Skocz do zawartości

Moje latanie i kolegów w Podwarpiu.


Henryk S.

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę 23 września dzięki pięknej jesiennej pogodzie udało się zorganizować zbiórkę na górce i przewietrzyć skrzydła modelom. Frekwencja dopisała co najmniej tak jak słońce :lol: .

dscf1057eu0.jpg

Korzystając ze sprzyjającej aury Artur zawitał na takim sprzęciku 8)

dscf1129th4.jpg

Na stojance było dosyć tłoczno, chociaż przez to, że paparazzi cokolwiek się obijał :oops: to nie wszystkie modele załapały się na sesję foto :wink:

dscf1066gm3.jpg

dscf1056zj4.jpg

dscf1067uf7.jpg

dscf1055hx3.jpg

Znany ogólnie żółtasek w regulaminowym oznakowaniu :devil:

dscf1068qr0.jpg

Nowy nabytek Henia o nazwie adekwatnej do forumowego nicka właściciela :wink:

dscf1063rq2.jpg

dscf1065in2.jpg

Motoszybowiec Marka, który doczekał się reaktywacji w postaci dorobienia nowego kadłuba do dosyć zabytkowych płatów. Z powodu odmówienia współpracy przez silnik :evil: nie doczekał się udanego lotu :wink:

dscf1072kb1.jpg

 

Wiatr nie wyczyniał dzikich harców, to i modele posłusznie podążały za komendami pilotów

dscf1103as5.jpg

dscf1115vq9.jpg

dscf1116tu7.jpg

 

dscf1052vm6.jpg

dscf1097zq2.jpg

dscf1083ds4.jpg

dscf1091jv3.jpg

dscf1094cg7.jpg

dscf1101oq9.jpg

 

 

dscf1053yo4.jpg

dscf1054nh1.jpg

dscf1080vi4.jpg

dscf1071nd2.jpg

Przemek cierpliwie trenował międzylądowania i starty na bramkę aż Miss Morava uległa drobnej kontuzji :cry:

dscf1104cr1.jpg

Nie zrażony tą drobną wpadką wziął się Przemek do ujarzmiania Four Stara

dscf1123mm2.jpg

dscf1124ci0.jpg

dscf1125ll6.jpg

dscf1127xg9.jpg

Przestrzeń powietrzną regularnie naruszały takie wyrośnięte latadła

dscf1074ww7.jpg

 

Ta mocno okrojona i pobieżna relacja i tak nie oddaje wszystkiego, co działo się na górce. Bo w powietrzu było więcej modeli i uczestników było więcej niż to fotki uwidaczniają :oops: . Nie sposób wszystkiego i wszystkich wystarczająco uwidocznić bo mógłby serwer takiej porcji nie wytrzymać :devil: , a i jakiś widz zniecierpliwiony przynudzaniem autora relacji mógłby mu w palnik pomidorem przydzwonić :devil: .

Tymczasem to by było na tyle :faja: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzień nie podobny do dnia...

W niedzielę piękne jesienne słońce za to środa już tak nie rozpieszczała pogodą. Pochmurno, chłodno. Jednak modelarzy nie tak łatwo da się zniechęcić :devil:.

 

Jak już Tomasz wspomniał 26 września udało mu się wyrwać trochę wolnego czasu i zawitać w Zagłębiu :jupi: .

dscf1136cl2.jpg

dscf1140aw4.jpg

dscf1160dj2.jpg

 

Dla Tota dąbrowskie powietrze wcale nie było gorsze od tarnogórskiego

dscf1139xt4.jpg

dscf1151in3.jpg

 

Pojawił się również Piotrek ze swoim Jakiem

dscf1149qf4.jpg

dscf1150mn0.jpg

dscf1133mv0.jpg

 

Marek sprawdził swojego motoszybowca po wymianie silnika na większy i sprawniejszy

dscf1143su1.jpg

dscf1144oe7.jpg

 

Model dosłownie wyłaził ze skóry, żeby udowodnić, że nadaje się do latania :devil:

dscf1145do2.jpg

dscf1146pf9.jpg

dscf1147te4.jpg

...a nawet do przewozu pasażerów na gapę :wink:

dscf1152pk0.jpg

Powodem kontuzji była utrata przyczepności przez folię spowodowana starością

dscf1154ms8.jpg

 

Marek będzie zmuszony zafundować mu nową skórkę

dscf1155xm0.jpg

 

Diuczek Henia też nie próżnował

dscf1165wa9.jpg

dscf1166ge7.jpg

 

