Skocz do zawartości

Silnik bezszczotkowy zamiast 400tki do motoszybowca


piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Żona kupiła mi na urodziny ten model: http://www.hacker-model.com/uk/sky_star.html

Model ma ładną, dopasowaną wieżyczkę silnikową, której nie chcę podwyższać. Przeznaczony jest na silnik klasy 400 i śmigło Guntera 125x110 (tzw. białe łyżeczki). I rzeczywiście nie ma miejsca na wiele większe śmigło. Sześć cali z obciętymi końcówkami to max. Panowie, miałem spory zastój w modelarstwie i trochę wypadłem z gry. Nie znam rynku modelarskiego i nowości. Poradźcie mi jakiś silniczek wysokoobrotowy na małe śmigiełko, zastępujący z naddatkiem 400tkę (lżejsze, mocniejsze).

Mam silnik Tower Pro 2406-21. Pięknie pasuje do wieżyczki. Zalecane śmigło ma 8 cali. Może wymienić je na jakieś trzyłopatowe o mniejszej średnicy?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci pasuje to go zamontuj, do tego mozesz założyć każde smiglo. Śmigło NIGDY nie jest za male do silnika elektrycznego, moze byc za małe do samolotu. to znaczy bedzie dawalo za slaby ciag. Jezeli model latał na gunterze, to bedzie na nim latal dalej. Jezeli chcesz wiecej mocy pobrac z silnika zaloz wieksze smiglo, lub z szerszymi lopatami. kup smiglo GWS 10x4 i obetnij lopatki. Zobacz watek o Focusie i moje fotki w galerii.

 

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śmigłem Gunter 125/110 będzie współpracował każdy "dzwonek" o kV ok 1200 do 1400 zasilany 3 lipol. Dobrze nadają się Tower pro, bo mają gwintowaną ośkę i nie ma problemu z montażem tego śmigiełka wystarczy trochę rozwiercić otwór, ale ten który wymieniasz też będzie dobry ewentualnie można go zasilać z 2 cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie tylko po co wymieniac. Nie lepiej latac tym co jest ? Nie ma gwarancji ze zakupiony silnik i regulator bedzie pasowal do nastepnego modelu. Znudzi ci sie to dasz komus bez zalu a sobie kupisz cos nowego.

 

pozdro

Improwizacja jest istotą modelarstwa. :wink:

Jeżeli za kilka złotych można mieć znacznie sprawniejszy napęd, to czemu nie?

A rozwiązywanie problemów jest tym, co te tygrysy lubią najbardziej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.