Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś detale, wrażenia, nieprzewidziane sytuacje, nagłe zmiany pogody, defekty sprzętu, kataklizmy..

Chciałbyś.Nic z tych rzeczy.Marek przytrzymał Cessnę za ogon,pełna faja i po dwóch płytach byłem już w powietrzu.Lekki trym lotek i wysokości i po 7 min.lądowanie choć mocy jeszcze było sporo.Naładuję akumulator i zobaczę ile połknęła.Jedyne problemy to jak zwykle z przednim kołem.Pomimo hartowania goleń jest nadal do :ass: Pasowało by też większe i wolniejsze śmigło np.11x4,na 10x5 jest bardzo szybka.

Przed samym przyziemieniem dmuchnęło z boku i z ok.pół metra zwaliła się na skrzydło,ale tylko parę rysek na folii. :mrgreen:

Thunderbirdem zrobiłem dwa loty ,tak że dzień był bardzo udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy entuzjasta Nr 1 wspomniany przez Mirka zgłasza wyjście z chmury :D Założyłem w końcu konto na forum i mam parę zdjęć, których nie zawaham sie użyć.

Dziękuję za świetne przyjęcie na lotnisku i parę godzin doskonałej zabawy w sobotę, niedzielę i poniedziałek!

 

Nie wiem, czy pamiętacie ale w niedzielę oprócz sporego wiatru mieliśmy nad głowami chmury soczewkowate (Altocumulus lenticularis) I oczywiście to je winię za całe zło :)

 

Dołączona grafika

 

 

Niestety aparat miałem dopiero w ostatni dzień a i tak rąk brakowało do obsługi tego wszystkiego :) więc tylko kilka sztuk jest wartych pokazania.

 

A co to na tym brzuszku?

Dołączona grafika

 

Właśnie! Bardzo ciekawy brzuszek ;)

Dołączona grafika

 

Obrady, naprawy...

Dołączona grafika

 

Jak to mówią złej baletnicy to nawet drut kolczasty między nogami przeszkadza - więc będę trzymał się wersji, że to przez wiatr :) I znów waga wzrośnie o parę gramów CA

Dołączona grafika

 

Inwalida na zdjęciu to P39 Airacobra - właśnie wraca do zdrowia

 

pzdr

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum a jeszcze cieplej w gronie entuzjastów ESA. Kraków rośnie w siłę ....... mimo chwilowej utraty ogona przez P-39 :-)

Z tego co widzę na zdjęciu to model dostał kolorek - gratuluję.

 

A co to na tym brzuszku?

 

Rafał ma popychacze od lotek pod skrzydłem i pewnie po lądowaniu sprawdza czy jeszcze tam są :lol2:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Hubercie, witamy :)

 

Nie wiem, czy pamiętacie ale w niedzielę oprócz sporego wiatru mieliśmy nad głowami chmury soczewkowate (Altocumulus lenticularis) I oczywiście to je winię za całe zło :)

Jak tylko wyjechałem z domu zobaczyłem te piękne chmurki :) Z opisu na Wikipedii wynika, że są często mylone z UFO :devil: Może jednak to nie była pomyłka tylko na prwadę jakieś pozaziemskie siły oddziaływały na nasze modele, stąd te wszystkie awarie :) np. moje wyginające się w locie skrzydło. Jednak zmienna geometria płata nie pomaga w walce :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki powstają przy zafalowaniu powietrza przy dość silnym wietrze.... ale mieli fajnie szybownicy będący wtedy na Żarze. A że fala sięga aż do Krakowa... to nie wiedziałem.

 

PS - tu jest coś więcej o tych soczewkach:

 

http://www.glidezar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=269:brama-morawska-otwarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolocik do klepania mam

.... widziałem w temacie ESA, drobne poprawki blacharskie i lakier :-)

właściwie to przód można wziąć i dokleić z innego modelu, silnik się przełoży a tył to prawie nówka. Jak masz "Samolot-Casco" to oddaj całość do naprawy bezgotówkowej :rotfl: :rotfl:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz "Samolot-Casco" to oddaj całość do naprawy bezgotówkowej :rotfl: :rotfl:

Właśnie, on jedyny szczęściarz może sobie spokojnie na kanapie leżeć piwko sączyć, a nowy dziubek się zrobi sam :devil:

No może nie sam, bo trzeba będzie się na manicure dla mechanika szarpnąć, żeby CA z paznokci zdrapał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.