Skocz do zawartości

Aurora 9 - kabel USB->PC + kabel instruktor->uczeń


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz jakąś aplikację do tego interfejsu (np. Real flight) to po jej uruchomieniu ( lub uruchoimieniu emulatora w przypadku wersji "legalnej inaczej",

powinna zacząć migać kolorowa dioda, która świeci się stałym światłem jeśli podłączona sama aparatura. Następnie włączasz AUrorę, w lewym dolnym rogu pokarze Ci się przycisk Multi I/O - naciskasz , pokazują się dwa kplejne- naciskasz T. Pupil. Dioda led zaczyna migać dość szybko I już powinno działać. Teraz w menu Aurory ustaw sobie model do latania tylko na symulatorze i już. Hajda w virtualne powietrze :D

Multi I/O - jest po prawej stronie :P

 

zanim ustawisz sobie cos w aurorze to najpier zrób kalibrację : panel sterowania/kontrolery gier /

 

później ponownie w AFPD , i najlepiej tam sobie pozmieniaj reversy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

:oops: fakt prawo jest po prawej a nie po lewej!!! Mea culpa! Dzięki za poprawkę. Jestem jeszcze nabuzowany po oblocie 3 metrowego b25 mojego przyjaciela, to mi się mykło.... Sorry. Jeśli chodzi o kalibrację, to w realflight musisz ją wykonać po uruchomieniu programu. Jeśli masz emulator to tylko podpowiem, że te wartości kalibracji w emulatorze ( przed uruchomieniem programu symulatora) jakie jakie ten wpisuje po wykonaniu kalibracji nijak się maja do rzeczywistości. Ale o tym inną razą, nie wiem jaki masz symulator. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietka, witam jestem zdecydowany na kupno Hitec - Kabel USB do symulatora

lecz mam pytanie techniczne jak wygląda instalacja z PC plug-and-play na system vista.

czy są jakieś problemy ze sterami , czy już ktoś ma podpięty kabel pod PC z vista

Franz, instalowałem bez problemu pod vistą i obecnie mam na 7ce. Tak jak pisał smootny, powinno chodzić zaraz po włączeniu do portu USB, dobrze abyś miał czynne połączenie z netem to w razie problemów instalator podpowie, żeby ściągnąć z sieci. ( a tak wogóle, uruchomiłeś już?)

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię jak mówicie, ustawiłem tryb pupil, ale w panelu sterowania nadal nie ma rekacji na drążki, po kalibracji również. Powinno to chyba już wtedy zadziałać jak dżojstik, hę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię jak mówicie, ustawiłem tryb pupil, ale w panelu sterowania nadal nie ma rekacji na drążki, po kalibracji również. Powinno to chyba już wtedy zadziałać jak dżojstik, hę? ;)

jeśli możesz to rozkręć wtyczkę "jack" i podaj jak masz podłączone , może wystarczy zamienić te dwa przewody jak w przypadku przejścia z Mx-12 do Aurory9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jeszcze na innym komputerze i jest to samo co u mnie, czyli: podpinam interfejs, radio ustawiam w tryb pupil, system wykrywa kontroler gier PPM, ale przy kalibracji brak jest jakiejkolwiek reakcji na drągi czy pstryki w radiu. Na tym porcie chodzą inne urządzenia usb typu pendrive, drukarka itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czytam i szukam, jak podłączyć aurore9 do PCta i polatac na symulatorze, ale jakoś nie rozumiem. Kabel mini jack... ok ale jak go przerobić ? co dać na 2 koniec kabla ? czy w kompie trzeba jakiś driver apki instalować ?

możecie mi troche rozjaśnić albo skierować do tego wątku który byćmoze istnieje ale ja go nie znalazłem ?

 

moze inaczej, w dokumentacji jest napisane że HP-22 to interfejs do PC a na stronie producenta nie ma takich interfejsów w dziale PRODUCTS. To sobie mysle "hmm mam ręce to kręce i sobie dorobie" no i szukam jakiegoś schematu czy jak.

 

----EDIT

 

czy tutaj chodzi o takie pudełeczko "EPP-22"

 

EPP-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja z kolei mam pytanie, czy sygnał z nadajnika jest jakoś przetworzony(koder/dekoder lub inne cudo) czy bezpośrednio trafia na zacisk wytczki USB? Ewentualnie, czy jest ktoś w stanie przedstawić schemat gdzie sygnał jest podłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.