Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porywajaca akcja ;)

A tak poważnie to strasznie ci obraz faluje.

Akcja może niezbyt wartka, ale za to ilu bohaterów.... Wiało strasznie i nie chciałem leciec za daleko.

Obraz faktycznie faluje, poniewaz muszę się jeszcze pozbyć drgań na copterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz drugi mieliśmy okazję zaprezentować pokazową walkę ESA na Parafiadzie w krakowskich Swoszowicach. W tym lokalnym wydarzeniu wzięli również udział koledzy z http://www.marvio-rc.pl/ którzy oprócz swojego stoiska z modelami wykonywali loty i prezentowali jazdę spalinowym samochodem. Był też szybowiec PIRAT z naszego Aeroklubu, który można było oglądnąć a nawet w nim posiedzieć dzięki kolegom - członkom Aeroklubu, którzy go przytransportowali i asystowali oglądającym. Całą imprezę wspomagała grupa parolotniarzy, którzy oprócz efektownych ewolucji zrzucali słodycze. Ogrom dzieci i towarzyszących im dorosłych świetnie się bawili. Zapraszamy Wszystkich za rok B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz (gdzieś) co zrobiłeś, że nie faluje?

W moim przypadku nie sprawdzały się podkładki, śruby anty wibracyjne i inne gadżety..

Poradziłem sobie bardzo prosto... Odizolowałem gimbal od ramy warstwą gąbki, a sam gimbal przymocowałem za pomocą gum :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już 29 i 30 Czerwca wystartuje IX Małopolski Piknik Lotniczy - Kraków/Czyżyny Zapraszam !

 

Więcej o pikniku:

http://www.pikniklot...pl/program.html

 

Więcej o fundacji:

http://legendylotnictwa.pl/home.html

http://vod.tvp.pl/au...052013/10908638

 

Z tego co się dziś dowiedziałęm to iskry chyba nie zobaczymy na pikniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek przed południem niestety większość pracuje i trudno się dziwić, że nie latają :-)

 

W ostatni weekend tez nas nie było na śmietniku bo Eskadra Kraków pojechała na dwudniowe Mistrzostwa Polski ESA do Płocka.

Jeszcze tego nikt tu nie ogłosił a ......MISTRZEM POLSKI w kategorii WWI został Rafał Mijal

Tytuł Mistrzowski w kategori WWII obronił zeszłoroczny Mistrz Patryk Zagrajek a Rafał zajął w tej kategorii 3 miejsce.

Pochwalę się też swoim 5-tym miejscem wwII co wraz z kolejnymi wysokimi lokatami naszych zawodników utwierdza mnie w przekonaniu, że ESKADRA Kraków jest wciąż najlepsza w Polsce :-)

 

IMG_3854.JPG

 

Więcej o tej imprezie oraz zdjęcia i filmiki w zakładce "kombat"

 

Atrakcją zawodów były bronione cele naziemne - jeżeli kogoś zainteresują strzelające do samolotów czołgi, to tu jest cały opis jak powstały: http://www.aircombat.pl/ACES/forum/viewtopic.php?t=972

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze organizacja w tym roku tragiczna. Organizator nie przewidział tego ze moze zdarzyć się coś tak oczywistego jak deszcz. Ludzie wchodzący od ul. Bora Komorowskiego tonęli w wodzie a potem błocie po kolana, potem wchodząc w krzaki koło parkingu mieli slizgawkę błotną. Dochodząc na miejsce okazywało się że nic nie widać. Niestety w tym roku widownia została odsunięta od pasu na wysokość zabytkowego hangaru czego efektem było że wiecej widać było zza ogrodzenia na Bora Komorowskiego niż płacąc i wchodząc na teren pokazów.

Było jedno świetne miejsce gdzie było wszystko widać co się dzieje na całym pasie. Było to przedłyżenie pasa i droga którą sie szło za górką wchodząc od strony Reala. Niestety ochroniarze skutecznie "przeszkadzali" nie pozwalając się tam nikomu zatrzymywać ( iść mozna, ale stać już nie ), choć można było chodzić tam i z powrotem ;) co oczywiście czyniłem - polecam. Po południu odpuścili i widziałem już tam grupki siedzące na trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek przed południem niestety większość pracuje ...

 

Komary dowiedziały się o tym, że w piątek nikogo nie będzie i mocno interesowały się nami we czwartek wieczorem. Na zapas.

 

... że ESKADRA Kraków jest wciąż najlepsza w Polsce :-)

 

Po cichu liczyłem na Was. Godnie reprezentujecie nasze miasto. Gratulacje dla Rafała, Mirka i całej krakowskiej ekipy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś również wybrałem się na piknik. Podszedłem od drugiej strony pasa. Znalazłem 'górkę' jakieś 15-20 metrów od początku pasa. Widziałem wszystkie lądowania i starty i dokładnie cały pokaz w powietrzu. Na prawdę było na co patrzeć i miejsce jest nie porównywalne z miejscem terenu pikniku. Było tam mało ludzi, a nie taki tłum jak przy barierkach po drugiej stronie pasa. Wczoraj siedziałem cały dzień w środku i naoglądałem się mniej niż dzisiaj przez godzinę na górce. Nie ma sensu kupować biletu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zazwyczaj jest na każdych pokazach. U nas to jest właśnie teren obok Kwadratu, w Radomiu łączka przy Skaryszewskiej, w Ostravie pole ziemniaków. Ja już od dłuższego czasu nie wchodzę na teren pokazów tylko właśnie w takie dziwne miejsca. Nie chodzi nawet o kasę (np. w Ostravie wejście jest bezpłatne) tylko o bliższy kontakt z samolotami. W każdym z tych miejsc latają nad głową, bardzo nisko, przeważnie to linia pokazów. Oczywiście wiąże się to z niebezpieczeństwem dlatego w życiu bym się tam nie wybrał z dziećmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tego co napisał Foczka - pewnie niewiele osób będących na pikniku w płatnej strefie wie, ale w sobotę mało brakowało a żółty Piper wypadłby z pasa, po tym jak miał problem ze startem. Gdyby nie przyhaczył (celowo bądź nie) o drzewo prawdopodobnie wjechałby w grupę gapiów. Na szczęście miał już niewielką prędkość więc i uszkodzenia samolotu raczej niewielke.

 

rmu5cm.jpg

 

5kfyaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.