Do grupy dołączył też Marcin ze swoim trenerkiem, którym odbył całkiem udany choć początkowo mocno ekstremalny lot :wink:

dscf1167xf1.jpg

dscf1163vj2.jpg

 

 

Ogólnie popołudnie było udane- bez strat i na dodatek okraszone wizytą Motylastego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O lataniu na Podwarpiu ,bardzo mało piszę,chociaż ciągle coś się tam dzieje,ale nie było nowych modeli.Dzisiaj nie najlepsza pogoda chłód,mżawka i mgła,wybrałem się Markiem aby jeszcze troszkę w tym roku polatać,gdyż nie było więcej chętnych.Ja wziąłem mojego nowego Trajnera 60 roz.190cm.na silnik 15cm3 C4. Jako pierwszy do lotu poszedł dziewiczy Trajner 60,jest to naprawdę pięknie latający model.Po starcie nawet nie było potrzeby trymowania,można powiedzieć ze sam startuje i lata,tylko mu nie przeszkadzać.

 

Teraz kilka nie najlepszych fotek z powodu zachmurzenia i mgły.

latanie271007021yn5.jpg

latanie271007020gx1.jpg

latanie271007022dw7.jpg

latanie271007036bq7.jpg

latanie271007019ta5.jpg

 

Marek latał nowym modelem Rebelowe po remoncie,którego mu dałem po poważnej kraksie,i tak się on prezentował na stojance i w locie.

latanie271007025ok3.jpg

latanie271007027up6.jpg

latanie271007029df8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj zniecierpliwieni długim oczekiwaniem na normalną pogodę rozpoczęliśmy nowy sezon lotów na Podwarpiu. Wykonaliśmy tylko po parę lotów ale i tak dostarczyły nam one sporo radości bo w końcu to pierwsze loty po długiej przerwie. Gdyby jeszcze nie wiało i ręce nie marzły to było by już naprawdę super chociaż i tak mimo tych drobnych uciążliwości rozjechaliśmy się do domów z uśmiechem na ustach.

Oto kilka fotek z wczorajszego dnia

5d8f1854_001.jpg

62f769e8_002.jpg

Modle oczekujące na pierwsze loty

50f2a595_003.jpg

At 40 tuż po starcie

842c8594_004.jpg

a tu już w powietrzu. zdjęcia z lotów jakieś słabe tym razem powychodziły :/

6030f1a6_005.jpg

213e8404_006.jpg

43e88f04_007.jpg

Marek i fikołek :)

3b5c39ca_008.jpg

obsługa naziemna przygotowuje mustanga

e4f7c8de_009.jpg

5ef9ff84_010.jpg

10b3da8f_011.jpg

df97fa50_012.jpg

Jak zwykle lubi zwalać sie na skrzydło przy podejściu do lądowania :)

519b8f10_013.jpg

d6de2f3a_014.jpg

62a241b5_015.jpg

pełen gracji start fikołka do kolejnego lotu :)

b30872c4_016.jpg

92ebc520_017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek już napisał o rozpoczęciu sezonu 2008r.ale ja też troszkę napisze i pokaże kilka fotek,od siebie,może troszkę lepszych.

Można powiedzieć że sezon 2008r.ósmego marca rozpoczęty.

Było to bardzo skromne rozpoczęcie sezonu tylko cztery modele,dwa moje i dwa Piotrka-solainer.

Nie było chętnych do latania,zbyt silny wiatr i wiadomo,dzień kobiet,które stawiały różne trunki,niektórzy woleli w ten dzień pozostać w domu.

 

Teraz kilka fotek z lotów Mustanga i Jaka-3 które pilotował Piotrek.

Są to niezłe przecinaki osiągają szybkość około 100km/godz.więc wiatr dla nich nie jest obcy i pięknie latały.

 

podwarpielatanie8marca0cd0.jpg

podwarpielatanie8marca0mx0.jpg

podwarpielatanie8marca0sx9.jpg

podwarpielatanie8marca0hi9.jpg

 

Tak się prezentowały modele na stojance oprócz Mustanga,gdyż podczas robienia fotek mieszał powietrze na niebie.

 

podwarpielatanie8marca0sk7.jpg

 

Teraz kilka fotek z lotów moich modeli AT-40L i dobrego przecinaka powietrza własnej konstrukcji,którego nazwałem fikołkiem,gdyż można nim troszkę wymieszać powietrze na niebie.

Marek przyjechał na lotnisko prosto z pracy bez modelu,więc lataliśmy moimi modelami.

