Skocz do zawartości

oblot depronowca - 27.12.2009


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zamieszczam link filmu:

prosze o jakies porady itp.

model miał złe zaklinowanie skrzydła lub statecznika przez co skręcały cały czas w lewo(mozna spostrzec na filmie ostre ruchy w lewo)

 

oraz troche pozniejsze loty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Możliwe powody skręcania:

zły wykłon silnika w prawo

źle ustawiony ster kierunku

źle ustawione lotki

zwichrowane skrzydło

zwichrowany statecznik poziomy

zwichrowany statecznik pionowy

Na filmie (pewnie to złudzenie)ale wydaje się jakby statecznik poziomy nie był w jednej lini ze skrzydłem (jakby przecylony w lewą stronę patrząc od tyłu modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie (pewnie to złudzenie)ale wydaje się jakby statecznik poziomy nie był w jednej lini ze skrzydłem (jakby przecylony w lewą stronę patrząc od tyłu modelu)

Jeżeli to złudzenie to bardzo realistyczne :P

A wyważenie nie jest zbyt przednie? Miałem wrażenie jakbyś co chwile pociągał go wysokością. A może skłon silnika za duży. Pomierz go dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojcio69

 

Chodzi po początek filmu jeszcze przed startem?

jeżeli tak to jest to spopodowane raczej tym że kółko nie jest równo pod statecznikiem pionowym zamocowane.

 

 

kr3cik

 

Wykłon silnika zbyt mały w dól musiałem wytrymerować statecznikiem wiec musiałem pare razy zaciagnac mocniej bo od razu wytrymerowac sie nie da.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za brutalną szczerość, ale to nie jest kwestia kółka. Zatrzymaj sobie pierwszy filmik tuż po starcie. Zobaczysz położenie statecznika względem skrzydła. W widoku od tyłu jest pochylony na lewo. Na ziemi jest to samo. Sprawdź sobie wszystko według tego rysunku:

 

http://www.modelarz.one.pl/porady-modelarskie/przedszkole-rc/jak-zaczac-latac-modelami-rc-cz-8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szaleństwo w powietrzu może też wynikać ze zbyt dużych wychyleń sterów. Mam wrażenie, że kiedy startujesz po raz ostatni w pierwszym filmiku to samolot wyrywa pionowo w górę a potem próbujesz go opanować. Zmniejsz wychylenia przez wybór innych "dziurek" na orczykach serw i sterów. Nadajnik to chyba E-Sky a one raczej nie mają nieliniowej charakterystyki (exp).

A czy kadłub jest dość sztywny tzn czy przy zakrętach nie skręca się cały ogon względem skrzydeł? Poza tym ja też widzę, że statecznik poziomy nie jest idealnie "równy" w stosunku do skrzydeł. Miałem depronowego Edge-a, który skręcał się o dobre 45 stopni przy gwałtownych manewrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dorobne korekty

Dołączona grafika

skrzydło jest w kącie 0 względem statecznika poziomego.(zielone kreski)

 

 

Dołączona grafika

pomiędzy statecznikami kąt 90 stopni

 

Oblot jak tylko śnieg stopnieje .

Zmieniłem wychylenia sterów na 50%.

Jedynie co teraz to może być jeszcze zle ustawiony wykłon silnika ale to wyjdzie podczas lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jescze lata !@@ ?

 

fajny nawet model ;) buduję RWD 5 i nie wiem czy poleci bo gdzie niegdzie nie dopracowany w 100% ale widze ze u ciebie tez wiec sie mniej martwie ;P

 

a co do tych skrzydel to przyczep je jak sie nalezy bo moze w powietrzy opadaja w gore i w dol i z tad ta zla sterownosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.