Skocz do zawartości

Regulator Tower Pro 18A i 30A Mag8 (pewne wątpliwości)


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

znalazłem cos takiego:

Witam ! Regulator po wůŕczeniu sygnalizuje czy hamulec jest aktywny czy nie ( z gazem na minimum ). Po wůŕczeniu usůyszy Pan jeden lub dwa sygnaůy. Dwa sygnaůy - nieaktywny jeden - aktywny ! Jeúli chce Pan to zmieniă proszć wůŕczyă zasilanie z pozycjŕ "gaz na max." i czekaă aý zacznie pikaă - jeúli bćdzie pikaă pojedynczymi sygnaůami i zdejmie Pan wtedy gaz to hamulec bćdzie nieaktywny jeúli gdy bćdzie pikaă po dwa razy aktywny. Pozdrawiam.

czy to ma szanse działac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cos takiego:

Witam ! Regulator po wůŕczeniu sygnalizuje czy hamulec jest aktywny czy nie ( z gazem na minimum ). Po wůŕczeniu usůyszy Pan jeden lub dwa sygnaůy. Dwa sygnaůy - nieaktywny jeden - aktywny ! Jeúli chce Pan to zmieniă proszć wůŕczyă zasilanie z pozycjŕ "gaz na max." i czekaă aý zacznie pikaă - jeúli bćdzie pikaă pojedynczymi sygnaůami i zdejmie Pan wtedy gaz to hamulec bćdzie nieaktywny jeúli gdy bćdzie pikaă po dwa razy aktywny

Lepiej pokaż tą instrukcję, bo jeżeli się pomylisz, to możesz rozwalić sobie pakiet (o ile masz lipol).

Z tego co pamiętam, bo akurat podany przeze mnie link nie działa, to programuje się inaczej:

-wybór lipol

--wybór nixx

---wybór hamulca (tzn tylko zmiana poprzedniego ustawienia: jak był to nie edzie i odwrotnie)

 

(- oznacza bipnięcie w trybie programowania, czyli przy gazie na max).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli nie zaprogramuje hamulca to podobno tez se Li-Po rozwale....

 

a jeśli w locie wyłączysz i włączysz silnik to Ci serwa z modelu wypadną :lol2:

co ma piernik do wiatraka? hamulec odpowiada za to czy śmigło będzie mogło się swobodnie obracać, czy też "stanie w miejscu" (co jest potrzebne przy śmigłach składanych i nie tylko), więc dlaczego li-pole mają się zepsuć? Za li-pole odpowiada cut-off

 

 

EDIT:

pisaliśmy równocześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterii ci nie rozladuje jak bedzie sie krecic, jezeli bys mial falownik dzialajacy w druga strone to by ci doladowywalo baterie :) Skladane smiglo jest po to aby w locie byl maly opor powietrza i aby przy ladowaniu smiglo sie nie uszkodzilo. Dlatego nalezy włączyć hamulec (BRAKE ON ), działa to tak ze w chwili wylaczenia silnika następuje szybkie wytracenie predkosci obrotowej walu silnika. Kto ci wczesniej nagadal takich bredni?

 

 

 

WYJASNIENIE :

 

Brake on - hamulec włączony

Brake off - hamulec wyłączony

Timing low - kąt wyprzedzenia fazy dla silników 2,4,6 polowych.

Timing high - kąt wyprzedzania fazy dla silników 6 i więcej polowych.

Throttle curve linear - liniowa kontrola obrotów silnika (wychylenie manetki gazu do 50 % odpowiada wzrostowi obrotów silnika o 60%)

Throttle curve logarythm - logarytmiczna kontrola obrotów silnika (wychylenie manetki gazu do 50 % odpowiada wzrostowi obrotów silnika o 80%)

ACCU NiCd – wybór akumulatorów zasilających typu NiCd lub NiMh

ACUU Lixx - wybór akumulatorów zasilających typu Li-pol lub Li-ion

Cut off voltage high - ustawienie odcięcia napięcia silnika ( CUT OFF ) na poziomie 0,9 V na celę dla aku typu NiCd/NiMh i 3V dla Li-Ion/Li-Pol

Cut off voltage low - ustawienie odcięcia napięcia silnika ( CUT OFF ) na poziomie 0,7 V na celę dla aku typu NiCd/NiMh i 2,7V dla Li-Ion/Li-Pol.

Cut off hard - gwałtowne zatrzymanie pracy silnika przy spadku napięcia do poziomu ustalonego powyższą funcją Cut off

Cut off slow down - silnik powoli wytraca obroty po spadku napięcia do poziomu ustalonego przez Cut off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z oznaczeniem Mag8 wystepują też popularne regulatory 18A.