 

podwarpielatanie8marca0zq5.jpg

podwarpielatanie8marca0ag4.jpg

podwarpielatanie8marca0ly5.jpg

podwarpielatanie8marca0eb4.jpg

podwarpielatanie8marca0lh8.jpg

podwarpielatanie8marca0ex4.jpg

 

Był też Stanisław S.bez modelu,jako kibic stojąc obok Marka,pierwsza fotka,druga fotka podejście do lądowania,na trzeciej fotce widać jak AT-40L przykleił się do ziemi,

 

podwarpielatanie8marca0fp8.jpg

podwarpielatanie8marca0ek5.jpg

podwarpielatanie8marca0lk8.jpg

 

 

TOMKU jeżeli dopisze pogoda, będziemy w sobotę lub niedziele latać,dam ci jeszcze znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i dzisiaj znowu coś się działo na Podwarpiu,kiepska pogoda,mgła i wiatr,

ale tacy zapaleńcy do latania jak Marek i ja nic nam nie może przeszkodzić w lataniu.

Zaprosiłem tez naszego kolegę z forum Jano,który też zrobił moim fikołkiem kilka kółek,ale niech to Jano opisze,jego wrażenia z tych lotów.

Miałem tez The duke który czekał na lepszą pogodę,ale ciągle wiało i nie doczekał się startu.

Marek latał modelem Rebelowe teraz piękny start i loty tego modelu.

lotymodeli6kwietnia014oj4.jpg

lotymodeli6kwietnia007uy4.jpg

lotymodeli6kwietnia009jt6.jpg

lotymodeli6kwietnia012xr8.jpg

Tez latałem moim modelem własnej konstrukcji,zwanym fikołkiem ale brak fotek gdyż nie miał kto pstrykać.

A teraz kolega Jano na fotce po wylądowaniu fikołka,wziął go w swoją opiekę,czyścił i pielęgnował mówiąc,tak pięknie latałeś mój kochany fikołku,więc będę zawsze o ciebie dbał.

lotymodeli6kwietnia019hn8.jpg

lotymodeli6kwietnia021mc0.jpg

 

.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

No i stało się,pierwszy raz sterowałem prawdziwy model.Co prawda zrobiłem tylko parę kółek na bezpiecznej wysokości na kabelku z Markiem ale mimo to jestem bardzo zadowolony bo wydawało mi się że pomimo wiatru wyczułem ten model choć latał dosyć szybko,jakoś ręce mi nie latały i czułem się pewnie no ale model był dość wysoko i Marek czuwał.Bardzo żałowałem że mój trener jest jeszcze w pudełku ale co się odwlecze to nie uciecze.Prawdą jest że nie odważyłbym się na lądowanie tym modelem, raz że nie jest mój no i był dosyć mocny wiatr.

Chciałbym podziękować Heniowi i Markowi że pozwolili mi przeżyć ten pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj przy bardzo silnym wietrze,wybraliśmy się na Podwarpie.

Pierwsze latanie rozpoczęte o godz.9 ale za kosiarką.

 

lataniewpodwarpiu030520sp2.jpg

 

Po skoszeniu trawy czas na wyjęcie modeli z samochodów,przygotowanie do lotu i oczekiwanie na lepszą pogodę.

 

lataniewpodwarpiu030520np3.jpg

lataniewpodwarpiu030520zt3.jpg

 

Godzina 11 a wiatr jak wiał tak wieje,nie zanosi się na lepszą pogodę.

Więc decyzja latamy,ale na próby takiego wiatru,nadaje się tylko mój fikołek,który ma duży nadmiar mocy silnika.

Pierwszy lot wykonał Marek,okazało się że model przy tej wichurze na pełnych obrotach silnika dobrze lata,więc lataliśmy fikołkiem ja i Marek.

 

lataniewpodwarpiu030520qm3.jpg

lataniewpodwarpiu030520uo6.jpg

 

 

Po pierwszym locie fikołka zaczął latać starszy syn Mirka Łukasz.

Łukasz miał ciężki model akrobata waga 3 kg.rozpiętość płatów 160cm silnik 10cm3 Webra.

Tym modelem Łukasz kręcił pięknie akrobacje,ale z powodu wiatru na dużej wysokości.

 

lataniewpodwarpiu030520cj7.jpg

lataniewpodwarpiu030520pp0.jpg

lataniewpodwarpiu030520jh6.jpg

lataniewpodwarpiu030520nt9.jpg

 

Pozostałe modele czekały na lepszą pogodę i nie doczekały się,przy większych podmuchach aż same chciały latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.