Skocz do zawartości

Jaki szybowiec na początek ?


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Postanowiłem ,że pierwszym rc jaki zbuduje będzie jakiś szybowiec.Teraz pojawia się pytanie jaki??

WYMAGANIA

-depron

-łatwy w budowie i pilotowaniu

-małe koszty budowy

Najlepiej do 1,2 m rozpiętości

i oczywiście ma dobrze latać :lol:

Co polecacie :?:

Prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Witam.Postanowiłem ,że pierwszym rc jaki zbuduje będzie jakiś szybowiec.Teraz pojawia się pytanie jaki??

WYMAGANIA

-depron

-łatwy w budowie i pilotowaniu

-małe koszty budowy

Najlepiej do 1,2 m rozpiętości

i oczywiście ma dobrze latać

Co polecacie

Prosze o odp

 

witaj

Ze wzgledu iz poczatki bywaja trudne proponuje bys zrobil model z czegos trwalszego i czegos co jest latwo naprawic,chociazby z balsy.

Male modele sa bardziej podatne na podmuchy itp,a to przy nauce latanie nie jest to wskazane. Proponuje Ci model 1.5m .Sam sie na takim uczylem latac i sadze ze jest to odpowiednia wielkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Ci szybowiec Airfish,rozpiętośc 240cm,idealmy do nauki,wybacza prawi wszystkie

błędy ale najwiekszą jego zaletą, że możesz go dostac za darmo a Twój wkład to troche papieru ściernego i farby,trzeba go oszlifować i pomalować,zamontować statecznik.Serwa są zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako początkujący mogę ci polecić coś co sam poleciłem mojemu bratu który się uczy tak jak JA LINK do TEMATU

Chciałem bratu oddać model który sam dostałem od @Motyla ale postanowiłem że lepiej będzie jak brat wykona coś samemu i podarowałem mu płytę depronu 6mm oraz zamówiłem rdzenie styro

Chłopak po kilku lotach na kablu lata już sam i nabrał ochoty na dalsze budowanie

Ciągnie go oczywiście do balsy :)

Taniej się już nie da !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.