Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze latało się dziś rano na Czyżynach - była lekka mgła ale pusty pas co pozwolił na bezpieczne loty większego modelu.

Najpierw ulotniłem spalinową Cessnę ....

2013-05-05-430_ma%25C5%2582e.jpg

 

a gdy już słońce było wyżej przyszedł czas na oblot Albatrosa....

 

2013-05-05-436_ma%25C5%2582e.jpg

 

Model już znany na forum ale ....... bardziej dojrzały :-)

Po kraksie w zeszłym roku przeszedł małą rekonstrukcję, dołożyłem tez kilka detali wnętrza kabiny i figurkę pilota

 

Z udanego oblotu udało sie zmontować krótki filmik: https://picasaweb.go...505652818183202

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się umawiać tylko spontanicznie korzystać z dobrej pogody :)

 

Przedwczoraj w Przegorzałach było kilka walk ESA i oblot spaliny (filmik tu: https://picasaweb.google.com/111364731422052630499/FilmyZLatania2013r?authkey=Gv1sRgCNKbk4_e5eL8Eg#5876009458328707746 )

a dziś może powtórzymy zabawę bo nie pada i nie wieje ..... czyli pogoda wymarzona do latania.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda nie była przyjemna i wątpię czy ktoś latał.

Wczoraj rano na Czyżynach, jeszcze zanim zbudowano stalowe ogrodzenie zamykające lotnisko i przygotowujące teren do zbliżającego się koncertu rock-owego polatałem samolocikiem z Samolocikiem :)

 

Zrobiłem też ciekawe zdjęcie dwóch par wojowniczych bliźniaków .....jednojajowych p-40 oraz dwujajowych Ił-ów :lol:

blizniaki.jpg

 

W kombatach ESA każdy model jest tej samej wielkości wynikającej z dopuszczalnej rozpiętości skrzydeł, w spalinowych obowiązuje skalowanie 1;12 i widać znaczącą różnicę wielkości pomiędzy "szturmownikiem" i myśliwcem.

 

i%25C5%2582-2%2520wegierski.jpg

 

Ił nie został jednak oblatany. Zawiódł popychacz steru wysokości, korekty wymaga też wyważenie. Każdy model zawsze warto dokładnie sprawdzić przed lotem aby uniknąć przykrych niespodzianek. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda się go oblatać

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda nie była przyjemna i wątpię czy ktoś latał.

 

latanie było i dziś :)

o 10 na Przegorzałach - ale bez aparatów, więc dokumentacji brak

 

w sumie to skończyło się na paru oblotach ponaprawianych Esiaków, jednym przelocie MiniMaga i TwinStara... no i próbie odpalenia Adasiowej spalinki :)

przegonił nas koło 13 nasilający się deszcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy jeszcze około 13-stej na Czyżynach. Niestety z powodu pogody pojeździliśmy tylko trochę monster truckiem z silnikiem benzynowym w skali 1:5. Wejść na lotnisko można do środy, zostawiono przejścia w ogrodzeniach i na razie oficjalnie można wchodzić. Po koncercie mają 2 dni na spakowanie się więc najpóźniej w przyszłą środę lotnisko będzie ponownie otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie sami jak się zakończył dzisiejszy lot odleciała mi najprawdopodobniej osłonka na silnik wleciała w śmigło i wszystko zniszczył niestety nie znalazłem części która mi odleciała jednak samolot żyje po super awaryjnym lądowaniu w krzakach

post-12699-0-92454800-1368979798_thumb.jpg

post-12699-0-82949700-1368979803_thumb.jpg

post-12699-0-11937000-1368979807_thumb.jpg

post-12699-0-48206000-1368979811_thumb.jpg

post-12699-0-75166200-1368979814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona sama z siebie nie odpada i nie rozlatuje się. Pękło Ci śmigło a wibracje rozwaliły łoże silnika. Osłona to pikuś. To że piaste wyrwało potwierdza tylko duże siły jakie działały. TAk czy inaczej odbudowa banalna. Troszkę styroduru, nożyk i zabawa z papierem ściernym. NAjważniejsze to odbudować pożądnie sklejkowe łoże silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.