Skocz do zawartości

Aurora 9 - kabel USB->PC + kabel instruktor->uczeń


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, używam kabla zwykłego usb z przelotowym jack na din, którego wcześniej używałem w Opticu 6. Odpinam Din, wkładam jacka i chodzi. Uzywam Real flighta 4,5. SPrawdza sie znakomicie. Kupiłem ten kabelek na http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1510. Jak masz realflighta i problem z konfiguracją to może mógłbym pomóc?

Pozdrawiam

Piotr JAFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, używam kabla zwykłego usb z przelotowym jack na din, którego wcześniej używałem w Opticu 6. Odpinam Din, wkładam jacka i chodzi. Uzywam Real flighta 4,5. SPrawdza sie znakomicie. Kupiłem ten kabelek na http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1510. Jak masz realflighta i problem z konfiguracją to może mógłbym pomóc?

Pozdrawiam

Piotr JAFO

Dzięki za info - przyda się na 100%

Ciekawe jak wygląda sprawa kabla instruktor-uczeń,

czy można naprzykład sparować aurorę 9 z np. MX-12 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Ciekawe jak wygląda sprawa kabla instruktor-uczeń,

czy można naprzykład sparować aurorę 9 z np. MX-12 ???

Sprawdziłem że Aurora działa na tym samym interface USB co MX-12 , tylko trzeba odwrotnie podlutować końcówki w jack-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe jak wygląda sprawa kabla instruktor-uczeń,

czy można naprzykład sparować aurorę 9 z np. MX-12 ???

Sprawdziłem że Aurora działa na tym samym interface USB co MX-12 , tylko trzeba odwrotnie podlutować końcówki w jack-u

Dziękuję za info, przydałoby się też coś na temat połączenia aurory i mx-12 : uczeń -> instruktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 

 

Ciekawe jak wygląda sprawa kabla instruktor-uczeń,

czy można naprzykład sparować aurorę 9 z np. MX-12 ???

Sprawdziłem że Aurora działa na tym samym interface USB co MX-12 , tylko trzeba odwrotnie podlutować końcówki w jack-u

Jesteś wstanie pokazać na jakiejś fotce tą zmianę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesteś wstanie pokazać na jakiejś fotce tą zmianę ??

w zasadzie to nie ma żadnej filozofii , do jack`a idą tylko dwa przewody . Wystarczy je odwrotnie podlutować . Zaznaczam że miałem interface od mx-12 i po odwrotnym podłaczeniu do jacja , aurora działa z symulatorami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesteś wstanie pokazać na jakiejś fotce tą zmianę ??

w zasadzie to nie ma żadnej filozofii , do jack`a idą tylko dwa przewody . Wystarczy je odwrotnie podlutować . Zaznaczam że miałem interface od mx-12 i po odwrotnym podłaczeniu do jacja , aurora działa z symulatorami .

Tak to prawda, masa przejdzie na wewnętrzny pin a sygnał na zewnętrzny..

Mam ten kabel od mx-12 lecz na sumulatorze jeszcze nim nie latałem, bo do aurory jednak kupiłem inny. teraz chcę faktycznie srawdzić czy ta metoda zadziała (na tym od mx-12) lecz coś mi nie wychodzi..... lub win 7 z tym własnie kablem nie jest kompatybilny.

 

Edit:

Wszystko przedchwilą zadziałało ;D

kabel jak się okazało miał uszkodzenie -> po wymianie wszystko śmiga.

Norman - dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Odgrzeję lekko kotleta, ale wolę się upewnić nim coś zjaram :D. Ten kabelek do Aurory można zmajstrować ze zwykłego kabla mini jack->mini jack, ale po scrossowaniu żył ? Dobrze rozumiem ;)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Odgrzeję lekko kotleta, ale wolę się upewnić nim coś zjaram :D. Ten kabelek do Aurory można zmajstrować ze zwykłego kabla mini jack->mini jack, ale po scrossowaniu żył ? Dobrze rozumiem ;)?

 

pozdrawiam

Tak dobrze rozumujesz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakąś aplikację do tego interfejsu (np. Real flight) to po jej uruchomieniu ( lub uruchoimieniu emulatora w przypadku wersji "legalnej inaczej",

powinna zacząć migać kolorowa dioda, która świeci się stałym światłem jeśli podłączona sama aparatura. Następnie włączasz AUrorę, w lewym dolnym rogu pokarze Ci się przycisk Multi I/O - naciskasz , pokazują się dwa kplejne- naciskasz T. Pupil. Dioda led zaczyna migać dość szybko I już powinno działać. Teraz w menu Aurory ustaw sobie model do latania tylko na symulatorze i już. Hajda w virtualne powietrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.