Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie tutaj około dwóch tygodni i jak czytam teraz latanie w Krakowie, to wyczuwam, że brać latająca w Czyżynach jest już pogodzona ze stratą. Pewnie słusznie.

Chciałem się odnieść do wypowiedzi kolegów Kminka i Nighthawka i będzie krótko, bo argumentów merytorycznych mało. Za to prób obrażenia kogoś jest więcej. Ale do rzeczy.

Wypowiadasz swoją opinię o odleglosci o bramkach nie znając jeszcze szczegółów gdzie beda, ile ich bedzie itd. Zapewniam Cię że pozostawienie środka lokomocji np. na osiedlu akademickim (gdzie też bedzie furtka) i przejscie na pas to jest kilkanascie metrów. Nie wierzysz - przyjdz, zmierz sam. Zapraszam.

 

Myślę, że kolega mnie zaprosi do pomiarów ponownie wtedy kiedy bramki już będą.

Teraz o bezpieczeństwie. W najbliższym czasie nie zamierzam latać modelami kilkanaście metrów od parkingu osiedlowego.

Więcej merytorycznych argumentów nie dostrzegam.

 

OT:

Rozumiem że zostałeś wychowany w duchu walki z władzą - patrząc na Twoją metrykę to dobrze tyle że to już nie ta władza... Nie można tępić wszystkiego co zaczyna mieć bardziej oficjalny wymiar tylko dlatego - bo tak (to argumentacja dobra dla Pań i to w pewnym specyficznym wieku)...

Kolega patrzy na metryczkę pod awatarem (wymaganą przez gospodarzy forum - ale czy do takich celów), czy może na moją własną metrykę?

To jest wątek o lataniu w Krakowie a nie o eutanazji.

 

Teren Parku został uznany z teren Historyczny, zostanie ogrodzony i koniec , jeśli będzie zgoda dla modelarzy to i tak należy się cieszyć, bo na wawelu chyba nie pozwolili by latać...

Taaa. Teren parku pisany z dużej litery a Wawel z małej? Jestem starej daty. Piszę zazwyczaj odwrotnie.

Już całkiem na marginesie: na Wawelu, na zabytkowych budynkach, widać całkiem dużo i całkiem nowoczesnych okien dachowych.

 

Teren Parku został uznany z teren Historyczny, zostanie ogrodzony i koniec...

I koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na czyżynach ostro wiało, w prognozie odawali 5 m/s. Mimo to były 3 walki ESA i 3 zawodników. Messerschmitt czekał na oblot jednak nie odważyłem się oblatywać go przy takim wietrze. Ogólnie podsumowując, to wygrał oczywiście Rafał, Witek był drugi a ja oczywiście trzeci :( . Ale jak na takie warunki to i tak dobrze, że utrzymałem spita w powietrzu, któremu w pierwszych dwóch walkach działała tylko lewa lotka :mrgreen: . A ja się głowiłem co on mi tak słabo w jedną stronę skręca. Mam nadzieję, że za tydzień będą lepsze warunki pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama jest zamknieta ale niestety zawsze ten kto chce wjechac zrobi wszystko by otworzyc ta brame i wjechac. W chwili obecnej na zmiane MLP zamyka a "dzicy" otwieraja. Nie odstrasza ich nawet to że tam jest mega grząsko i osobówkami cieżko przejechac. Ech... to jest wlasnie Polska.

 

A jak jest teraz z dojazdem? Tylko od ul. Spadochroniarzy?

Nie, dojazd jest z tego co wim też tędy:

Obrazek

 

 

Co prawda jest tam brama, ale na razie otwarta więc można jeszcze wjeżdżać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to wczoraj ulotniłem swój nowy nabytek - F4U Corsair z Lanyu (1,4m), ponieważ z Dominikiem wybraliśmy dla niego "trochę" za duży silnik to lata bosko :D

 

 

Wojtek znów polatał swoim P-38:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama jest zamknieta ale niestety zawsze ten kto chce wjechac zrobi wszystko by otworzyc ta brame i wjechac. W chwili obecnej na zmiane MLP zamyka a "dzicy" otwieraja. Nie odstrasza ich nawet to że tam jest mega grząsko i osobówkami cieżko przejechac. Ech... to jest wlasnie Polska.

W takim razie przepraszam że się wprosiłem. Myślałem, że ta brama jest jescze otwarta :oops: . A może by tą bramę zamknąć na kłódkę i udostęnić ewentualnie kilka kluczyków modelarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy wracam z basenu na rowerze to widzę jakąś latającą ekipę, czas się wybrać w końcu z modelem :) Wczoraj przejeżdżałem właśnie jak latał P38 i F4U. Całkiem fajny dźwięk dawał ten F4U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... to jest wlasnie Polska.

No tak. Polska winna, że ktoś sobie postawił bramę, a inny mu ją otworzył.

Polska ma takie szczęście, że teraz każdy $%^ może sobie o niej

powiedzieć co chce i nie spotka się na ogół z należytą odpowiedzią.

Stawianie Polski w pejoratywnym świetle staje się szpanem?

Kolega deklaruje związek z Muzeum Lotnictwa, to powiem coś związanego.

W czasie II wojny, w Anglii, w pubie lub innym dowolnym miejscu, jeśli

polski pilot usłyszał coś lekko chociażby negatywnego o Polsce,

to wyrażający taką opinię na ogół nie był w stanie swojego wywodu

dokończyć. Dzisiaj, w Polsce, na Polskim Forum Modelarskim można

bezkarnie. Najwidoczniej admini są na urlopie.

Mam jednak nadzieję, że kolega się przejęzyczył i chodziło mu o polaków,

a nie o Polskę. Ale tutaj też nie jest wskazane generalizowanie.

Nawet gdyby ludzi porządnych było tylko 30%. Na przykład takich, którzy

nie wyłamią bramki, nie traktują Polski jak własnego folwarku i którzy

faktycznie dają Jej coś od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.