Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w Krakowie rano była mgła i trochę prószył śnieg. Zniechęciło mnie to do wyjścia z domu. Potem pogoda się trochę poprawiła, ale bezchmurnego nieba nie było. W Krakowie często tak jest, że okolice są słoneczne, a u nas mgła. Takie położenie, w dolinie, wiąże się właśnie z takimi lokalnymi zmianami pogodowymi.

 

Może jutro się uda. Jak nic mnie nie zatrzyma w domu, to ok. 10:00 będę na Czyżynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cholibka Wojtek! U mnie mamy dokładnie tak samo! Krew mnie zalewa że Zakopane i okoliczne wsie od rana mają piękne słoneczko a my ani pół godziny :/

 

Tak było dzisiaj. Widoczność z 50m. To był jedyny moment kiedy widziałem swój cień. Później było jak w Mordorze...

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten "parapet"

Faktycznie ten model to trochę wygląda jak parapet .... ale bardzo sympatyczny w tych kolorkach :)

Gratuluję udanej budowy i mam nadzieję, że jutro będę mógł pogratulować szczęśliwego oblotu.

 

Tez wybieram się koło 10-ej na Czyżyny.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za oknem jest minus 15. Siedzę w domu. Jeszcze nie przestawiłem się na takie polarne powietrze.

 

Faktycznie ten model to trochę wygląda jak parapet .... ale bardzo sympatyczny w tych kolorkach :)

Gratuluję udanej budowy i mam nadzieję, że jutro będę mógł pogratulować szczęśliwego oblotu.

Parapet - też dobrze :-) Wrzuciłem krótki opis budowy: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=340290#340290

 

Niestety musi jeszcze poczekać na swój pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 11:00 bylem na Czyżynach. Przy fajnym śłońcu zrobiłem dwa loty pianką. Od paru dni na pasie w czyżynach pracują "ścierki - cosworth'y" było ich ze 20 szt. , które pięknie wyczyściły pas po obydwu stronach.

Start i lądowanie bezproblemowe! Tylko latać.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że ktoś nam przygotował pas :-)

 

Mellon-68, twardy jesteś! :-o Ja, poza odmrożeniami, bałem się także o sprawność akumulatorów. -15 czy, jak pisał Mirek -18 stopni (pewnie tyle było na lotnisku), to jednak sporo.

 

W każdym razie jeszcze nie założyłem nart do moich zimowych modeli, ale w tym tygodniu pewnie założę i na przyszły tydzień będę gotowy na wszelkie ewentualności. Już nie mogę się doczekać zimowych lotów na marchewkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze nie planowałem dzisiejszego wypadu na latanie, ale rano postanowiłem skorzystać z braku wiatru i niezbyt niskiej temperatury. Ok. 10:00 byliśmy na lotnisku, rozstawiliśmy modele:

 

Dołączona grafika

 

I trochę polataliśmy. Przed 11:00 zaczął padać śnieg więc się zwinęliśmy. Nowy model oblatany. Zdjęcie po lotach:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taco świetnie się prezentuje .... oglądając zdjęcia z budowy miałem wrażenie, że jest zbliżony wymiarami do JYD a tu widać, że mimo mniejszej wagi jest zdecydowanie większy czyli pewnie masz spory nadmiar mocy na tym silniku :-)

 

Szkoda że się nie udało spotkać ale ja już o 9 byłem w domu po udanych lotach Fokkerem. Ten bezwietrzny poranek sprawił, że pojechałem wcześniej i postanowiłem wykorzystać "ciszę" przed zapowiadanym śniegiem.

Fokker wykonał dziś 4 loty i bardzo się sprawdził. Lata spokojnie i przewidywalnie. Nawet udało mi się pilotować jedną ręką i zrobić kilka zdjęć w locie :-)

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5877

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5878

 

Mimo obfitych opadów śniegu to bardzo udany dzień a może właśnie dlatego bo zrobiło się bajkowo a jeśli jutro przestanie padać zabieram model z nartami.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Mirku, że byliśmy w tym samym miejscu, ale nie w tym samym czasie. Miałem nadzieję, że zobaczę oblot Fokkera. Ale teraz faktycznie napadało tyle śniegu, że mam nadzieję, na nasze tradycyjne, zimowe latanie na marchewkach. JYD już narty ma, Baleronowi już też zacząłem zakładać, z tego co pisałeś, Twoje modele też już są w nie zaopatrzone, więc następne starty planuję ze śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pozostał jednak na ratach i dziś przy bardzo ładnej zimowej pogodzie rozpocząłem "sezon narciarski" ..... poniżej pierwsze udane zimowe lądowanie :D

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5898

 

zbliża się rocznica rozpoczęciu tematu o zimowym lataniu i znów pojawiło się zdjęcie tego samego modelu na nartach ..... zdjęcie jest jednak aktualne, co można poznać po zamontowanym niedawno wzmocnieniu podwozia i gumowych stabilizatorach :wink:

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.