Skocz do zawartości

Regulator Tower Pro 18A i 30A Mag8 (pewne wątpliwości)


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też ten regulator mag 8 , 30A

 

i mam z nim problem , raczej z nim...

 

jest taka możliwość ,że przez złe zaprogramowanie silnik "gaśnie" ?

 

czasami sam z siebie po chwili , innym razem nawet do max obrotów sie rozkręca [7.8A wtedy pobiera] i pada , a jeszcze częściej tak w połowie przestaje kręcić , i zawsze jak szybko przesunę drążek z MIN do MAX to tylko się rozkręci trochę i wysiada :evil:

 

czytałem już ,że przyczyną gaśnięcia elektryka może być też pakiet i śmigło , jak jutro znajdę chwilkę to podskoczę do sklepu po nowy pakiet i mniejsze śmigło , aktualnie mam 0947 , ale o silniku nic nie powiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ok , w takim razie wazystko już wiem , dzisiaj miałem sprawdzic zestaw na zasilaczu , ale pakiet tak naprawdę był na wykończeniu [3s-5,4v] 2 lata leżał i nie najlepiej na tym wyszedł , w takim razie dziś jeszcze podskoczę po nowy i dam znać czy coś się poprawiło ,

 

Mój brak wiedzy o napędach el, wynika pewnie z faktu ,że wychowałem się na szybowcach ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety :ass: problemów ciąg dalszy...

 

mam nowiutki dziś kupiony pakiet 3S 880 mah / do piankowego akro

 

naładowany z balancerem do 12.6v - i to samo na śmigle 0947 gaśnie chyba tak samo jak przy zniszczonym pakiecie , na wiatraku 0843 jest moim zdaniem lepiej ale i tak przerywa i musze gaz do 0 i od nowa przyspieszać :evil:

 

więc jeśli pakiet jest już na bank dobry to kolej na regulator , postaram się go zaprogramować od nowa i zobaczę czy w ogóle coś się zmienia , jak nie to kupie nowy regulator i silnik a ten zestaw zniszczę toporkiem i będę nareszcie szczęśliwy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kojot

 

jaki prąd będzie ciężko sprawdzić bo na pełen gaz nie chce iść , ale sprawdzę maksymalny prąd na tym i na tym ,i podam później

 

co do awarii regla , wysoce prawdopodobne jest ,że coś źle zaprogramowałem bo zawsze w połowie przerywałem moja instrukcja była jeszcze inna :lol:

 

a silnik to niestety jest mały problem bo dawno opakowania nie mam ,a sam korpus nie ma oznaczeń

jeśli to coś da mogę dodać fotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kojot

 

na nowym pakiecie [12.3v]

śmigło 0947 - prąd 7.81A

śmigło 0843 - prąc 5.34A

 

na starym pakiecie [11.6v] to ten 3S rozładowany do 5,4 - udało się naładować

śmigło 0947 - prąd 7.46A

śmigło 0843 - prąc 5.28A

 

ale ciekawostka w momencie gdy sinik gubi obroty a zaczyna trzeszczeć prąd przekracza 8A ale nie zauważyłem dokładnie ile :oops:

 

 

@Galileo

 

dobrze zrozumiałem ,że jedna seria nie ma możliwości zmiany Timmingu ?

 

jak podładuje nadajnik bo mi zdechł w końcu , to pobawię się z programowaniem :ble:

 

 

 

 

ps.silnik chyba też z rodziny Tower pro dlatego taki ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

A ja kupiłem jakieś chińskie reglatory , na których była tylko nalepka z napisem 20A - pika:

B B

BB BB

BBB BBB

 

Założyłem , że jako poprzednio BBB BBB dotyczy hamulca. Ile bym nie wachlował gazem do maz , potem do środka lub na min. nie ma efektu - zawsze jest lekko hamowane śmigło. Jak wezmę na max - wchodzi w programowanie - potem BBB drążek na min - jest długi cienki pisk. Potem jak przytrzymam na min silnik się załącza długim piknieciem. Ale jak kręcę śmigłem , nie widzę aby było zahamowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z regulatorami Mag. Strata pieniędzy.

 

A jakieś konkrety? Ja mam jeden MAG8 i nigdy nie miałem z nim problemów. Jest w moim pierwszym modelu i lata w nim kilka lat. Jest to model z EPP i pełnym kadłubem więc regulator jest na zewnętrznej powierzchni. Latał w deszczu i śniegu (nie mówiąc o normalnych gorących dniach letnich) i nadal lata - teraz w nocy bo model został oklejony taśmami z diodami led.

 

Na zdjęciu widać tylko kable regulatora bo sam regulator jest oblepiony śniegiem przy lądowaniu.

album_pic.php?pic_id=6128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będę musiał odszczekać moją negatywną opinię o Mag 8 bo wpadł mi w ręce ten niedziałający, podłączyłem i byłem zdziwiony, że silnik się ładnie obraca. Na drugi dzień również. Przypomniałem sobie potem, że był w nim spalony tranzystor i wymieniłem go na inny z innego regulatora. Na wygląd taki sam ale miał trochę inne oznaczenia. Wtedy nie ruszył a teraz tak. Z dźwięków w trybie programowania wynika, że jest to uboga wersja.

Do silników z cdr, zrobionych na wyższy prąd się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Wszystkie moje regulatory to Tower Pro Mag 8. Aparatura Hitec Laser 4. Ostatnio trafił mi się wynalazek z serii H

Otóż silnik nie rozwija swoich max. obrotów. Ten sam silnik na innym regulatorze przy tych samych ustawieniach nadajnika ma sporo więcej obrotów niż najnowszy nabytek. Specjalnie wspomniałem o nadajniku bo można zwiększyć obroty do maksymalnych za pomocą trymera w aparaturze. Niestety nie jest to rozwiązanie bo gdy przesunę trymer do przodu silnik zaczyna się obracać od razu po podłączenia pakietu. Czy chodzi o kąt wyprzedzenia? To też próbowałem zmieniać ale bez rezultatu. W instrukcji dla regulatorów z literką H w tabeli po lewej stronie jest rubryka z "limitem obrotów" Która to jest opcja z instrukcji w pkt. 5?

Próbowałem wszystkich opcji ale bez rezultatów. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.