Przypadkowo odkryłem, że takie same z zewnątrz, z takimi samymi oznaczeniami i w tej samej cenie regulatory Mag8 N-series występują z dwoma różnymi instrukcjami załączonymi fizycznie do regulatorów (kto kupuje bezpośrednio w Hong Kongu wie, że raczej rzadko przy urządzeniach dodają "papier" - częściej instrukcje ściąga się z internetu).

Jeżeli wierzyć tym instrukcjom, różnią się też parametrami, a konkretnie obsługiwaną ilością lipoli.

Jedne są tylko do 3 cel, inne do 2 lub 3 cel z opcją autodetekcji Cut Off na ustawieniu NiMh.

Obie instrukcje do Mag8 18A N-series

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No ja próbowałem programować na jakiś sposób z sieci, i li-pol działa ,ale tuż po włączeniu zasilania regulator robił BIP BIP BIP BIP... i tak dalej, czyli według tej instrukcji jest to potwierdzenie acu. Ni-cd/mh, więc zaprogramowałem jak w instrukcji i robi po włączeniu BIP więc dobrze :) (zobaczymy co będzie).

Jedyne moje zastrzeżenie jest takie że po rozpoczęciu programowania robi on dwa razy BIP BIP gdzie u nich na początku tylko raz :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to teraz zagadka stulecia :D

 

Kiedys Hubert ściągnoł mi z hiModel regiel 60 albo 80A bez BECa. Standardowo żadnej instrukcji ani nawet naklejki. nie pamiętam czy był link do manuala ale to mało istotne, w historii zamówień tez znaleźć nie można tego zakupu :/

 

Procedury programowania wyśledziłem takie:

 

$$

 

$- $- $-

-x -x -x

-xx -xx -xx

-xxx -xxx -xxx

-xxxx -xxxx -xxxx

-xxxxx -xxxxx -xxxxx

$-- $-- $--

--x --x --x

--xx --xx --xx

--xxx --xxx --xxx

--xxxx --xxxx --xxxx

--xxxxx --xxxxx --xxxxx

$--- $--- $---

---x ---x ---x

---xx ---xx ---xx

---xxx ---xxx ---xxx

---xxxx ---xxxx ---xxxx

---xxxxx ---xxxxx ---xxxxx

$---- $---- $----

----x ----x ----x

----xx ----xx ----xx

----xxx ----xxx ----xxx

----xxxx ----xxxx ----xxxx

 

$$$$ $$$$ $$$$

$$$ $$$ $$$

 

Mniej więcej coś takiego mam do wybrania funkcje pod spodem z akapitem to zmiany jakie mogę dokonać na poszczególnym poziomie więc w zasadzie 3 poziomy po 5 ustawień i jeden 4 ustawienia. piąty poziom podejrzewam ze to hamulec.

 

Pakiet mam 5s1c więc chyba bezpiecznym rozwiązaniem będzie na początek wbrac wszystkie max ustawinia i sprawdzić odcięcie pakietu a ew. po lotach poprawiać no chyba ze ktoś ma jakieś podobne regielki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$$

 

$- $- $-

-x -x -x

-xx -xx -xx

-xxx -xxx -xxx

-xxxx -xxxx -xxxx

-xxxxx -xxxxx -xxxxx

$-- $-- $--

--x --x --x

--xx --xx --xx

--xxx --xxx --xxx

--xxxx --xxxx --xxxx

--xxxxx --xxxxx --xxxxx

$--- $--- $---

---x ---x ---x

---xx ---xx ---xx

---xxx ---xxx ---xxx

---xxxx ---xxxx ---xxxx

---xxxxx ---xxxxx ---xxxxx

$---- $---- $----

----x ----x ----x

----xx ----xx ----xx

----xxx ----xxx ----xxx

----xxxx ----xxxx ----xxxx

 

$$$$ $$$$ $$$$

$$$ $$$ $$$

 

Jak na moje oko to jest programowanie sekwencji świecenia kolorowych lampek na bożonarodzeniowej choince ;-) Swoją drogą... ładny rysunek, może żółty napisał to alfabetem morsa? P.S. sorki za offtopic, ale nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to jest programowanie sekwencji świecenia kolorowych lampek na bożonarodzeniowej choince

 

 

Nie interesuje mnie co jest na twoje oko , nie masz nic konkretnego do napisania to nie zabieraj głosu. Lepiej zajmij sie sprawami formalnymi aby otworzyć działalność :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam ten regulator tylko że 23A i nic nie rozumiem z instrukcji (jakieś kropeczki i kreseczki) a że jestem początkującym modelarzem to nie mam żadnego doświadczenia w tych sprawach. Czy mógł bym prosić o dokładny opis krok po kroku jak go programować.

PLEASE :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.