć, wycinać i kleić, oblewać klejem i chwała im za to że chcą ale przecież kiedyś będą musieli zrobić coś wiecej.

 

Otóż naszym zadaniem jest pokazanie że sami też wiele sami potrafimy a i mamy też konkrety dla dzieci w wieku juz 7-8 lat, a nie 50 jaskółkę ...

 

Jako konkret rozumiem pomóc instruktorowi w opracowaniu tematów zajęć i pomoc w pozyskiwaniu dalszych środków poza naszą skromną akcją.

 

To wszystko jeszcze nic, rozmawiam o objezdnym nauczaniu, już wiem że kilka osób szykuje się po ciuchu na własny koszt dojechać i przeprowadzić szkolenia, pouczyć także i teorii i praktyki modelarstwa. Każda taka wizyta "gościa - specjalisty" ściąga masę dzieci do modelarni a one skupiają się 5x bardziej niż podczas normalnych zajęć.

 

Może na ten moment wystarczy. Oczywiście na poruszone wyżej tematy udzielam głosu ale nie w tym wątku a w wątku z linku na pierwszej stronie, oby tylko obiektywnie i najlepiej z konkretami.

 

Tutaj skupiamy się na zbieraniu funduszy oraz na waszej propozycji ich spożytkowania. Możecie też pisać wasze listy zakupów [wraz z uzasadnieniem wyboru] na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotecek opisywał że ma dwóch chłopaków w modelarni którzy się nie znali, za to ich ojcowie mają zdjęcia razem z sobą oraz modelami sprzed 20 lat

chłopcy równie pięknie i z zaangażowaniem robią na modelarni swoje modele i z tego powodu się bardzo polubili i zaprzyjaźnili, początkowo nic nie wiedząc o tym, że taka sama przyjaźń z tego samego powodu w podobnej modelarni ćwierć wieku wcześniej łączyła ich ojców ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.