Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

To było bardzo udane spotkanie - zimno i marzły uszy dlatego nie było pogaduszek tylko latanie, latanie ..... :lol:

Dwa obloty modeli ESA i kolejne udane starty spalinowej P-40 tki Adama.

 

Ania zrobiła przepiękne zdjęcia (może sama sie pochwali resztą) a ja wklejam jedno z piękniejszych ujęć , niczym kadr z wojennego filmu.

 

IMG_8795.JPG

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z Szymkiem planujemy się wybrać na Czyżyny w ten czwartek około południa. Będziemy mieli modele ESA i planuję oblatać mojego Wicherka.

Będzie ktoś mógł jeszcze przyjść?

 

EDIT: Oblot się nie odbył. Za bardzo wiało.

Edytowane przez wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji tego, że jeszcze nie latamy (większość z nas, bo wyjątki są:) ) i czekamy na prawdziwą wiosnę, wybraliśmy na małe spotkanko w gronie modelarzy. Zdjęcia są zatytułowane "Ministerstwo dziwnych kroków" z dedykacją dla Monty Pythona ;)

śmiechu było co nie miara ;)

 

GLP_6975.jpg

 

 

i zwycięzcą na najgłupszy krok zostaje Marcin Marvio Foka ;)

 

GLP_7026.jpg

więcej zdjęć tutaj ;)

 

https://plus.google.com/photos/101514909772619676230/albums/5864108098398345313?authkey=CKO36OC_9eqYlgE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ... że latają tylko wyjątki !!!

To nie prawda, w sobotę na Czyżynach była super bezwietrzna pogoda i rano polatałem spalinową Cessną.

Niestety miałem problem z gasnącym w locie silnikiem i zaliczyłem niezbyt udane lądowanie :-(

2013-04-06-311_cessna.jpg

 

Było też kilka walk ESA i chociaż nie obyło się bez strat w sprzęcie, to jednak cięcie w każdej walce znacząco poprawiło mi humor :-)

 

2013-04-06-312_ESA.jpg

 

Zimno i szaro ale latać można :-)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu pogoda zachęcała do latania aczkolwiek wiatr nie był najszczęśliwszy.

Ale udało mi się polatać quadrocopterem, Marek oblatał moją Mini Funtanę i generalnie było nawet na co popatrzeć w powietrzu. Pod koniec dnia gdy wiatr trochę zelżał były momenty, że w powietrzu znajdowały się jednocześnie cztery modele!

Niestety nikt nie pomyślał o robieniu fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj znowu nie było żadnych aparatów a wykonałem w końcu pierwszy lot swoją Mini Funtaną. Wprawdzie dopiero przed samym zachodem słońca poprawiły się warunki do latania ale udało mi się wylatać dwa pakiety zanim nastały ciemności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek odbył się długo oczekiwany (ze względu na pogodę) oblot Wojtkowego Mini Edga 3D firmy E-Flite. Ponieważ pogoda była idealna zdecydowaliśmy się razem odwiedzić lotnisko mimo późnej pory. Okazało się, że Edge, podobnie jak moja Mini Funtana lata przepięknie, może nie jest to model dla początkujących ale zachowuje się więcej niż poprawnie.

Poniżej film z oblotu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mbjoBqQ-o3g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem sezon lato 2013 :-)

 

Pierwsze zdjęcie jest z cyklu: "No, który to po powiedział, że założyłem za słaby silnik do tego modelu?"

 

Drugie pokazuje, że się mylił.

 

Więcej info o modelu, którym rozpocząłem sezon, na mojej WWW.

post-730-0-02751900-1366621148.jpg

post-730-0-90687800-1366621191.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje udanego oblotu - model "zawieszony" nad ziemią prezentuje się znakomicie :)

..... tylko czemu nic o emocjach pilota , nic o zachowaniu modelu w locie, jak startował, jak lądował

 

Hydroplan z kołami traci troszkę ze swojej pięknej sylwetki dlatego niecierpliwie czekam na ustalenie daty wodowania - skoro oblatany na ziemi to czas go oddać dwóm żywiołom dla okiełznania których których naprawdę był budowany.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... tylko czemu nic o emocjach pilota , nic o zachowaniu modelu w locie, jak startował, jak lądował

 

O emocjach nic nie napiszę, bo wciąż mi się ręce trzęsą. Wiesz jak jest. Pół roku budowania zawsze odciska się piętnem na rękach pilota, które odmawiają wzięcia aparatury i sterowania w locie swoim dziełem.

 

Model lata jakby płynął w powietrzu. Samo piękno. Start bezproblemowy, pomimo nagłego, skośnego podmuchu. Pomimo swojej masy (prawie 5kg) uniósł się delikatnie z pasa i poleciał tam gdzie chciał pilot. Lądowanie prawie idealne, może trochę zbyt mocne, ale podwozie się sprawdziło, amortyzacja skutecznie złagodziła przyziemienie. Jak tylko będę pewny co do silnika (że nie zgaśnie na wolnych) to szukamy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę Eskadra Kraków dzielnie walczyła na Czeskiej ziemi w pierwszych zawodach EuroCup ESA w Znojmo. Wśród 39 zawodników było 6 reprezentantów z Krakowa: Mirek, Tadek, Adam, Marek, Rafał i ja. Pomimo tego, że nasze modele są mniejsze od czeskich i przystosowane do krótszych lotów udało nam się wywalczyć całkiem niezłe miejsca w klasyfikacji końcowej. Rafał i tym razem stanął na podium, zajmując drugie miejsce. Model City w Znojmo to prawdziwy raj dla modelarzy - pas startowy, wykoszona trawka, stanowiska startowe z dostępem do prądu, restauracja z czeskim piwkiem, a do tego bardzo miła atmosfera.

 

Tutaj mała fotorelacja:

https://picasaweb.google.com/105724409001528829023/EuroCupESAZnojmo21Kwietnia2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam chciałbym się umówić na wspólne loty samolotem ponieważ to mój pierwszy PRAWDZIWY samolot szukam kogoś kto by mnie nauczył.

Mój samolot to beta 1400.

Każdy kto chce się umówić niech pisze lub napisze sms na mój tele 796 548 311

Najlepiej na łąkach Nowohuckich lub pasie startowym (w Czyżynach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się umówić na wspólne loty samolotem ponieważ to mój pierwszy PRAWDZIWY samolot szukam kogoś kto by mnie nauczył.

Mój samolot to beta 1400.

Każdy kto chce się umówić niech pisze lub napisze sms na mój tele 796 548 311

Najlepiej na łąkach Nowohuckich lub pasie startowym (w Czyżynach)

 

zapraszamy jutro ;)

https://www.facebook.com/MarvioRc/posts/481352061937518

 

najprawdopodobniej ok 10:00.

spora szansa, że będzie oblot mojego nowego Piperka J-3 Cub Kyosho ;)

co prawda jeszcze bez maski, bo nie zdążyłem wyciąć wszystkich dziur, ale co tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.